رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: نسل‌کشی میانمار در سایه سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر/ورود به مراکز نظامی در حوزه اختیارات آژانس نیست

نمایش خبر : 138 | تاریخ انتشار : 17 شهریور 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان با تاکید بر اینکه سبک زندگی اسلامی در پرتو فرهنگ ساده زیستی است، گفت: تجمل گرایی در زندگی آثار مخربی همچون گسترش فساد، سقوط و نابودی و اسراف دارد.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: یکی از نتایج دوری از ساده زیستی ابتلا به اسراف و زیاده‌روی است و علت آن هم عادات ناپسند، چشم و هم چشمی و تقلید کورکورانه از فرهنگ غربی است. در حالیکه اسلام به شدت بحث چشم و هم چشمی و تقلید کورکورانه را نهی کرده است.

وی بیان کرد: اسراف علاوه بر ضربه‌زدن به نظام اقتصادی جامعه، خسارت بزرگ معنوی محسوب می‌شود. بدیهی است که با ساده زیستی و قناعت می‌توان از اسراف، ریخت و پاش‌ها و هزینه‌کردهای اضافی جلوگیری کرد و نیازمندان را از فقر و نداری نجات داد.

 

 

مسئولین کشور جوانان مومن و انقلابی را جدی بگیرند/نسخه شفابخش مشکلات، بکارگیری نیروی انسانی توانا است

امام جمعه کمیجان با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) گفت: در طول سال های اخیر رهبر انقلاب بارها و بارها به مسئولین کشور متذکر شده اند که توان جوانان انقلابی و با استعداد را برای حل مشکلات کشور جدی بگیرند.

وی در ادامه افزود: رهبری نسخه شفابخش و علاج کننده مشکلات کشور را به کارگیری نیروهای مومن، غیور، توانمند، باتدبیر و جوان کشور دانستند. پیشرفت های فراوان در بخش های مختلف نیروهای مسلح و بخش های علم و فناوری نشان دهنده وجود توانایی در نیروی انسانی جوان و پرانگیزه کشور است.

آمریکا بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور خواهد برد

حجت الاسلام مقدسی پور صحبت های اخیر نماینده آمریکا در سازمان ملل را برگ دیگری از صفحه آمریکا شناسی دانست و تصریح کرد: طرح دوباره موضوع بازرسی از اماکن نظامی ایران آن هم دو سال پس از امضای توافق هسته ای یک نوع فرار رو به جلو از سوی آمریکایی ها برای پنهان سازی نقض برجام و عدم اجرای تعهداتش است.

وی اظهار کرد: تعلیق هسته ای، محدودیت پزشکی، عدم همراهی با مقاومت و در نهایت عدم دشمنی با رژیم صهیونیستی چهار هدف اساسی است که سناریوی آمریکا برای ایران در نظر گرفته است.

امام جمعه کمیجان بیان کرد: آمریکا تصور می کند با برجام به فاز اول دست یافته است و اکنون با فشار بر عرصه نظامی با ادعای بازرسی آژانس فاز دوم را در پیش گرفته است.

ورود به مراکز نظامی در حوزه اختیارات آژانس و هیچ نهادی دیگری نیست

وی در ادامه تاکید کرد: نه تنها جمهوری اسلامی ایران بلکه هیچ کشور دیگری در دنیا اجازه دسترسی به بیگانگان به اسرار نظامی خود را نمی دهند. آژانس بین المللی اتمی صرفا صلاحیت در حوزه هسته ای را دارد و ورود به مراکز نظامی در حوزه اختیار آژانس و هیچ نهادی دیگری نیست.

حجت الاسلام مقدسی پور افزایش تحریم ها و همزمانی با بیان درخواست‌های زیاده خواهانه برگرفته از تصور آمریکا را یکی از چالش های اقتصادی ایران دانست و افزود: آمریکا گمان می کند با این حربه می تواند به امتیازگیری از ایران بپردازد اما راهکار مقابله با این وضعیت تکیه بر داشته‌های درونی و عدم وابستگی به برجام و خارج است.

شکست محاصره دیروالزور مهم‌ترین رویداد در تحولات میدانی سوریه

امام جمعه کمیجان شکست محاصره دیروالزور پس از سه سال را مهم ترین رویداد در تحولات میدانی سوریه خواند و بیان کرد: با شکست محاصره داعش در دیرالزور عملا نیروهای داعشی در محاصره گرفتار شدند و حرکت آنان به سمت مرز عراق نیز آنان را با نیروهای حشدالشعبی که در مرز مستقر شده مواجه خواهد کرد.

وی افزود: باز پس‌گیری دیروالزور که منطقه ای غنی از منابع طبیعی است بر توان مالی دمشق می افزاید و تمام نقطه اتصالات داعش به خارج از مرزهای تحت سیطره‌اش قطع می شود.

نسل‌کشی میانمار در سایه سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به سکوت جوامع بین المللی به نسل کشی مسلمانان میانمار گفت: چندسالی است که مسلمانان در میانمار قربانی نژادپرستی دولت بودایی این کشور شده اند و تاکنون هزاران نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

وی در ادامه بیان کرد: در حالیکه روز به روز بر میزان تعرض به مسلمانان در میانمار افزوده می‌شود و کشتار بی‌گناهان بی‌وقفه ادامه دارد. مدعیان دروغین حقوق بشر در سراسر جهان چشم خود را بر این فجایع بسته اند و در مقابل نسل کشی میانمار سکوت اختیار کرده اند.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: جوامع اسلامی نیز در قبال جنایت بوداییان سکوت کرده اند و واکنشی را نشان نداده اند. در حالیکه کشورهای اسلامی، می توانند با اعمال فشار های سیاسی و اقتصادی دولت نژادپرست میانمار را به عقب نشینی از سیاست های ضد انسانی خود وادار کنند.

غدیر؛ متعلق به همه بشریت

حجت الاسلام مقدسی پور در آستانه عید غدیر گفت: یکی از پدیده ها و حماسه های بزرگ که می‌توان آن را به ابرحماسه تاریخ نامید «غدیر خم» است.

وی افزود:  پدیده ای که اگر به درستی همه ابعاد آن شناخته شود ظرفیتی حاصل خواهد شد که توان بسیج کنندگی همه آحاد انسان های روی زمین را در یک جبهه و مکتب با جهتی واحد دارد. زیرا تمامی آنچه که بشریت دیروز و امروز گمشده خود میداند را در لوای آن خواهد یافت.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: غدیرخم به منزله قلب و نبض حیات بشر است که به پهنای همه تاریخ از ابتدای خلقت تاکنون و تا آخر زندگی دنیوی همه بشر گستردگی دارد. و پیام آن که ثمره همه انبیای الهی است تا آخرالزمان و تا پایان حیات بشر ادامه دارد.

حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد: آنچه که جای تاسف دارد این است که حق این ابرحماسه «غدیر خم» را به خوبی ادا نکرده ایم. اگر حقیقت و جوهره غدیر در پهنای هستی و گیتی جلوه یابد دیگر هیچ انسانی روی زمین نخواهد ماند که با یاس و ناامیدی در نهایت خواری و ذلت و نابربرای زندگی کند.

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir