استارلینک از سرویس اینترنت ماهواره‌ای جدید Community Gateways رونمایی کرد

اسپیس‌ایکس درحال تبلیغ طرح جدید «Community Gateways» برای استارلینک است که حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را در دسترس مشترکان قرار می‌دهد.

اسپیس‌ایکس درحال تبلیغ طرح جدید «Community Gateways» برای استارلینک است که حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را در دسترس مشترکان قرار می‌دهد. البته مشتریان برای دریافت آن باید هزینه پایه ۱.۲۵ میلیون دلار و همچنین ماهانه ۷۵ هزار دلار به‌ازای هر گیگابیت بر ثانیه پرداخت کنند.

🔹این سرویس ظاهراً برای مصرف‌کنندگان عادی طراحی نشده، بلکه یک برنامه تجاری است که برای ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی عرضه می‌شود تا بتوان در مناطق دورافتاده نیز پهنای باند بالا ارائه کرد.

🔹براساس تصاویر موجود می‌توان گفت تجهیزات مربوط به این سرویس بسیار شبیه به تأسیسات ایستگاه‌های زمینی موجود استارلینک است که به شبکه‌های فیبر متصل هستند و اینترنت را به ماهواره‌های مداری این شرکت در فضا ارسال می‌کنند./دیجیاتو

🔺شایان ذکر است اسپیس ایکس در مسیر ارائه اینترنت ماهواره‌ای برای گوشی‌ها، اولین پیامک‌ها از طریق استارلینک را ارسال کرد

🔹اسپیس ایکس اعلام کرد که با موفقیت توانسته با استفاده از شبکه T-Mobile‌ و از طریق ماهواره‌های استارلینک، پیامک ارسال کند. این شرکت می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ سرویس Direct-to-Cell را برای ارسال پیامک‌‌ها ارائه کند و در سال آینده میلادی اینترنت ماهواره‌ای را به گوشی‌های عادی بیاورد.
‌انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =