رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی

نمایش خبر : 297 | تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ اگر تاریخ را ورق بزنیم، خواهیم دید که با رحلت پیامبر اکرم(ص) و پیش آمدن ماجرای سقیفه، روند امامت و حکومت اسلامی به انحراف رفت و از همان تاریخ به کل بشریت ظلم شد.

روند انحراف آرام آرام به سمتی رفت که بزرگترین شخصیت جهان خلقت پس از پیامبر اعظم(ص) به انزوا رانده شد و این انزوا 25 سال طول کشید و پس از روی کار آمدن امام علی (ع) به مدت کمتر از 5 سال، باز هم با سه جنگ نفس‌گیر، نگذاشتند مردم طعم شیرین حکومت علوی و عدالت اسلامی را بچشندكه اگر این امر اتفاق می‌افتاد، دیگر بشريت حکومت ائمه هدی را رها نمی کردند.

این روند با حاکمیت معاویه ادامه پیدا کرد و امام حسن(ع) به کنار رانده شد و سر امام حسین(ع) را به راحتی بریدند و بر سرنیزه کرده و شهرها را چرخاندند و آب از آب تکان نخورد و همه فرصت ها را از این هادیان دین گرفتند و بجز مدت کوتاهی که دوباره در ولایتعهدی امام رضا(ع) پیش آمد، دیگر تشیع فرصت پیدا نکرد.

پس از امویان و عباسیان هر از چندگاهی حکومت‌های شیعی تشکیل شد که از یک پایه و بنیاد دینی قوی برخوردار نبودند، با تشکیل جمهوری اسلامی، آرزوی دیرینه امام علی(ع) و ائمه هدی (ع) برآورده شد.

جمهوری اسلامی براساس مبانی دینی و اصول اسلامی پایه‌ریزی شد و علیرغم بیش از یکصد توطئه دشمنان اسلام، از جمله تحمیل جنگ 8 ساله، روند رشد و توسعه در ایران عزیز با سرعت ادامه دارد.

جمهوری اسلامی در سطح بین‌الملل نیز خوب درخشیده و هم اکنون به عنوان یک قدرت در برابر آمریکا مطرح است و در تمامی صحنه‌های بین المللی تأثیرگذاری دارد.

الگوبرداری کشورهای اسلامی و غیراسلامی از روند مبارزه و استقامت و مردم سالاری، هم اکنون برای دنیای استکباری معضلی شده که نمی‌تواند از آن رهایی یابد.

ما مطمئن هستیم که به لطف خداوند و عنایت امام زمان(عج) و درایت و مدیریت مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه‌ها، براساس پیش بینی امام خمینی(ره) «ما آمریکا را زیر پا می گذاریم» و آینده از آن اسلام خواهد بود.

البته نگاه جمهوری اسلامی و رهبری فراتر از این مقوله است و آن هدایت کل بشریت و نجات همه کشورها از زیر یوغ استکبار جهانی است.

بزرگترين عنايت و هديه الهي به ملّت ايران به خاطر قيام در راه خدا، ‌رهبري حضرت امام خميني(ره) و پس از رحلت ايشان،‌ مديريت و راهبري معجزه‌گونه حضرت امام خامنه‌اي مدّظلّه‌العالي مي‌باشد كه بايد همواره قدردان اين لطف بزرگ الهي باشيم.

جمهوری اسلامی نه تنها هدیه الهی به تشیع بود، بلکه هدیه‌ای برای همه مسلمانان و همه بشریت می باشد و باید تلاش کنیم براساس تفکر وحدت بخش امام راحل و مقام معظم رهبری از همه مذاهب اسلامی یک امت واحده بسازیم و ریشه همه استکبار و ظلم و ستم را در جهان بخشکانیم.

 و برکات جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف برای مردم عزیز ایران بويژه جوانان علیرغم همه توطئه‌ها، می‌تواند بسیار مؤثر و راهگشا باشد که مسئولین نباید از آن غفلت نمایند.

 

ابوالفضل فخرالاسلام

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir