رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان مطرح کرد تجمل گرایی سد راه اقتصادمقاومتی/آتش به اختیار رهبری یعنی کار فرهنگی خودجوش

نمایش خبر : 201 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1396

به گزارش سلام کمیجان، حجت‌الاسلام مقدسی‌پور امام جمعه کمیجان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تاکید بر ساده‌زیستی و زندگی به دور از تجملات برای رسیدن به رفاه و آرامش گفت: هه انسان ها برای زندگی دنیایی و برای ادامه حیات خود به امکانات مختلف نیاز دارند و این امکانات رفاهی باعث آرامش و امنیت زندگی آدمی می‌شود ولی نکته مهم در زندگی استفاده بهینه از نعمت های الهی است.

وی افزود: روی آوردن انسان به امکانات مادی و رفاهی نباید منجر به غوطه ور شدن در تجملات و مبتلا شدن به اشرافی گری، رفاه طلبی، مصرف کالاهای لوکس و غیر ضروری شود. لذا جامعه اسلامی باید در همه ابعاد زندگی، ساده زیست باشد، آسایش و آرامش زندگی در تجمل گرایی و استفاده از کالاهای لوکس نهفته نیست.

تجمل گرایی سد راه اقتصادمقاومتی

حجت اسلام مقدسی پور با اشاره به تضاد تجمل گرایی با اقتصاد اسلامی گفت: اشرافی گری و تجمل گرایی و گرایش به مصرف کالاهای لوکس از امور مذموم در دین الهی است که با اقتصاد اسلامی نیز سازگاری ندارد.

وی بیان کرد: برای رسیدن به رفاه اقتصادی در سطح جامعه، از یک سو باید با کسب و کار حلال در تولید محصولات گوناگون تلاش کرد و سرمایه های انسانی و مالی را معطل نکرد و از سوی دیگر با اصلاح الگوی مصرف با پرهیز از مصرف کالاهای لوکس، در نیازمندی های روزمره قناعت پیشه کرد و از اشرافی گری و مصرف گرایی دوری کرد.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: متاسفانه این روزها میل به اشرافی گری و تجمل گرایی در حال گسترش است. نوکیسه ها و تازه به دوران رسیده ها برای اثبات خود به خرید اتومبیل های لوکس و برندهای مشهور که همگی وارداتی هستند روی می آورند و این قبیل کارها قبح تجمل گرایی در کشور را می‌شکند و برخی از مسئولین هم ابایی از فاش شدن زندگی اشرافی خود ندارند.

وی با تاکید بر اینکه تجمل گرایی باعث بالارفتن سن ازدواج و عدم رغبت جوانان به آغاز زندگی مشترک شده است، اظهار کرد: این طرز از زندگی باعث یاس نیروهای فعال جامعه می شود که با وجود تلاش چشم گیر در تامین حداقل های زندگی خود و خانواده درمانده اند و البته این فاصله از عدالت اجتماعی را بعضا به پای مسئولین خود می نگارند. 

آزادی موصل نماد پیروزی وحدت و مقاومت

خطیب نماز جمعه کمیجان به آزادی موصل اشاره کرد و گفت: موصل، سرانجام بعد از ۳۷ ماه اشغال، در سایه وحدت مثال زدنی و از جان گذشتگی فزرندان ملت مظلوم و غیرتمند عراق آزاد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: بدون شک این پیروزی بزرگ در سایه وحدت تاریخی و تبعیت یکپارچه ملت عراق از زعامت مرجعیت دینی به ویژه فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی و قرار گرفتن نیروهای ارتش و نیرهای بسیج مردمی(حشدالشعبی) در کنار یکدیگر حاصل شد.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: آمریکایی ها با ایجاد داعش در منطقه به فکر بهره بردن از این گروهک تکفیری برای اهداف خود و حفظ منافع رژیم صهیونیستی در منطقه بودند. قصد داشتند با به راه انداختن جنگ بین شیعه و سنی، فرصت غارت منطقه را داشته باشند.

آزادی موصل، پایان عمر خلافت ساختگی داعش و پاسخ قاطعی به توطئه آمریکا 

امام جمعه کمیجان آزادسازی موصل را در وضعیت کنونی منطقه که بیگانگان به فکر بازسازی توازن میدانی و سیاسی، به نفع خود هستند از چند نظر قابل اهمیت دانست و افزود: تحرک جدید جبهه آمریکایی صهیونیستی سعودی برای تقویت جبهه تکفیر و معارضه علیه جبهه مقاومت که در هفته های اخیر شاهد آن بودیم مثمر ثمر واقع نشد و آزادسازی موصل نشان داد جبهه تکفیر در وضعیت شکست قرار گرفته است.

پیوند جغرافیایی محور مقاومت با آزادسازی موصل

وی افزود: پیروزی تروریست ها در عراق میتوانست منجر به نا امن شدن مرزهای ایران شود. آزاد سازی موصل، ارتباط زمینی محور مقاومت از ایران تا لبنان را فراهم کرد به واقع «کریدور» زمینی که ایران را از طریق عراق و سوریه به لبنان و کرانه مدیترانه وصل می‌کند. این یکی از مهم ترین پیامدهای آزاد سازی موصل است و زمینه مانور دادن در این منطقه را فراهم ساخته است.

نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در آزادسازی موصل

امام جمعه کمیجان با اشاره به رشادت ها و فرماندهی هوشمندانه سردار سلیمانی گفت: حضور مستشاری فرماندهان ایران از ابتدای ورود داعش به عراق یکی از موثرترین اقداماتی بود که در جهت تامین امنیت ملی صورت گرفت. توانایی ها، هوش نظامی سردار سلیمانی به همراه نفوذ او در بین اهل سنت و شیعیان عراق باعث شده تا وی به عنوان یکی از فرماندهان جنگی سهم زیادی، در هماهنگی بین نیروهای عراقی برای اقدام علیه تروریست ها داشته باشد.

ولایت‌پذیری و استکبارستیزی مهم‌ترین ویژگی کابینه جدید باشد

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به تشکیل دولت جدید و انتخاب وزرای کارآمد توسط دولت دوازدهم تصریح کرد: چابک سازی دولت، کارآمدی اعضای کابینه، معتقد به آرمان ها و اهداف امام خمینی(ره)، داشتن روحیه انقلابی و جهادی، ولایت پذیری، ساده زیستی، استکبار ستیزی، تعهد و تخصص، توجه به منافع ملی و حرکت براساس سند چشم انداز، توجه به مطالبات مردمی از مهم ترین ویژگی های اعضای کابینه در دولت جدید باید باشد.

امام جمعه کمیجان باتوجه به فرا رسیدن ۲۶ تیرماه سی و هفتیم سالگرد تاسیس شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ با دور اندیشی و ژرف نگری بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد و به عنوان یکی از ارکان مهم نظام، نقش اساسی در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد.

شورای نگهبان مانع هرگونه برداشت سلیقه‌ای از مواد قانونی اساسی می‌شود

وی درادامه خاطرنشان کرد: تفسیر قانون اساسی در جمهوری اسلامی بر عهده شورای نگهبان است و این جلوی هرگونه برداشت های سلیقه ای یا سوءبرداشت از مواد قانون اساسی را می‌گیرد.

حجت الاسلام مقدسی پور نظارت بر انتخابات را یکی از وظایف مهم شورای نگهبان دانست و افزود: قانون اساسی برای جلوگیری از هرگونه تخلف و دست اندازی کانون های قدرت و ثروت، به آرای مردم و اعمال رقابت های عادلانه بین نامزدهای انتخاباتی را در امر خطیر نظارت موثر و کارآمد بر انتخابات را برعهده شورای نگهبان گذاشته است.

اوقات فراغت بزرگترین دغدغه خانواده‌ها

امام جمعه کمیجان با اشاره به اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان گفت: یکی از معضلات ۱۲ میلیون دانش آموز، اوقات فراغت تابستان است که با وجود گستردگی فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای بزرگترین معضل خانواده در این ایام از سال محسوب می‌شود. و متاسفانه برنامه‌های فرهنگی آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش آموزان کافی نیست.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: اجرای برنامه‌های اموزش و پرورش این شهرستان تنها در یک کانون برگزار می شود که در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش و دیگر شوراهای فرهنگی تذکراتی برای بهره گیری هرچه بهتر از برنامه هایی که در مساجد برگزار می شود، داده شد.

آتش به اختیار رهبری یعنی کار فرهنگی خودجوش

امام جمعه کمیجان بیان کرد: از هیئت امنای مساجد و جوانان دانشجو و تحصیلکرده و بسیجی انتظار داریم مساجدی را حسینیه دارند به وسایل ورزشی تجهیز کنند تا ضمن پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان آنان را جذب فعالیت های فرهنگی و انقلابی کنند. و این همان آتش به اختیاری است که رهبر معظم انقلاب از شما جوانان انقلابی انتظار دارند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir