رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

انقلاب صنعتی و اقتصادی با «چانه زنی»

نمایش خبر : 254 | تاریخ انتشار : 13 تیر 1396

 به گزارش سلام کمیجان؛ از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان، ما هميشه خدا فکر مي کرديم که «چانه» عزيزان پرچانه که از صبح کله سحر تا پاسي از شب، به حرافي و پرچانگي مشغول هستند، به درد لاي جرز هم نمي خورد و به قول مولوي «نطق زبان را تَرک کن، بي‌چانه شو بي‌چانه شو …»، اما چندی قبل متوجه شديم نه تنها «چانه» مبارک اين عزيزان بلا استفاده نيست، بلکه حتي مي توان با آن، انقلابي در صنعت و اقتصاد مملکت ايجاد کرد.

اصلاً این روزها کاربری بسیاری از وسایل و حتی اجزا و اعضای بدن دچار یک دگردیسی و تحول اساسی شده است و مثل سابق نیست. سابق بر این از بینی برای بوئیدن یا تنفس استفاده می شد ولی اخیراً این عضو بیشتر در فاز زیبایی مطرح است. پوست صورت، ابرو، گونه، چانه، مژه، لب و ... نیز در این فاز قرار گرفته اند و در ژانر های دیگری ایفای نقش می کنند.

اما در این بین دانشمندان به نقشی دیگری از چانه پی برده اند که با سایر کارکردهای آن تومنی هشت صنار اختلاف بها دارد و پرداختن به آن در توليد ناخالص ملي و بالارفتن رشد اقتصادي مملکت و خروج از رکود هم، تاثير مثبت دارد. این کارکرد همانا تولید برق به وسیله چانه است! 

البته در گذشته تولید برق از سایر اجزای بدن نظیر چشم و رخسار و ... داشتیم مثل « برق ز رخسار تو جستن گرفت » و یا « برق چشمان تو از دور مرا می گیرد» و ... ولی خدا وکیلی تولید برق از چانه نوبر است...

اما اصل خبر به روايت از جرايد:

«يک دانشمند ايراني با همکاري محققان کانادايي «بند چانه» هوشمندي طراحي کرده‌ است که انرژي حاصل از حرکات فک و چانه را به برق تبديل مي‌کند! در واقع حرکات فک – در بين حرکات بدن – يکي از بهترين گزينه‌ها براي توليد برق محسوب مي‌شود و به گفته محققان، تنها حرکات چانه در هنگام غذا خوردن معادل هفت ميکرووات برق توليد مي‌کند.

دکتر «دلنواز» تأکيد کرد: اين ميزان توان خروجي مي‌تواند انرژي مورد نياز دستگاه‌هاي الکتريکي کوچک را تأمين کند. محققان اميدوارند در آينده از اين دستگاه براي توليد برق از انرژي حاصل از غذا خوردن، جويدن و صحبت کردن استفاده کرد.»

ملاحظه فرموديد! به نظر می رسد تا چند سال ديگر با اين خلاقيتي که عزيزان دانشمند دارند، خلق الله همین طور راه بروند و از خودشان برق ساطع کنند و ديگر به بابا برقي و توصيه به صرفه جويي در مورد برق نیاز نخواهيم داشت. فلذا در همين راستا ما نيز بر اساس شيوه مالوف و رسم معهود، به ارائه چند رهنمود مدبرانه و سوفسطايي مشعشع اقدام می کنیم:

الف) استخدام افراد پرچانه: با عنايت به بحران بیکاری درجامعه از یک سو و مشکل کم آبي در مملکت و زمزمه خريد آب و برق از کشور هاي همسايه از همان سو، پيشنهاد مي شود وزارت نيرو با فراهم کردن زمينه استخدام «عزيزان پرچانه» از طريق برگزاري آزمون و مصاحبه حضوری، بخشي از برق مورد نياز کشور را از طریق چانه اين دوستان تامين کند! باور کنید با این رویکرد نه تنها برق مورد نیاز کشور تامین می شود، بلکه می توان برق کشور های همسایه را نیز تامین نمود.

ب) پنل چانه به جاي پنل خورشيدي: دولت های گذشته تلاش کردند تا پنل هاي خورشيدي را با قيمت چند ميليون تومان به خلق الله قالب کنند تا با توليد ۱۰۰ کيلو وات برق در ماه، مردم ماهانه ۱۳ هزار تومان صرفه جويي کنند! پيشنهاد مي شود از اين پس به جاي «پنل خورشيدي» از «پنل چانه» استفاده شود که هم در دسترس و ارزان است و هم نياز به منبع ثانويه نظیر نور آفتاب ندارد. در ضمن با توجه به خصیصه ذاتی پرچانگی بانوان و مهارت برخي نسوان محترم در امر سخنوري مکرر و لاینقطع، هيچگاه دچار قطعي برق نخواهيم شد! شب تان پر فروغ و مهتابی...

یاداشتی از طنزپرداز برجسته کشور؛ وحید حاج سعیدی

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir