صدور مجوز همکاری آموزش و پرورش بانیروهای حق التدریسی

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از صدور مجوز ادامه همکاری نیروهای حق التدریس با آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی در پایگاه خبری«سلام کمیجان»، به نقل از خانه ملت؛ رضا حاجی پور با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در حوزه آموزش، عنوان کرد: یکی از مصوبات مهم کمیسیون تلفیق برای جبران کمبود معلم در کشور، مجوز فعالیت نیرو‌های بازنشسته و حق التدریس طبق قوانین مدنظر و تا ۲۴ ساعت در هفته بوده، در حالی که پیش از این بازنشستگان تنها می‌توانستند ۶ ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر بازنشستگان مجوزی برای فعالیت نیرو‌های حق التدریسی، نهضتی‌ها، خرید خدماتی‌ها، نیرو‌های طرح امین و نیرو‌هایی که به صورت غیر رسمی با آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، صادر شد تا با این مصوبه مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش برطرف شود.

حاجی پور تصریح کرد: همچنین در کمیسیون تلفیق مصوب شد که آب، برق و گاز همه مدارس سراسر کشور در صورت رعایت الگوی مصرف، رایگان محاسبه شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: همچنین فوق العاده ویژه‌‎ای برای کارمندان سازمان نوسازی مدارس، کادر اداری آموزش و پرورش، سرایداران و خدمتگزاران، کادر سلامت و کارکنان وزارت کشور به تصویب رسید.

وی یادآور شد: همه مصوبات فوق برای اجرا باید در صحن علنی مجلس به تصویب برسد و مورد تأیید شورای نگهبان قرار گیرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =