رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

حضور در جبهه ادای تکلیف شرعی است/طلب شهادت و دفاع از وطنم را به ماندن و تدریس ترجیح می دهم

نمایش خبر : 261 | تاریخ انتشار : 5 مرداد 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ امروز بیست و نهمین سالگرد آسمانی شدن شهید قربانعلی غلامحسینی از شهدای گلگون کفن شهر شهیدان «میلاجرد» است به همین مناسبت با انتشار تصاویر و زندگینامه و وصیت نامه این شهید گرانقدر یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد را گرامی می داریم.

شهید قربانعلی غلامحیسنی در تاریخ 10/11/1348در شهر میلاجرد چشم به جهان گشود. وی پس از سپری کردن دوران خردسالی و کودکی در 1355 تحصیل را در روستای خود شروع کرد و دوره ابتدایی و راهنمایی را در زادگاه خود سپری کرد. و تحصیلات خود را در شهر کمیجان در رشته علوم دینی و عربی به پایان رساند.

شوق به تحصیل باعث شد تا در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند و سرانجام با تلاش های وافر در راه علم و تحصیل در رشته دینی و عربی در دانشگاه تربیت معلم تهران قبول و به این دانشگاه راه پیدا کند .

تلاش های وی در راه علم و تحصیل او را از سایر فعالیت ها باز نمیداشت. شهید از همان دوران نوجوانی در فعالیت‌های انقلابی شرکت می کرد. وی علاوه بر این فعالیت ها به پدر خویش در امور کشاورزی و شیشه بری و... کمک می کرد.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران پدر ایشان عازم کربلای خرمشهر شده و در سال 1361 به شدت در عملیات وسیع خرمشهر زخمی شد. شهید در این مدت به دلیل سن بسیار کم نمی توانست در جبهه‌های نبرد حضور پیدا کند، پس با حضور در سنگر علم تلاش می کند تا در راه کسب علم بکوشد تا فرصت اعزام فراهم شود.

سرانجام شهید قبل از اتمام دانشگاه ، در سن 19 سالگی و در تاریخ 1367/4/15 عازم نبرد با منافقین شدند.

ایشان به اسلام آباد غرب اعزام شدند و درعملیات مرصاد حضور داشتند که در تاریخ 1367/5/5 بر اثر برخورد ترکش به صورت وی، با قلبی سرشار از عشق به مقتدای خود امام حسین(ع) به درجه ی رفیع شهادت نائل شدند.

یکی از دوستان شهید، به نام حسین غریبی می گوید: وقتی شهید غلامحسینی عزم حضور در جبهه داشت به من گفت: «حسين الان اسلام به ما نياز دارد».«بايد به تكليف شرعي و امر امامان عمل كنيم. براي پيروزي حق و نابودي باطل بايد به جبهه برويم و تاآخرين لحظه بجنگيم»

قسمتی از وصیت نامه شهید قربانعلی غلامحسینی:

پيام من به ملت ايران اين است كه پشتيبان انقلاب و پيرو خط امام و امت باشيد و احترام خون شهيدان را نگه داريد، از خواهران گرامي و شهيد پرور مي خواهم كه با حجاب خود مشت محكمي بر دهان دشمنان اسلام بكوبند و به پيام سيده زنان عالم حضرت فاطمه (سلام الله عليها) عمل كنند.

شعر شهيد قربانعلي غلامحسيني

در سر هواي روضه رضوان بود مرا *** شوق وصال حضرت جانان بود مرا

جان را به كف گرفته و با سر همي روم *** عزم مصاف دشمن قرآن بود مرا

چون لاله داغ ديده ام از جور دشمنان *** از خون ديده قلزم جوشان بود مرا

شد موعد حمايت دين محمدي(ص) *** حكم جهاد پير جماران بود مرا

خاك وطن چو سرمه به چشمان خود كشم *** حب الوطن نشانه ايمان بود مرا 

 انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir