رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: اقتدار ایران با همکاری منطقه ای تعارض ندارد

نمایش خبر : 216 | تاریخ انتشار : 16 تیر 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به اصل شادی و نشاط در سبک زندگی دینی گفت: از مشکلات بغرنج و دشواری که جوامع کنونی از رنج می برند و بسیاری از زندگی ها را دستخوش مشکلا کرده است بیماری افسردگی است .

وی افزود: گرفتاری و مشکلی که در وجود بسیاری از انسان ها ریشه دوانده و زندگی را برای ایشان به جهنمی از یاس و ناامیدی تبدیل نموده است تاجایی که برخی افراد تحمل زندگی رنج آور و غم آلود خویش را نداشته و تنها فراری که پیش روی خود میبیند، خودکشی است.

امام جمعه کمیجان برخی از عوامل و راه هایی که درسخنان امامان(ع) جهت ایجاد نشاط و شادمانبی مطرح شده است را این گونه بیان کرد: ایمان و اعتقاد به خدا که در آیه 28 سوره رعد بهترین راه مقابله با این بیماری ویران کننده ایمان و توکل به خداوند متعال است « آگاه باش که با یاد خدا دل ا آرامش می یابد».

وی در ادامه یقین و رضا؛ حسن خلق؛ تبسم و مزاح از جمله عوامل ایجاد نشاط در زندگی انسان ها دانست و افزود: پیامبر (ص) با اطرافیان و اصحاب شوخی میکردند و با خندیدن آنان می خندیدند و در هنگام روبه رو شدن با افراد، تبسم، نشاط و شادابی را به آنان منتقل میکرد، البته هواره در انجام شوخی و مزاح اصول و قواعدی را در نظر می گرفتند تا به محدوده گناه وارد نشده و آبروی اشخاص حفظ شود...

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در خطبه های دوم نمازجمعه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولین قوه قضائیه و روسای کل دادگستری سراسر کشور که «نگاه تحولی و جهادی » در برنامه ریزی ها و اقدامات در قوه قضائیه را ضروری خواندند گفت: از نگاه عمومی دولت و مجلس بیشترین نقش را در مباحث اجرایی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برعهده دارند. در این بین کمترین نقش به قوه قضائیه داده می شود که گویا حوزه فعالیت آن به کل دور از مباحث اجرایی است.

یکی از ارکان کارآمدی نظام و رفع مشکلات کشور، وجود قوه قضائیه کارآمد است

وی تصریح کرد: یکی از ارکان کارآمدی نظام و رفع مشکلات کشور، وجود قوه قضائیه کارآمد است. زیرا مشکلات مردم محدود به حوزه های معیشتی نیست که دولت و مجلس مسئول مستقیم آن هستند.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: همچنین بخش مهمی ازمشکلات اجرایی کشور به دلیل نبود برنامه و قانون نیست، بلکه ناکارامدی از آنجایی است که در مقام اجرا با حسن اجرای برنامه ها و قوانین روبه رو نیستیم.

خطیب نمازجمعه کمیجان گفت: بخش عمده ای از آنچه زندگی را بر مردم یک جامعه تنگ می کند، وجود فساد، تبعیض، نابرابری، بی عدالتی و بی قانونی است.

وی در ادامه افزود: وجود دستگاه نظارتی مستقل و قاطع که به هنگام و با دقت کامل همه امور کشور را به مثابه دیده بان تیزبین عدالت رصد کند و متخلفان و قانون گریزان را به پیشگاه دادگاه عدالت بکشاند، آنقدر در ایجاد رضایت عمومی و احساس خرسندی جامعه تاثیرگذار است که میتواند مهم ترین منبع تقویت پایه های نظام مردم سالاری دینی باشد.

ماهیت سند تحول چشم انداز بیست ساله

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به سند تحول چشم انداز گفت: سندی که بیان می کند «ایران در سال ۱۴۰۴ باید قدرت اقتصادی اول منطقه باشد»، این را سند ۱۴۰۴ شمسی می گویند که مهم ترین سند قانونی ایران بعد از قانون اساسی است. این سند توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شده است. اجرای این سند چشم انداز بیست ساله ایران از سال ۱۳۸۴ و در قالب چهار برنامه توسعه ۵ ساله انجام گرفت و سال ۱۴۰۴ افق چشم انداز است.

آیا قدرت منطقه ای تعارضی با همکاری منطقه ای دارد؟

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: در سند چشم انداز در تبیین جایگاه ایران گفته شده است« دست یافتن به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه ی آسیای جنوب غربی (شامل آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) با تاکید بر جنبش نرم افزاری و تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل.»

وی افزود: در همین حال در بخش دیگری از سند در تبین رویکرد ایران در سیاست خارجی آمده است« دارای تعامل سازنده و موثر با جهان براساس اصول عزت، حکمت و مصلحت.» و در همین راستا ست که  مقام معظم رهبری فرموده اند: منطقه خلیج فارس باید بر همکاری کشورهای این منطقه به منطقه ای امن، آباد و محلی برای همکاری تبدیل شود.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: در همین حال رئیس جمهور گفته است : « قوی ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول شود. ..امروز باید به فکر منطقه قوی و قوی تر باشیم و بایستی رقابت های مخرب و نا به جا را کنار گذاشت.»

وی در ادامه افزود: آیا قدرت اول منطقه ای شدن و رقابت، مخرب محسوب می شود؟ آیا دولت قصد دارد در آستانه رسیدن به مهلت پایانی سند از مسیر عدول نماید؟ آیا برنامه ریزی برای رشد، بر حسب برنامه راهبردی نظام، در تعارض با همکاری منطقه ای است؟ آیا قدرت منطقه ای شدن ایران توهم و خیال  پردازی است؟

خطیب نماز جمعه کمیجان تصریح کرد: در حالی توسط مقام عالی قوه مجریه، قدرت اول منطقه ای شدن ایران رقابت مخرب دیده شده است که اساسا از منظر دشمنان و رقبای جهانی ایران، این هدف تامین شده است، هرچند ما معتقدیم جایگاه کنونی ما با نقش تعریف شده به عنوان قدرت نخست منطقه ای همخوانی ندارد.

حجت الاسلام مقدسی پور برای اثبات جایگاه ایران به سخنان و اعتراف دشمنان ایران اشاره کرد و افزود: رابرد فورت سفیر سابق آمریکا در سوریه اخیرا اعلام کرد«مخالفان سوریه باید بدانند بدون راضی کردن ایران و روسیه به این که بشار اسد به نفع منافع آنها نیست راه حلی برای بحران سوریه وجود ندارد.»

امام جمعه کمیجان گفت: نکته جالب در مقاله باری روبین صهیونیست آن است که وی نقطه تمایز جمهوری اسلامی به نسبت کشور های منطقه را که موجب موقعیت برتر ایران شده است، برنامه مند بودن ایران و ضعف و بی برنامگی اعراب می داند، نقطه تمایزی که متاسفانه در تحلیل مقام ارشد اجرایی ایران مخرب دانسته شده است.

وی با اشاره به برگزای گرهمایی سالیانه گروهک تروریستی در دهم تیرماه بیان کرد:  گروهک تروریستی منافقین، در کارنامه سیاه خود قتل عام بیش از ۱۷ هزار نفر از ملت ایران را ثبت کرده است و امروز منفورترین چهره ها در میان ملت ایران به حساب می آید.

حجت الاسلام مقدسی پور افزود: سازمان تروریستی منافقین یکی از گروهک های تروریستی است که بیشترین فعالیت های تبلیغاتی و نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را سازماندهی کرده است و هرساله با برگزاری اجلاس در پاریس و جمع کردن تعدادی از افراد از کشورهای مختلف سعی در روحیه دادن به خود و نمایش زنده بودن سازمان تروریستی خود را دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امسال نیز این اجلاس که ابتدا خبر لغو آن منتشر شد، در دهم تیرماه برگزار شد و مریم رجوی سرکرده منافقین با فراموش کردن جنایات این سازمان علیه مردم بی گناه ایران و عراق، دم از آزادی و دموکراسی زد و به زعم خود سقوط جمهوری اسلامی را زود هنگام اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir