رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان خبر داد: اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم کمیجان

نمایش خبر : 273 | تاریخ انتشار : 9 شهریور 1396

سرهنگ پاسدار رشید اکبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: گروههای جهادی با هدف محرومیت زدایی و فعالیت های فرهنگی در سطح مناطق محروم شهرستان کمیجان در حال فعالیت هستند.

اکبری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: هدف اصلی و اساسی از برگزاری این اردوهای جهادی، بر پایه سازندگی استوار شده است که این سازندگی از خودسازی درونی افراد آغاز و به سازندگی در مناطق محروم خلاصه می شود.

توسعه فرهنگ محرومیت زدایی و روحیه جهادی رسالت اردوهای جهادی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان تصریح کرد: رسالتی بر دوش جهادگران است، و آن توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید در مردم منطقه است.

اکبری اظهار کرد: گروه های جهادی ازشهرستان و شهید کلاته دانشگاه امام حسین (ع) تهران از شهرهای تهران، اصفهان و قم به مناطق محروم شهرستان اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: در شهرستان کمیجان چندین گروه جهادی در قالب تیم های مختلف از ابتدای سال تاکنون فعالیت کردند، اردوهای یک روزه به تعداد ۱۱۰ نفر در سطح شهرستان به منظور فعالیت های فرهنگی و عمرانی ساخت غسالخانه چهرقان، پاک سازی محیط زیست میلاجرد، برداشت محصولات کشاورزی و دیوار کشی خانه عالم فامرین برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان با اشاره به فعالیت های جهادگران شهرستان، گفت: گروه جهادی شهدای میلاجرد در یک اردوی ۷ روزه با تعداد ۱۵ نفر ساخت خانه عالم روستای محمود آباد، گروه جهادی مکتب الحسین(ع) در یک اردوی ۷ روزه با تعداد ۲۰ نفر با روریکرد فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی در ساخت و تعمیر مسجد و سرویس بهداشتی روستای یاسبلاغ در حال فعالیت هستند.

اکبری خاطرنشان کرد: گروه جهادی شهید کلاته دانشگاه امام حسین(ع) با تعداد ۱۰۰ نفر به منظور فعالیت های پزشکی، آموزشی، فرهنگی، عمرانی و .. در مناطق محروم کمیجان در روستاهای میدانک، یاسبلاغ، روشنایی و اسفندان از ۸ شهریور ماه به مدت ۲۰ روز حضور دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir