رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

آغاز برداشت کلزا از مزارع کمیجان+ عکس

نمایش خبر : 369 | تاریخ انتشار : 11 تیر 1396

 به نقل از سلام کمیجان، کلزا از گیاهان دانه روغنی است که از لحاظ ارزش غذایی یکی از باکیفیت ترین روغن های خوراکی به نام (کانولا) از آن استحصال میشود. روغن کانولا (کلزا) فاقد کلسترول می باشد.

مهدی حاجیلو رئیس جهاد کشاورزی کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: در سال جاری زراعی به همت کشاورزان شهرستان ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان زیر کشت کلزا قرار گرفت که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: اراضی زیر کشت کلزا قبل از سرمازدگی در آذر ماه به خاطر شرایط مطلوب جوی از سطح سبز و شرایط خوبی برخوردار بود ولی به دلیل سرمازدگی یاد شده بیش از ۵۰ درصد از اراضی زیر کشت از بین رفته است، که با توجه به بیمه بودن محصول و بازدید کارشناسان جهاد کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی خسارت به کشاورزان پرداخت می شود که منتظر این اقدام توسط بیمه صندوق کشاورزی بانک کشاورزی هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی کمیجان تصریح کرد: به طور میانگین عملکرد مطلوب در سنوات گذشته بین ۲ و نیم تا ۳ تن در هکتار بوده است اما در سال جاری به علت سرمازدگی با میانگین برداشت ۲ تن در هکتار، پیش بینی می شود ۲۰۰ تن دانه روغنی کلزا از اراضی کشاورزی شهرستان برداشت و به کارخانجات تولید روغن تحویل شود.

وی تاریخ اولین برداشت کلزا در شهرستان کمیجان را ۲۸ خردادماه اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir