چهارکمیته تخصصی ذیل ستاد جمعیت تشکیل شده است

مفتح زاده مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری، گفت: تاکنون پنجاه بیت الزهرا در مرکز استان شکل گرفته اند، در بیت الزهرا ها کار از مردم شروع می شود و به مردم ختم می شود.

به گزارش «سلام کمیجان»؛ پروین مفتح زاده، مدیرکل دفتربانوان و خانواده استانداری مرکزی، در مجمع سلامت شهرستان کمیجان گفت:وضعیت کمیجان در حوزه زنان و خانواده قابل تقدیر است، اما در استان مرکزی هنوز رشد ما منفی است مشکل داریم در سه ماهه قبل هجده درصد رشد منفی داشتیم در سه ماهه دوم تبدیل شده است به هشت درصد رشد منفی است. در سال ۱۴۰۲نسبت به ۱۴۰۱اوضاع بهتر شده است اما وضعیت هنوز منفی است.
وی، افزود: در سطح استان تدبیری که انجام شد پس از تشکیل ستادجوانی جمعیت، تشکیل چهارکمیته تخصصی ذیل ستاد جمعیت هست. تشکیل کمیته های سلامت و بهداشت با ریاست دانشگاه علوم پزشکی اراک، کمیته اقتصادی با ریاست معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استاندار جناب اقای کمیته گفتمان و تبلیغ با ریاست مدیر کل محترم صدا و سیمای استان و کمیته بررسی های ویژه با ریاست دادستان کل استان این تدبیری هست که انجام شده است و دو کمیته شکل عملیاتی گرفته اند.
مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری، گفت: ذیل ستاد اجرایی جمعیت استان ستاد مردمی جمعیت، چندماهی هست در استان مرکزی بصورت عملیاتی شکل گرفته است، سرکار خانم مظفری نیا، سرکار خانم شعبانی عضو کارگر جمعیت هستند که در جلسه حضور داشتند.
سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری، گفت: مسئول ستاد مردمی جمعیت استان اقای تاج ابادی هستند، ذیل ستاد مردمی جمعیت شش کارگروه تخصصی فعلا فعال شده و این عدد درحال اضافه شدن هم هست، هدف از ستاد مردمی جمعیت تشکیل هیات های مردمی هست که نام این هیأت ها بیت الزهرا هست.

وی، خاطرنشان کرد: تا امروز پنجاه بیت الزهرا در مرکز استان شکل گرفته است و یکی از کارهایی که صدا و سیمای استان انجام می دهد مستند سازی فعالیت هایی هست که شکل می گیرد.
مفتح زاده، در پایان افزود: در بیت الزهرا ها کار از مردم شروع می شود و به مردم ختم می شود و هر جا مردم پای کار آمدند در نظام جمهوری اسلامی تحول و اتفاق ایحاد می شود، هرجا مردم همراه نباشند، چون نظام ما یک نظام کاملا مردم سالار هست، کار زمین می ماند.افتخار استان مرکزی هست که در تشکیل ستادمردمی جمعیت جزو سه استان جلودار در این موضوع هست.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =