رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

معاون فرهنگی مرکز جامعه المصطفی العالمیه: موج سواری فتنه گران با بصیرت مردم خنثی شد/ دندان های تیز شده استکبار برای انتخابات آتی

نمایش خبر : 394 | تاریخ انتشار : 6 دی 1395

به گزارش سلام کمیجان، حجت الاسلام سید محمد نجفی، معاون فرهنگی تربیتی مرکز علمی تربیتی جامعه المصطفی العالمیه شهرستان آشتیان در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به عوامل شکل‌گیری فتنه ۸۸ گفت: شکل‌گیری فتنه ۸۸ توسط سه جریان شکل گرفت و هدایت شد. گروه اول عده‌ای که در خارج از کشور بودند که همواره به عنوان دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال براندازی نظام اسلامی بوده‌اند.

وی ادامه داد: گروه دیگر افرادی بودند که ابزار دست فتنه‌گران خارجی قرار گرفته بودند و با نوشتن نامه‌ها و ایراد سخنرانی جوانان و مردم را تحریک کردند، آنان با نشان دادن چراغ سبز به فتنه گران خارجی نقش قابل محسوس و ملموسی را در قوت گرفتن فتنه داشتند.

معاون فرهنگی تربیتی مرکز علمی تربیتی جامعه المصطفی تصریح کرد: عامل دیگر در شکل‌گیری فتنه ۸۸ ناآگاهی گروهی از مردم در مقابل وارونه جلوه دادن بعضی از اتفاقات و مظلوم‌ نمایی چهره برخی از شخصیت‌های انقلابی بستری فراهم شد که ناآگاهانه ریل حرکت قطار فتنه شدند و به فتنه سرعت و شتاب بیشتری بخشیدند.

نجفی با نگاهی ویژه به خواص در بروز و تشدید فتنه، گفت: همیشه کسانی که از هر لحاظ موقعیت خاصی در جامعه دارند در نگاه مردم زیر ذره‌بین هستند. این افراد جزو خواص در جامعه محسوب می شوند و کوچکترین حرکتی که داشته باشند، دیگران تفاسیر مفصلی نسبت به آن اعمال یا گفتار نشان می دهند.

وی افزود: برخی از خواصی که در فتنه حضور داشتند با سخنرانی و تشویق مردم هویت واقعی خود را به مردم نشان دادند، اما باید گفت که این عده از خواص شطرنج باز قهاری نبودند چراکه در شطرنج بازی دشمن، خط و مشی بازی برای انجام حرکتی شایسته را متوجه نشدند و این موضوع موجب عدم اتخاذ تصمیم درست برخی از آنان شد.

سران فتنه عَلم مخالفت با نظام را قبل از انتخابات ۸۸ بلند کردند

نجفی با تاکید بر اینکه خواص ابزار دست فتنه‌گران خارجی بودند، گفت: به خاطر عدم تسلط خواص در تصمیم گیری و دید محدود، زوایای مضرات اقدامات برای آنها پنهان بود و سبب تقویت فتنه شدند و از آنجا که از جمله خواص جامعه بودند کوچکترین اعمالشان باعث بزرگترین انحراف در جامعه شد.

معاون فرهنگی تربیتی مرکز علمی تربیتی جامعه المصطفی با اشاره به نقش مردم در خنثی سازی فتنه گفت: فتنه گران موج سوارانی بودند که وقتی موجی از مردم با آنها همراه شد تاخت و تازهایی بیشماری کردند ولی خوشبختانه پس از سخنان مقام معظم رهبری دیدیم که موج مردم برخلاف جریانی که فتنه‌گران رقم زده بودند به حرکت درآمدند و این ممکن نشد مگر با روشنگری که مقام معظم رهبری داشتند.

وی افزود:  بعد از این که خط فتنه توسط رهبر انقلاب و بصیرت دهی ایشان شکسته شد؛ مردم بصیر در حمایت از نظام و رهبری پا به پای ولایت حرکت کردند و باعث شدند تا بستر سازان فتنه و سران فتنه هم در داخل و هم در خارج مایوس شوند.

نجفی آغاز فتنه را سخن سران فتنه در قبل از انتخابات برشمرد و تصریح کرد: سران فتنه شایعاتی ساختند که نشان می داد منتخب مردم قبل از شمارش آرا مشخص شده است که اگر این اتفاق نیفتاد طرفدار این آقا یا طرفداران این حزب عَلم مخالفت بر افراشته و شروع به مخالفت کنند.

وی افزود: نامه هایی که در آن زمان نوشته شد و آتش افروزی های خیابانی، چراغ سبز نشان دادن و اعلام مواضعی از سوی برخی از بزرگان نظام که به صلاح و مصلحت نظام هم نبود و در نهایت حرمت شکنی‌ها در روز عاشورا نقطه اوج فتنه بود.

۹ دی، سیلی محکم مردم بر صورت عوامل فتنه

معاون فرهنگی تربیتی مرکز علمی تربیتی جامعه المصطفی گفت: مردم گرچه در بخشی از موضع گیری‌های سیاسی با یکدیگر اختلاف داشته باشند اما نسبت به آموزه‌های دینی و ارزش‌های اسلام پایبند هستند. وقتی ببینند که بحث سیاسی فراتر از آن چیزی است که فکر می کنند حرمت شکنی‌ها را تاب نیاورده و در مقابل هر توطئه و فتنه‌ای می ایستند و نقشه های دشمن را نقش بر آب می کنند.

نجفی گفت: یکی از اساسی ترین و اصلی ترین مواردی که درخنثی سازی فتنه ۸۸ مطرح می شود؛ اشتباه فتنه گران خارجی در زیر پا گذاشتن حرمت‌های عاشورایی بود، مردم با حضور پر شور در ۹ دی سیلی محکمی به صورت فتنه گران خارجی زدند و این حرکت مردم ایران تیغ برانی شد و به سوی آنها برگشت خورد و رگ‌شان را برید.

وی با اشاره به رافت اسلامی در قرآن کریم تصریح کرد: همه گناهان بخشیده می شوند به جز شرک، همان طور که می دانیم اهل بیت(ع) همیشه درصدد هدایت و راهنمایی همه مردم بودند، حتی دشمنان درجه یک خودشان را هدایت می کردند.

نجفی در مورد بخشیده شدن سران فتنه و بازگشت به جامعه با اشاره به نصایح رهبری در این زمینه، گفت: بخشش و پذیرش توبه فتنه گران در پیشگاه خداوند را با توجه با آثار سوء فتنه و آسیب های عمیق اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و خونهایی که ریخته شده، خود خداوند میداند و بس. اما برای بازگشتن به آغوش ملت و نظام و برگرداندن مقداری از آبروی از دست رفته‌شان شاید عذرخواهی های علنی و تبری جستن از اعمال فتنه انگیز خود و تغییر موضع دادن به گونه ای که برای مردم فهیم ایران اسلامی و مسئولین نظام مشهود باشد شاید امکانپذیر باشد.

بیانات رهبر، سد محکمی مقابل ایجاد اختلاف در کشور

معاون فرهنگی تربیتی مرکز علمی تربیتی جامعه المصطفی تصریح کرد: با توجه به صحبت‌هایی که رهبری با رجال سیاسی علاوه تاکید مکرر بر بحث نفوذ، بحث فتنه را هم مورد تاکید قرار داده‌اند و فرمودند که فتنه دیگر در راه خواهد بود. دشمنان ایران گرگ باران دیده‌اند و با وجود پاسخ های دندان شکن و سیلی های مکرری که از مردم ایران خوردند باز هم پا پس نکشیده و احتمال تغییر استراتژیک مبارزه، در اتفاقات سیاسی ایران از قبیل انتخابات وجود دارد.

نجفی ادامه داد:  وسعت افق دید مقام معظم رهبری سبب هدف دار شدن گفتمان ها و جلسات دیپلمات ها و رجالیون سیاسی می شود. صحبت های ایشان سد محکمی است که مانع از ایجاد اختلافات می شود.

معاون فرهنگی مرکز علمی جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به نقش دانشگاه ها در افزایش روشنگری و بصیرت دهی به جامعه گفت: خط مشی سیاسی دانشجویان با توجه به جمعیت دانشجویی کشور بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان و افرادی که اهل علم در جامعه هستند تاثیر بسیاری را در روند سیاسی کشور دارند. اساتید و مسئولین و دست اندرکاران دانشگاه ها با برگزاری جلسات بصیرت افزایی و شرح مستند و معقول وقایع پیشین سیاسی و اهداف عالیه ی آتی نظام می توانند راه را برای دانشجویان روشن کرده و چراغ راهی برای انتخاب مسیر بهتر باشند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir