رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان: برگزاری گردهمایی «صیانت از حریم خانواده» در کمیجان/لزوم نهادینه کردن حجاب فاطمی توسط متولیان فرهنگی

نمایش خبر : 212 | تاریخ انتشار : 20 تیر 1396

سرهنگ پاسدار رشید اکبری فرمانده سپاه ناحیه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، با اشاره به برگزاری همایش روز ملی عفاف و حجاب گفت: راهپیمایی عفاف و حجاب در تاریخ ۲۱ تیرماه در شهرستان کمیجان همزمان با سراسر کشور به صورت منسجم با حضور مردم برگزار می شود.

برگزاری گردهمایی «صیانت از حریم خانواده» در کمیجان

وی افزود: مسیر راهپیمایی در شهرستان کمیجان از مسجد صاحب الزمان(عج ) به سمت میدان معلم است، در میدان شهرداری گردهمایی با سخنرانی حجت الاسلام رجبی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه کمیجان انجام می شود.

اکبری از دیگر برنامه های روز عفاف و حجاب در کمیجان را افتتاح نمایشگاه عفاف و حجاب بیان کرد.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان با اشاره به علت نام گذاری ۲۱ تیرماه به روز ملی عفاف و حجاب گفت: این روز گرامیداشت شهادت ۲۰۰۰ هزار نفر از مردم بی‌گناهی است که برای حفظ و پاسداری از حریم خانواده و حفظ عفاف و حجاب در حادثه مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند که همزمان با این روز هر ساله راهپمایی و گردهمایی انجام می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ بارها در سال های متوالی به بحث تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و غارت فرهنگی در سخنرانی ها خود تاکید داشته‌اند، اما متاسفانه مسئولین فرهنگی ما هر روز از گذشته سست تر شدند و در این زمینه کاری اساسی انجام ندادند و یک وضعیت نامناسب فرهنگی در شهرهای کشور به وجود آمد.

لزوم نهادینه کردن حجاب فاطمی توسط متولیان فرهنگی

اکبری بیان کرد: در زمینه عفاف و حجاب باید یک برنامه ریزی درست و کار اساسی انجام شود. رسانه ملی، نهادهای فرهنگی، سازمان تبلیغات، حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مدارس بایستی بحث عفاف و حجاب فاطمی را در بین جامعه نهادینه کنند.

وی با اشاره به ارائه و انتخاب الگوی مناسب برای دختران و بانوان جامعه امروز گفت: قشرهای مختلفی در جامعه وجود دارد که در زمینه عفاف و حجاب نمونه کامل از دختر اسلامی هستند که می‌توانند الگوی مناسبی برای دختران و زنان جامعه باشند و با این انتخاب صحیح اجازه الگودهی به جوان ایرانی را از سوی کشورهای غربی می‌گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان با اشاره به ستادهای امر به معروف در شهرستان‌ها اظهار کرد: در هر شهرستان یک ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به ریاست ائمه جمعه و معاونت فرماندار و دبیری فرمانده سپاه شهرستان ها به صورت مستمر در حال فعالیت است.

وی در ادامه افزود: یکی از مباحث اصلی ستاد امر به معروف در شهرستان بحث پوشش کارمندان ادارات است که این مورد تنها مختص به حجاب زنان نیست بلکه پوشش کارمندان مرد هم مورد نظر قرار گرفته است. و کارمندان باید یک حجاب اسلامی در پاسخ گویی به ارباب رجوع انجام وظیفه کنند.

حمایت همه جانبه مسئولین از قانون عفاف و حجاب

اکبری با اشاره به اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب در جامعه گفت: قانون عفاف و حجاب یک قانون جامعی است که به نحو مطلوبی تدوین شده است اما به شرطی که از سوی مسئولین و قوای سه گانه حمایت همه جانبه شود.

حفظ هويت واقعي زن در گرو پوشش و حجاب اسلامي

فرمانده سپاه کمیجان تاکید کرد: حفظ كرامت و شخصيت زن به وسيله حجاب و پوشش است. اسلام نگاه دنياي امروز را به زن به عنوان يك كالاي مصرفي و يك وسيله جنسي براي تبليغ كالاهاي مختلف و عاملي براي جذب مشتري و... نمي پذيرد. به همين دليل است كه حفظ هويت واقعي زن را در گرو پوشش و حجاب اسلامي مي داند.

اکبری با اشاره به زیرسوال بردن حقوق زنان در هجمه های دشمنان، خاطرنشان کرد: بارها مشاهده کردیم که استکبار جهانی و ایادی دست نشانده اش در زمینه عدم رعایت حقوق زنان در ایران تبلیغات گسترده ای انجام داده اند. در حالی که حقوق زنان در کشورهای اسلامی به ویژه ایران به خوبی اجرا می شود و همانند کشورهای غربی که زن را یک کالا میدانند مورد بهره برداری جنسی و سوء استفاده های جنسی قرار می‌گیرد. عزت و حرمت بانوان در جامعه اسلامی به درستی رعایت می شود و حجاب حریمی برای امنیت آنها است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir