رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

13 ساله ای که سنگر ساز بی سنگر بود+تصاویر

نمایش خبر : 1003 | تاریخ انتشار : 8 آبان 1396

به گزارش سلام کمیجان، شجاعت و مقاومت، سرسختی و استقلال طلبی، عدالت خواهی و توانایی منحصر به فرد، ایثار و از خود گذشتگی، روحیه جهاد و مبارزه، عشق و سرمستی و پاکی و شادابی از ویژگی های خاص یک نوجوان ایرانی است.

روح ساده و بی آلایش هر نوجوان آماده پذیرش و پرورش هر اخلاق نیک و پسندیده ای است که برای محقق شدن آن کافی است نوجوان در مسیر درست شناخت و باور ارزش های الهی گام بردارد و پله های معرفت و خداشناسی را با کمک راهنما و رهبر اندیشمند بپیماید تا به معبود واقعی برسد.

نمونه واقعی این نوجوانان در عرصه جهاد و دفاع از سرزمین عزیزمان در دوران دفاع مقدس به وفور یافت می شود.

شهید حسین فهمیده آن بزرگمرد کوچک آنچنان دلاوری و رشادت از خود نشان داد که امام خمینی او را رهبر خطاب کردند.

در شهر ماهم یک شیر مرد کوچک عاشقانه و خالصانه در عرصه مبارزه با دشمنان اسلام  و دفاع از خاک وطن ایستاد و به شهادت رسید.

دانش آموز بسیجی شهید طاهر اسدی نیا

دانش آموز شهید طاهر اسدی‌نیا متولد ۱۳۵۱ در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد و پدرش از کسبه های بازار شهرستان کمیجان بود.

شهید طاهر اسدی نیا از دوران کودکی مورد محبت والدین قرار گرفت و در دامان پرمهر خانواده پرورش یافت. در دوران دبستان به علت شور و هیجان بسیار و هوش سرشار مورد توجه معلمان قرار گرفت.

دوران دبستان او با شور و هیجان و عالم کودکانه سپری شد تا وارد مرحله جدید زندگی شد؛ دوره راهنمایی را به عشق آموختن آغاز کرد.

در دوره راهنمایی علاوه بر درس و تحصیل به قرائت قرآن و حضور در مراسم مذهبی و هیئت ها علاقه نشان داد؛ این امور موجب افزایش قوه بصیرت و باعث رشد و بالندگی او شد.

بر خلاف ظاهر کودکانه اش ولی ذهنی خلاق داشت و بیش از سن خود مسائل را درک می کرد؛ خلاقیت ها و ابتکاراتش عاملی بود تا مورد توجه دبیران در مدرسه و بزرگترها در محل و خانواده شود.

در دوره دبیرستان بود که فرمان رهبر و ولی فقیه زمان خویش را لبیک گفت و با همان سن و سال کم احساس تکلیف نموده و عزم سفر به دیار عاشقان را نمود.

طاهر با تشویق برادر بزرگترش که در جهاد سازندگی آن زمان راننده لودر بود به جبهه اعزام شد و به خاطر تیزهوشی و چالاکی و سن و سال کم تصمیم گرفت راننده لودر شود، در مدت زمان کوتاهی دوره آموزشی را با موفقیت سپری کرد و به عنوان نفر اول توانست راننده لودر شود و مورد توجه مربیان خود قرار گیرد.

شهید رزمنده طاهر اسدی نیا در جبهه های مختلف برای رزمندگان خاکریز درست کرد تا جان مدافعان اسلام را از تیر و ترکش گلوله های دشمن مصون نگه دارد و در هر جبهه ای که نیاز به خاکریز احساس می شد؛ بدون خستگی و داوطلبانه به آنجا می شتافت.

بزرگ مرد کوچک شهید طاهر اسدی نیا همواره مورد تقدیر فرماندهان جنگ قرار می گرفت، به ویژه کارهای بزرگ و دور از انتظار او در جزایر مجنون همه را شگفت زده کرده بود. او خستگی را نمی شناخت و گویا خداوند به او توان مضاعف داده بود.

او با ترس بیگانه بود با اینکه وقتی روی صندلی لودر قرار می گرفت کاملاً در تیررس گلوله های دشمن قرار داشت، ولی مسئولیت خود را به نحو احسن انجام می داد.

در زمانی که طاهر در جبهه بود  پدر بزرگوارش حاج نادعلی اسدی نیا و برادر بسیجی و جهادگرش طیب اسدی نیا در جبهه حق علیه باطل حضور داشتند.

در آخر شهید طاهر اسدی نیا در لشگر ۴۲ قدر گروه مهندسی سپاه پاسداران، در تاریخ  ۶۵/۱۰/۲۸ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه، در حالیکه برای رزمندگان اسلام در حال ساخت خاکریز بود هدف گلوله دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید و «شهید فهمیده شهرستان کمیجان» لقب گرفت.

وقتی خبر شهادت شهید اسدی نیا به کمیجان رسید، گویی همه مردم انقلابی شهر کمیجان عزادار شدند.

از آثار آن شهید قسمتی از نامه وی به خانواده اش، حدود ۷۰ روز قبل از شهادتش را در ذیل می آوریم تا یاد آن شهید عزیز را گرامی بداریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

طاهر اسدی نیا


روحش شاد و یادش گرامی باد

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir