رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

احداث شهرک صنعتی مرهمی بر زخم بیکاری جوانان کمیجانی/ناحیه صنعتی میلاجرد در ۴۷ هکتار احداث می‌شود

نمایش خبر : 201 | تاریخ انتشار : 19 شهریور 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ معمولا هر شهر، روستا یا هر منطقه‌ای به منظور ایجاد اشتغال اقدام به احداث کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی می‌کنند. استان مرکزی یکی از استان‌هایی است که مشکل بیکاری در آن جولان می‌دهد و با یک نگاه گذری می‌توان غم بیکاری جوانان را در خانواده‌های هریک از شهرهای استان دید.

اهمیت اقتصادمقاومتی در اقتصاد کشور

نکته حائز اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب بارها مورد تاکید قرار گرفته است، از نامگذاری متعدد سال ها با مضمون اقتصاد مقاومتی گرفته تا تذکرات پی در پی ایشان که نشان دهنده اهمیت این موضوع است. آنچه در حال حاضر نیازمند کشور جمهوری اسلامی ایران است و باید عزم ملی برای محقق شدن آن ایجاد شود، مسئله مهم اقتصاد مقاومتی است؛ دیگر فرصتی برای گفتمان سازی نمانده است و باید هرچه تابحال گفته شده را جامه عمل پوشاند.

از دولت و ملت هر کس باید به اندازه توان خود وارد این میدان شود، نباید دست روی دست گذاشت، و اجازه داد تا کشور ایران به بازار مقصدی برای کالاهای بیگانگان به خصوص اجناس بی کیفیت چینی تبدیل شود، تنها خودمان می‌توانیم دست بر زانوی همت گذاشته و با وحدت و همدلی چرخ تولید و اقتصاد کشور را بچرخانیم.

شهرستان کمیجان یکی از شهرستان‌های استان مرکزی است و افتخار این را دارد که یکی از پیشگامان عرصه اقتصادمقاومتی بوده و مردم و مسئولان این شهر جزو اولین جهادگران جبهه اقتصادی باشند.

با گذشت دو سال از مطرح شدن ایجاد شهرک گلخانه‌ای در میلاجرد و گذشت ۶ سال از مطرح شدن ایجاد شهرک‌های صنعتی در شهر میلاجرد باز هم زمزمه‌هایی از به سرانجام رسیدن این شهرک صنعتی در فضای مجازی پیچیده است.

شهرک صنعتی میلاجرد حیات دوباره جوانان

احداث و فعالیت شهرک صنعتی یک آرزوی بزرگ برای جوانان با استعداد و فعال میلاجرد است، که پس از خشکسالی سال‌های گذشته و از بین رفتن زمین‌های کشاورزی به خاطر کمبود آب و بیکاری و غیره، چشم امید به این ناحیه صنعتی دارند.

احداث این شهرک صنعتی همچنان پشت درب‌های بسته اتاق‌های جلسات مدیران شهرستان و استان، منتظر روزنه امیدی از کلنگ‌هایی است که هیچ وقت به زمین نخورد و مدام به خاطر تغییر مدیران و امضای صورتجلساتی که دلسوزی برای مردم شهر نداشت، در زونکن‌های قفسه‌های اتاق مدیران باقی ماند.

پایان انتظار جوانان بیکار میلاجرد

سیامک سلیمانی فرماندار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ گفت: در کمیسیون امور زیربنایی استان با کاهش حریم شهر میلاجرد و رفع موانع احداث ناحیه صنعتی و احداث گلخانه و سیلوی گندم در اراضی مربوطه موافقت شد و به محض تایید در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه میلاجرد هم همانند نقاط مختلف کشور در سال های اخیر به دلیل برداشت‌های بی‌رویه و غیرمجاز از منابع زیر زمینی با بحران کم آبی و خشکسالی مواجه شده و به خاطر اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری بود اقتصاد این منطقه با چالش روبه رو شد و روز به روز به تعداد بیکاران افزوده شد.

سلیمانی تصریح کرد: برای احداث شهرک صنعتی میلاجرد، شهرک گلخانه ای و احداث سیلو در این منطقه مشکلات مختلفی وجود داشت که با برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی و پیگیری مسئولان، شورای شهر و مردم منطقه بسیاری از مشکلات حل شد.

آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی میلاجرد در مهرماه

فرماندار کمیجان از آغاز عملیات اجرایی و زیربنایی شهرک صنعتی شهر میلاجرد با مساحت ۴۷ هکتار در مهرماه خبر داد و افزود: عملیات اجرایی ناحیه صنعتی با تایید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در مهرماه سال جاری آغاز می شود. و عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای هم با مساحت ۱۷ هکتار در سال جاری انجام می شود.

سلیمانی از شروع عملیات اجرایی احداث سیلو در شهر میلاجرد خبر داد و تصریح کرد: از هفته آینده با پرداخت تسهیلات ۲ میلیاردی این پروژه انجام می شود. همچنین با تغییر کاربری کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف هم در روزهای آینده احداث می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir