رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: ایمان، اتحاد و بصیرت؛ مهمترین مشخصه حماسه ۹ دی/ آتش فتنه با مدیریت رهبرانقلاب خاموش شد

نمایش خبر : 322 | تاریخ انتشار : 8 دی 1395

حجت الاسلام مقدسی پور، امام جمعه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: ریشه های فتنه از سال ها قبل از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد، دشمنان انقلاب از هر فرصت استفاده کرده و درصدد ضربه زدن به نظام بودند. نمونه های آن را می توان از جنگ تحمیلی و فتنه در سال ۱۳۷۸ در کوی دانشگاه نام برد.

امام جمعه با اشاره به نقش خواص در فتنه، افزود: سرمنشاء فتنه سال ۸۸ قبل از انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت، گروهی که جزو نظام بودند و خواص جامعه محسوب می شدند در انتخابات حرف ها، شعار ها و سخنرانی هایی کردند که دشمنان اسلام و ایران از جمله منافقین و سلطنت طلبان با شنیدن این سخنرانی بار دیگر امیدوار شده و راهی برای فعالیت تبلیغی آنها باز شد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها در آن دوران تذکر و هشدارهایی دادند مبنی بر این که این شعارها و سخنرانی ها مفهوم و مضمون فتنه در جامعه دارد، اما پس از اعلام نتایج و رای نیاوردن تقلب را مطرح کردند هرچند مسئولین نظام و به خصوص رهبری راه قانونی را مطرح کردند اما آنها به ادعای واهی تقلب دامن زدند.

سناریوسازی کشورهای غربی در فتنه

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به شعله ور شدن آتش فتنه توسط بیگانگان، گفت: در کنار سران فتنه، کشورهای غربی هم دست به کار شدند و با سناریو سازی امریکایی ها و صهیونیست ها و سفارتخانه هایی که کشورهای اروپایی در ایران داشتند از طریق ماهواره ها و فضای مجازی به آشوب فتنه دامن زدند.

وی افزود: فتنه گران به ادعاهای پوچ و ساختگی خود ادامه دادند و در ایام مختلف ملی و مذهبی دست به اقداماتی زدند، در ۱۳ آبان و ۱۶ آذر و با حضور در راهپیمایی روز قدس با گرفتن بطری آب در دست، توهین هایی به مردم روزه دار کرده و حرمت ماه رمضان را شکستند.

عبور از خط قرمز مردم ایران

امام جمعه با اشاره به عبور دشمنان و معاندین انقلاب از خط قرمز مردم ایران در روز عاشورا، گفت: آنان جهل و نادانی خود را با بی حرمتی به عزاداری امام حسین(ع) به جهانیان نشان دادند. اما مردم ایران در روز ۹ دی پاسخ کوبنده ای به آنان دادند.

وی با اشاره به بیانات رهبری و بصیرت افزایی رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری با مدیریت حکیمانه و مدبرانه و بصیرت افزایی اجازه ندادند این مساله شکافی بین مردم و نظام ایجاد کند. رهبری مدیریت بحران کردند و به این بحران ۸ ماهه فتنه گران خاتمه دادند.

مشخصه حماسه ماندگار ۹ دی؛ سه عنصر ایمان، اتحاد و بصیرت

حجت الاسلام علی مقدسی پور بیان کرد: روز ۹ دی عبرتی برای فتنه گران و بصیرت افزایی برای مردم ایران است، مهم ترین مشخصه حماسه ماندگار و تاریخ ساز ۹ دی ماه سال ۸۸ علاوه بر مدیریت مدبرانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب، سه عنصر اساسی ایمان، اتحاد و بصیرت است.

وی افزود: امروزه مردم، نویسندگان، رسانه ها و نخبگان باید همه هوشیار باشند دشمن از هرفرصتی استفاده می کند تا ضربه ای بر پیکره نظام وارد کنند.

امام جمعه تاکید کرد: فتنه تنها آشوب در خیابان ها نیست، دشمن با ترفندهای مختلف قصد دارد وارد شود با فتنه سیاسی در انتخابات، فتنه فرهنگی با ورود در عرصه تهاجم فرهنگی و ابتذال فرهنگ کشور، در عرصه فضای مجازی با به چالش کشیدن قومیات ایرانی و مقدسات مردم، اشاعه بی غیرتی، فروپاشی خانواده ها، آموزش انواع قتل هاو .. قصد شربه زدن دارد.

وی با اشاره به مساله نفوذ گفت: مساله نفوذ را رهبری بارها تاکید کرده است، دشمن درتلاش برای نفوذ در عرصه های مختلف فرهنگی در دانشگاه ها، مراکز علمی و حوزه های علمیه است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir