رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

خودسازی هدف اصلی اردوهای جهادی/اردوهای جهادی سمبل آتش به اختیار رهبری

نمایش خبر : 447 | تاریخ انتشار : 19 تیر 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ اردوهای جهادی یکی از تاثیرگذارترین اردوهای محرومیت زدایی از چهره های روستاها و شهرهای کشور است که هر ساله در ایام مختلف سال برگزار می شود.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید کسی که یک عمل صالح، یک کار نیک و یک کار خیری انجام دهد قبل از این که برای دیگران باشد برای خودش یک خیری را فرستاده است.

در این برهه زمانی اردوهای جهادی نمونه ای از آتش به اختیار مقام معظم رهبری است، جهادگران بسیجی منتظر نخواهند ماند تا زمانی مشخص برای انجام کار از طرف مسئولین مشخص شود، آنها با اراده قوی و عزمی راسخ آتش به اختیار را در اندیشه و عمل معنا می‌کنند و با شرایط پیش بینی شده وارد عرصه سازندگی می‌شود.

گروه جهادی «مکتب الحسین» شهرستان کمیجان چند سالی است که کار جهادی خود را در سطح شهرستان آغاز کرده است.

جواد عیسی آبادی دانشجو کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت تهران مسئول گروه جهادی «مکتب الحسین» که خود سابقه حضور در اردوهای جهادی از سال ۹۱ در روستاهای فرک، عداقاج و میدانک و چلبی  را دارد، در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، از فعالیت این گروه جهادی در روستای محروم یاسبلاغ و عرصه های فعالیت این گروه گفت: گروه جهادی از تاریخ دهم تیرماه لغایت هجدهم تیرماه با فعالیت در عرصه فرهنگی و آموزشی_ ورزشی در روستای یاسبلاغ کار خود را با ۱۰ نفر جهادگر(طلبه، دانشجو و روحانی) آغاز کرده است.

وی افزود: فعالیت این گروه در دو بخش، برای گروه سنی جوانان و نوجوان برای دختران و پسران برنامه‌ریزی شده است و در ساعات صبح کلاس‌ها با موضوعات آموزشی از قبیل آموزش قرآن، احکام، عقاید، دشمن شناسی، سینما در روستا، حدیث، شعرخوانی و الگوسازی برگزار می شود.

این دانشجوی جهادگر در ادامه بیان کرد: در ساعات بعدازظهر با بچه های روستا اغلب اوقات برنامه های ورزشی فوتبال و طناب کشی برگزار می‌کنیم و در ساعات شب، برنامه‌های هئیت عزاداری و دعای توسل و زیارت عاشورا برگزار می شود.

 مسئول گروه جهادی مکتب الحسین گفت: از برنامه های برگزار شده در این اردو جهادی می‌توان به مراسمات مذهبی در مسجد روستا، دیدار با خانواده جانبازان، غبارروبی مزار شهدا، برپایی ایستگاه صلواتی و پخش کلیپ های فرهنگی در مسجد اشاره کرد.

حجت الاسلام مهدی صمدی جهادگر روحانی گروه که حدود  ۴سال در اردوهای جهادی شرکت می‌کند در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: بنده به عنوان روحانی و مربی کلاس قرآن و احکام در خدمت بچه های روستا هستم. حدود ۲۰نفر از بچه های روستا در کلاس ها شرکت می کنند.

وی افزود: کلاس ها براساس سن بچه ها در دو سطح سنی جوانان و نوجوانان برنامه ریزی شده است و از ساعت ۹ صبح کلاس ها در مسجدجامع روستا شروع می شود. بچه ها با عشق و علاقه خاصی در کلاس ها شرکت می کنند که روحیه ما را برای کارجهادی مضاعف میکند.

هدف اصلی در اردوهای جهادی خودسازی است

این جهادگر با اشاره به هدفی والا برای کارجهادی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند"عنوان جهادگر بسیج سازندگی و این اردوی هجرت را قدر بدانید. شما که خودتان محورهای اصلی این حرکت عظیم هستید، این را قدر بدانید؛ از خدای متعال شاکر باشید. مسئولین و دیگران، مدیران و کسانی که دست اندر کار امور هستند، آنها هم این حرکت عظیم را قدر بدانند."

 اردوهای جهادی سمبل آتش به اختیار رهبری

وی در ادامه بیان کرد: هدف اصلی در اردوها خودسازی است و وقتی که در اردو حاضر می شویم از تمام کارهای خود دست می کشیم و برای رضای خدا و برای مردم کار می کنیم  و به گفته مقام معظم رهبری که فرمودند در مباحث فرهنگی آتش به اختیار باشید، مصداق همین اردو های جهادی است که عده ای جوان با انگیزه الهی برای کمک به مردم روستاهای محروم که مورد غفلت مسئولین قرار گرفته‌اند در روستا حاضر می‌شوند و کار فرهنگی و آموزشی انجام می دهند.

صمدی با بیان تاثیر مثبت جهادگران در مناطق محروم تصریح کرد: حضور جهادی در روستا چه کار فرهنگی بکنند یا نکنند اثرگذار است. البته این اردوها باید به صورت پیوسته و با هدفمندی برگزار شود تا در یک بازده زمانی مشخص چند ساله، به اهداف که مورد نظر برسیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاظر که در روستاها مشکلات زیادی به ویژه در زمینه های فرهنگی داریم، کار فرهنگی در روستا باید به صورت مداوم و پیوسته باشد و باید با قشر جوان روستا ارتباط مستمر را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir