رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان : واقعه غدیر ارتباط تنگاتنگی با هویت و اساس شیعه دارد

نمایش خبر : 177 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1396

سرهنگ پاسدار رشید اکبری فرمانده سپاه ناحیه کمیجان در مصاحبه با خبرنگار سلام کمیجان گفت: برای سومین سال متوالی واقعه غدیر خم با حضور بسیجیان شهرستان کمیجان بازسازی می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای این برنامه فرهنگی و تاریخی که هرساله در سطح کشور برگزار می شود، گسترش فرهنگ ولایت، الگوسازی و معرفی روز بزرگ غدیر خم، شناساندن و معرفی سیره نبوی (ص) و ائمه معصومین (ع) است.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان تصریح کرد: در دین مبین اسلام اعیاد بزرگی همچون فطر و قربان وجود دارد که هرکدام از آنها بسیار مورد احترام مسلمانان جهان هستند. اما عید غدیر روزی است که تکمیل کننده دین اسلام است.

تبیین غدیر مظلومیت شیعه را برطرف می‌کند

اکبری با تاکید بر لزوم شناساندن عید غدیر، خاطرنشان کرد: عظمت پیام واقعه غدیر خم به درستی و کامل بیان نشده است، بنابراین قدردانی از غدیر، اقتدار شیعه را به نمایش می‌گذارد و تبیین آن مظلومیت شیعه را برطرف می‌کند و ارتباط تنگاتنگی با هویت و اساس شیعه دارد.

فرمانده سپاه کمیجان گفت: بازسازی واقعه غدیر، تاثیر زیادی بر ولایت‌پذیری مردم و پشتیبانی از ولایت فقیه که ادامه دهنده راه شهداست، دارد. اهمیت غدیر خم الگوسازی در بحث ولایت و ولایت پذیری است.

غدیر عین فرهنگ عاشورا در بین مردم است

وی در ادامه افزود: فرهنگ عاشورا ریشه در فرهنگ غدیر دارد که با معرفی این فرهنگ باید آن را زنده نگه داریم.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مراسم بازسازی واقع غدیر در این شهرستان روز جمعه ۱۷ مهر ماه رأس ساعت ۹ صبح در محل منطقه چرگزی، جنب گلزار شهدای محله انار است.

گفتنی است که بعد از قرائت دعای پرفیض ندبه در مسجد امام رضا(ع) مردم به صورت پیاده روی خانوادگی به محل برگزاری حرکت می کنند. برپایی ایستگاه صلواتی، اهدای جوائز پیاده روی خانوادگی، خواندن خطبه غدیر و اجرای نمایش از برنامه های این مراسم خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir