چند نکته درباره تجمعِ دیروز دانشگاه شریف

بخشی کوتاه از مشاهده کسانی که در کف میدان حضور داشتند.

۱️⃣ بخشی کوتاه از مشاهده کسانی که در کف میدان حضور داشتند.

۲️⃣ واقعیت داستان با آنچه در بی‌بی‌سی و … نشان می‌دهند بسیار متفاوت بود! نه کسی کشته شد، نه زخمی، نه جوی خون راه افتاد، نه …! هر فیلمی هم که پخش کردند عده‌ای صرفاً در حال دویدن بودند ولی نوشته بودند جوی خون به راه افتاده و …

۳️⃣ نسبت دانشجویانی که در تجمعات حضور داشتند به نسبت کل جمعیت حاضر در دانشگاه واقعاً اندک بود. شب نیز دانشگاه آرامِ آرام بود.

۴️⃣ همان دیشب وزیر علوم به دانشگاه آمد و با دانشجویان صحبت کرد. واقعا صحبت از درگیری شدید و این حرف‌ها یک شوخی است. (شاید عده‌ای نمی‌دانند درگیری و درگیری شدید یعنی چه!!)

۵️⃣ رکیک‌ترین الفاظی که به ذهن انسان خطور می‌کند دیشب نثار نظام و مسئولینش شد … چیزهایی که باورش هم بر انسان سخت است. حتی فحش‌ها و سنگ‌ها نثار کسانی میشد که نمی‌خواستند در تجمعات باشند و از دانشگاه خارج می‌شدند! ظاهراً شعار #آزادی برای این جماعت در یک چیز خلاصه می‌شود!

۶️⃣ تعدادی از لیدرهای اصلی‌شان دستگیر شدند. ما بقی دانشجویانی که صرفاً شعار می‌دادند همان دیشب تحویل خانواده‌هایشان شدند.

👈 روزگاری همه دوست داشتند فرزندان‌شان در #بهترین مدارس و بهترین دانشگاه‌ها درس بخوانند. شاید وقت آن رسیده باشد که از بهترین یک #بازتعریف انجام بدهیم .

https://eitaa.com/joinchat/2151219200Cf6cb8914a4

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =