افطار چی بخوریم؟

لیست انواع غذاهای مخصوص برای افطار

لیست انواع غذاهای مخصوص برای افطار قراره شما رو به سمت غذاهای مقوی، سبک، ساده و انواع پیش غذاهای معروف و بر‌طرف کننده نیاز بدن هدایت کنه تا از شر سوال برای افطار چی بپزم راحت بشید.این سوال برای همه پیش میاد که برای افطار چه غذایی درست کنن و همینطور وقتایی که قراره مهمون بیاد، باز هم این سوال سخت‌تر از پیش باعث میشه که نتونید تصمیم بگیرید که کدوم غذاها برای افطار مناسب هستن.مهمه برای افطار بدونید چه غذاهایی باید تهیه کنید تا بعد از ساعت‌ها گشنگی، غذایی که می‌خورید به بدنتون آسیب نزنه و همینطور با داشتن انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، تمام انرژی مورد نیاز بدن رو تامین کنه.بخش آشپزی مجله قرمز با تهیه لیست غذاهای مخصوص و مقوی برای افطار، شما رو دعوت می‌کنه تا بهترین غذهای نونی، انواع سوپ، انواع آش مقوی و پلوهای متنوع و خوشمزه برای افطار رو مشاهده کنید و در صورت تمایل از این غذاها ایده بگیرید. اگه دلتون می‌خواد بدونید چه غذاهایی برای سحری مناسب هستن، بهتره به مقاله لیست انواع غذاهای مخصوص سحری هم سر بزنید.لیست انواع غذا برای افطار با کلی غذاهای خوشمزه و سبک، ساده، مقوی، تامین کننده قند مورد نیاز بدن قراره شما رو از شر سوال برای افطار چی بپزم راحت کنه. با این لیست می‌تونید کلی ایده برای درست کردن غذاهای مختلف مخصوص افطار به دست بیارید. در ادامه فهرست غذایی مناسب برای افطار رو مشاهده کنید:

انواع غذاهای نونی برای افطاریکتلت عدس برای افطارلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه کتلت عدسبهترین غذاهای مخصوص افطار رو با یکی از خوشمزه‌ترین کتلت‌های ساده که با عدس، سیب‌زمینی و تخم مرغ درست میشه شروع می‌کنیم. این غذا خیلی سالم و مقویه و همچنین خیلی زود هضم میشه.

درست کردن کتلت برای افطار به این دلیل که به سرعت طبخ میشه میتونه واسه وقتایی که عجله داشته باشید یه گزینه عالی به حساب بیاد و کتلت عدس، یکی از مقوی‌ترین غذاهاییه که انواع ویتامین‌ها و پروتئین مورد نیاز بدنتون رو تامین می‌کنه.حمص یا هوموس غذای لبنانی مقویاگه دلتون یه غذای برای افطار می‌خواد که هم طعم جذابی داشته باشه و به خوبی نیازهای بدن رو تامین کنه، بهتره طرز تهیه هوموس رو فراموش نکنید. این غذای گیاهی لبنانی خیلی مقوی و سیر کننده‌اس و با بوی وسوسه انگیز خودش اشتها رو باز می‌کنه.حمص با نخود، ارده و انواع ادویه مختلف طبخ میشه و طعم بسیار جذابی داره و همه رو عاشق خودش می‌کنه. برای درست کردن این غذای مقوی، کافیه تا نخود پخته رو با ارده و دیگر مواد لازم داخل غذاساز بریزید و به همین راحتی هوموس آماده میشه.تاس کباب مجلسی خوشمزهاگه برای افطار به دنبال یه غذای خوش خوراک و سبک هستید، بهتون تاس کباب رو معرفی می‌کنم. این غذای قدیمی ایرانی، طعم به شدت وسوسه کننده‌ای داره و لعابدار بودن این غذا برای افطار باعث میشه که معده یه غذای مفید و سبک رو تجربه کنه.تاس کباب با گوشت قرمز، سیب زمینی و پیاز طبخ میشه و به خاطر داشتن سبزیجات معطر و انواع ادویه، فضا رو با عطر و بوی مخصوص خودش پر می‌کنه و با طعم خاصی کخ داره باعث میشه میل به خوردن غذا بیشتر بشه.شامی کباب حرفه ای برای افطاریکی دیگه از بهترین غذاهای نونی مخصوص افطار چیزی نیست جز شامی کباب مقوی و ساده که با داشتن پروتئین و کربوهیدرات کافی، به خوبی میتونه نیازهای بدن رو تامین کنه و به خاطر طعم نوستالژی خودش خیلی خوش خوراک و خوشمزه‌اس.خوشمزه بودن و طرز تهیه راحت شامی کباب باعث شده تا یکی از بهترین گزینه‌های لیست غذاهای مخصوص افطار تبدیل بشه. همینطور این غذا به راحتی میتونه به ساندویچ پر شده با انواع سبزیجات تبدیل بشه که هیچکی ازش نمی‌گذره.
کوکو سبزی ساده و گیاهیلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه کوکو سبزی مجلسیکوکو سبزی به خاطر داشتن فیبر زیاد و همینطور هضم آسان و سریع، یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی به حساب میاد که ممکنه معده اون‌ها ضغیف باشه یا می‌خوان با غذای خیلی سبک تمام منابع مورد نیاز بدنشون رو تامین کنن.بهترین مزیت کوکو سبزی اینه با کمترین مواد اولیه تو خونه تهیه میشه و خیلی وقتتون رو نمی‌گیره. در صورتی که برای افطار به دنبال یه غذای مقوی و سبک می‌گردید بهتره کوکو سبزی رو جزوی از لیست بهترین غذاها برای افطار قرار بدید.
کتلت مرغ ساده و خوشمزهکتلت مرغ یکی دیگه از غذاهای ساده و مقرون صرفه‌اس که طعم خیلی خوبی داره و میتونه به راحتی ساعت‌ها غذا نخوردن رو با پروتئین زیاد و همچنین انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن تامین کنه و انرژی لازم رو برگردونه.این کتلت طعم خیلی متفاوتی داره و به راحتی میتونید با استفاده از فر، این غذا رو بدون روغن هم درست کنید و از سالم بودن و مقوی بودنش لذت ببرید. چون این غذا خیلی خوش خوراکه و برای افطار حرف اول رو می‌زنه.

لیست انواع سوپ برای افطاربرای خوردن یک افطاری سبک و راحت یا حتی پیش غذای مقوی و سالم، بهتره به سراغ درست کردن انواع سوپ خوشمزه برید. سوپ‌ها با تنوع بی اندازه خودشون به خوبی جواب گوی نیاز بدن هستن و هم برای پیش غذا، هم به عنوان افطاری مقوی رژیمی میتونید انواع سوپ لذیذ و خوشمزه‌ای که در ادامه معرفی میشه رو تو خونه طبخ کنید.سوپ جو مخصوص افطارلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه سوپ جو مجلسی و مقویسوپ جو رو همه به عنوان پیش غذا میشناسن، اما این سوپ لذیذ به خاطر داشتن مواد غذایی متنوع و پر خاصیت، به راحتی میتونه به عنوان یه وعده غذایی کامل در نطر گرفته بشه که به خوبی نیاز بدن رو بعد از یک روز، روزه‌داری برطرف می‌کنه.سوپ‌ها البته بهترین گزینه برای وقتایی هستن که به دنبال یه افطاری سبک و یه پیش عذایی مقوی می‌گردید تا زمانی که وقت شام برسه. پختن این سوپ خیلی راحته و به مهارت آشپزی هم نیاز نداره.سوپ قارچ لذیذ و مقویسوپ قارچ یه غذای یا پیش غذای کاملا گیاهی و سیر کننده‌اس، چون این سوپ با داشتن شیر و قارچ به خوبی میتونه انرژی مورد نیاز بدن رو برای افطار تامین کنه و همچنین با طعم بی‌نظیرش باعث میشه اشتها کاملا باز بشه.برای درست کردن سوپ قارچ می‌تونید از کمترین مواد اولیه تو خونه استفاده کنید و خیلی وقتتون رو نمی‌گیره. یکی از مقوی‌ترین سوپ‌های لیست انواع غذا برای افطار که هم به صورت گیاهی و هم با مرغ، می‌تونید این سوپ لذیذ رو طبخ کنید.سوپ شیر مجلسیشیر از جمله بهترین نوشیدنی‌های لبنی برای افطار محسوب میشه، اما بهتره با کمترین مواد اولیه به همراه شیر یه سوپ کامل و خیلی خوشمزه درست کنید و بهترین مواد معدنی و پروتئین لازم رو به بدن برسونید.سوپ شیر به عنوان یکی از معروف‌ترین سوپ‌ها در سراسر جهان شناحته میشه که روش‌های پخت متنوعی داره. به راحتی می‌تونید با استفاده از جوپرک، خاصیت این سوپ رو چند برابر کنید و از خوردن سوپ شیر برای افطار لذت ببرید.


لیست انواع آش برای رمضانآش رشته مجلسی برای افطارلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه آش رشته مجلسی برای افطارآش رشته تو همه خونه‌ها برای افطار پخته میشه و یکی از بهترین گزینه‌ها برای شروع غذا خوردن بعد از ساعت‌ها روزه داری محسوب میشه که با داشتن انواع حبوبات، بسیار مقویه و انرژی مورد نیاز بدن رو به خوبی احیا می‌کنه.
آش رشته یکی از قدیمی‌ترین آش‌های ایرانیه که تو همه شهرهای ایران با طعم‌های مختلفی تهیه میشه که هر کدوم روش پخت جداگانه‌ای داره و شما میتونید چند ساعت قبل از شروع افطار این آش لذیذ رو برای افطار بپزید.شله زرد مقوی و خوشمزهشله زرد یکی از مقوی‌ترین دسرهای سنتی ایرانیه که هم به صورت سرد و هم به صورت داغ خورده میشه. شله زرد یکی از پایه ثابت‌های سفره افطار تو خونه همه ایرانی‌ها محسوب میشه که با خواص بی نظیر خودش جادو می‌کنه.برای شروع افطار، بعد از ساعت‌ها غذا نخوردن، شله زرد به خوبی تمام نیازهای بدن رو برطرف می‌کنه و با داشتن هل و زعفران، روی اعصاب معده تاثیر خوبی داره و تبدیل به بهترین پیش غذای لیست غذاهای افطاری شده.شیر برنج ساده و خوشمزهلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه شیر برنج حرفه ای برای افطاریکی دیگه از بهترین غذاهای مخصوص افطار که با استفاده از شیر و برنج تهیه میشه و طعم به شدت خوبی داره که به راحتی می‌تونید در کمترین زمان توی خونه، شیر برنج درست کنید و از خواص بی نظیری که داره بهره ببرید.
اگه برای شروع افطار به دنبال یه پیش غذای سبک و مقوی می‌گردید، بهتره شیر برنج درست کنید. چون با داشتن لبنیات و برنج، به راحتی تمام ویتامین‌ها و کربوهیدرات مورد نیاز بدن رو تامین می‌کنه.آش عباسعلی مجلسی با طعم ویژهاگه برای افطار مهمون دارید و به دنبال یه آش مخصوص می‌گردید که طعم لذیذی داشته باشه، بهتون پیشنهاد می‌کنم طبخ آش عباسعلی کرمانشاهی رو از دست ندید. این آش مجلسی هم خیلی خوش مزه‌اس و هم با ظاهر زیبای خودش برای تزیین سفره بسیار عالیه.برای درست کردن آش عباسعلی زمان زیادی لازمه، اما ارزشش رو داره چون این آش شبیه به پنیر پیتزا کش میاد و خیلی هم مقویه. با استفاده از انواع حبوبات و گوشت دنده گوسفندی می‌تونید این آش مخصوص رو تهیه کنید.


لیست انواع پلو مخصوص برای افطارکلم پلو مقوی و خوشمزهلیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه کلم پلو خوشمزه برای افطاریکی از بهترین پلوهای لیست انواع غذاهای مخصوص افطار چیزی نیست جز کلم پلو مقوی که با داشتن کربوهیدرات، انواع پروتئین گیاهی و فیبر بالا، برای تقویت بدن به خوبی عمل می‌کنه و با طعم جذاب خودش، آشتها رو هم به خوبی باز می‌کنه.
کلم پلو از برنج، کلم و انواع سبزیجات و ادویه‌های مختلف تهیه میشه و طرفدارهای زیادی داره. بهترین مزیت این غذا اینه که میتونید با طعم‌های دلخواه خودتون درستش کنید و برای سر سفره افطار حرف نداره.عدس پلو برای افطارعدس پلو از جمله بهترین غذاهای خیلی معروف ایرانیه که با کمترین مواد اولیه موجود تو خونه طبخ میشه و طرفدارهای زیادی داره. این غذا به عنوان یکی از پایه ثابت‌ترین غذاهای سر سفره افطار و سحری شناخته میشه.یکی از بهترین مزیت‌های عدس پلو اینه که هم به صورت ساده و هم با گوشت چرخ گرده، گوشت قرمز، سینه مرغ و سویا میتونید درستش کنید. این غذا به خاطر داشتن عدس، پروتئین بالایی داره و خیلی زود هضم میشه.دمپختک مجلسی و خوشمزهدمپختک از پلوهای سنتی و قدیمی ایرانیه که طعم بسیار جذاب و مطلوبی داره و برای سر سفره افطار حرف اول رو میزنه. این غذا به راحتی تهیه میشه و به خاطر داشتن انواع حبوبات میتونه نیازهای بدن روزه داران رو تامین کنه.بهتره بدونید که دمپختک روش‌های پخت متنوعی داره و تو شهرهای مختلف با مواد اولیه متفاوت تهیه میشه. این غذا با سالاد و ماست خورده میشه و طرفدارهای زیادی داره.لوبیا پلولیست انواع خوشمزه ترین غذاها برای افطار, طرز تهیه لوبیا پلو برای افطارلوبیا پلو یا همون استانبولی پلو یکی دیگه از پلوهای معروف و خیلی خوشمزه‌اس که از کوچیک تا بزرگ بهش علاقه دارن. این غذا با داشتن لوبیا سبز، برنج و گوشت چرخ کرده به خوبی نیازهای بدن رو تامین می‌کنه.
بهتره بدونید که لوبیا پلو با سینه مرغ و سویا هم طبخ میشه و یکی از بهترین غذاها برای سفره سفره افطار شناخته میشه که به خوبی میتونه همه رو سر سفره جمع کنه و با عطر و بوی بی نطیرش خودش اشتها رو باز می‌کنه.سخن آخراینم از لیست بهترین غذاهای مخصوص افطار که با توجه به اهمیت ارزش غذایی و خوش خوراک بودن تهیه شده؛ تا هم به خوبی نیازهای بدن رو بر طرف کنه، و هم این که هر کدم از غذاهای اورده شده در لیست، بسیار خوشمزه هستن و عطر بوی اون‌ها اشتها رو به خوبی باز می‌کنه. ممنون از این که تا آخر این مقاله ما رو همراهی کردید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =

آخرین اخبار

پر بازدیدها