رئیس میرا‌ث‌ فرهنگی کمیجان معرفی شد

با حکمی از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، سعید دارابی به‌عنوان رئیس‌اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کمیجان منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سلام کمیجان »؛  در جلسه شورای اداری شهرستان کمیجان، با حضور محمود مرادی نراقی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، با اهداء لوح از خدمات سعید نیک‌نام تقدیر شد و حکم سعید دارابی به سمت رئیس‌اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کمیجان تفویض شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: تنها روستایی که ثبت ملی شده است روستای سمقاور در شهرستان کمیجان است و فرصت بسیار ارزشمندی است. 

وی به‌مناسبت هفته صنایع دستی از اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم گفت: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش احیاء صنایع دستی پرداخت شده است که ۵۰ میلیارد تومان در استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و ۳۵ جشنواره صنایع دستی برگزار شده است که بی‌نظیر است و شهید رئیسی حامی بزرگی برای صنایع دستی بود. 

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید داشت: لاله جین پایتخت سفال نبوده است و ۱۰۰ سال پیش در لاله جین کارگاه‌های سفال نبوده است اما ۱۰۰ سال پیش در کمیجان، کارگاه‌های سفال و سفالگری فعال بوده و تپه‌هایی که داریم و کاوش‌هایی که انجام می‌شود، سفال‌های بسیار ارزشمندی با تکنیک‌های بسیار ویژه ای در کمیجان وجود داشته است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =