ثبت‌نام بسته هدیه اینترنت دولت تا پایان دهه فجر تمدید شد

وزیر ارتباطات از تمدید مهلت ثبت نام بسته هدیه اینترنت دولت تا پایان دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری«سلام کمیجان»، به نقل از تسنیم، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: بسته هدیه اینترنت دولت تا پایان دهه فجر تمدید شد و مردم می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، به نشانی http://my.gov.Ir ، مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت، داوطلب باید شماره همراه به نام خود را وارد کرده و کد امنیتی را در قسمت مربوطه درج نماید،پیام ثبت نام شما باموفقیت انجام شد را دریافت می‌ کنند.

وی هم‌چنین در پاسخ به سوالی درخصوص استقبال مردم از پیام‌رسان‌های داخلی بیان کرد: بر اساس نظرسنجی‌ها استقبال از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی در یک سال و نیم اخیر حدود پنج برابر شده و امیدواریم افزایش یابد.

وزیر ارتباطات با اشاره به پرتاب ماهواره ثریا که در روزهای اخیر صورت گرفت اظهار داشت: دهمین ماهواره  در دولت سیزدهم در حوزه فضایی اتفاق بزرگی بود که رخ داد؛ اولین پرتاب دی‌ماه ۱۴۰۰ صورت گرفت و تا دی‌ماه امسال در مجموع ۱۰ پرتاب داشتیم که معادل ۱۰ سال پیش از آن بوده است. پرتاب‌های دیگری نیز خواهیم داشت و انجام یک پرتاب، ثمره کارهایی است که صنعت فضایی کشور بر روی زمین انجام می‌دهد و تا وقتی ماهواره و محموله فضایی به فضا پرتاب نشود عموم جامعه از اقدامات آن‌ها مطلع نمی‌شوند.

زارع‌پور تصریح کرد: اتفاقی بزرگی در این عرصه رخ داد و این بود که برای اولین‌بار به مدار ۷۵۰ کیلومتری دست یافتیم. ماهواره‌برهای ما در کلاس سبک و در مدار ۵۰۰ کیلومتری تا ۷۵۰ کیلومتری تثبیت شده است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم محموله‌های سنگین‌تری در مدار ۵۰۰ تا ۷۵۰ کیلومتری قرار دهیم؛ هم‌اکنون محموله‌ی تا ۱۰۰ کیلوگرمی را در این مدارها قرار داده‌ایم اما باید به چندصد کیلو نیز دست یابیم.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: این مسیر با شتاب دنبال می‌شود؛ نگاه دولت سیزدهم به حوزه فضایی راهبردی است و شخص رئیس‌جمهور به شکل جدی این موضوع را دنبال می‌کند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =