رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

یادواره شهید دانش آموز «حمید رضا کمیجانی» برگزار شد+تصاویر

نمایش خبر : 850 | تاریخ انتشار : 3 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان، ظهر امروز همزمان با سالگرد شهادت دانش آموز شهید «حمیدرضا کمیجانی» یادواره این شهید بزرگوار در « آموزشگاه ۱۷ شهریور» شهر کمیجان با حضور دانش آموزان و مسئولان و خانواده این شهید برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر سخنرانی مسئولان، خاطره‌گویی همرزمان شهید، اجرای گروه سرود و ارائه مقاله توسط یکی از دانش‌آموزان، از مادر این شهید دانش‌آموز تقدیر شد.

«شهید حمیدرضا کمیجانی» در چهارم فروردین ماه سال ۴۷ در شهرستان کمیجان در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا مقطع  دبیرستان در کمیجان به پایان رساند و برای ادامه تحصیل در رشته علوم کشاورزی به دانش‌سرای علوم کشاورزی کرج نقل مکان کرد.

از صفات این شهید بزرگوار می‌توان به حسن خلق و مسئولیت پذیری وی اشاره کرد، انسان آزاده‌ای که برای هزینه تحصیل و گذران زندگی به سختی کار می‌کرد و زحمت می‌کشید.

شهید کمیجانی علاوه بر کار و تلاش و تحصیلات، در فعالیت‌های دینی و اجتماعی نیز پویا، و یکی از اعضای فعال پایگاه بسیج دانش‌سرای کرج بود.

«شهید حمیدرضا کمیجانی» در عملیات کربلای ۵ در شلمچه و در تاریخ سوم بهمن‌ماه ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

وصیت نامه «حمیدرضا کمیجانی»

«بسمه تعالی

خدایا تو شاهد باش که من هدفی جز تو و مقصودی جز راهی که تو خودت توسط پیامبر اکرم (ص) و امامان معصومت به من نشان داده‌ای ندارم و عشقی جز شهادت در راه تو ندارم. امیدم به توست و غیر تو پناهگاهی ندارم!

هر چند بنده‌ای معصیت‌کارم و بار گناهانم بر دوشم سنگینی می‌کند منتها از درگاه لطف و کرمت ناامید هم نیستم و به فضل و کرمت چشم دوخته‌ام. امیدی را که خودت به من ارزانی داشته‌ای تقدیمت می‌کنم!

جوانان ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند و پیش از آن مرگ دامن گیرشان شود مرگ سرخ را استقبال کنند. هر کسی قدمی در راه خیر برداشت جهت سعادت خود برداشت و تو نیز قدمی بردار و با یکبار و دوبار آمدن نیز اکتفا مکن.

هر چه کردی برای خود کردی! اگر می‌خواهی کارهایت پسندیده باشد سعی کن رضایت رضای خداوند باشد. شهیدان علم و پرچم اسلام را تا لحظه مرگ بالای دست ها نگه داشته اند و ای برادر نگذار که به زمین بیافتد.

ای پدر و مادر مهربان و زحمتکش من؛ امید دارم مرا ببخشید چون برای من زحمات زیادی کشیدید. ای برادران و خواهران امیدوارم مرا ببخشید، من از تمام آشنایان حلالیت می‌خواهم امیدوارم مرا حلال نمایند. ضمناً از اقوام،‌ همرزمان و همکلاسان خود حلالیت می‌طلبم.

ای مادر عزیز اگر جنازه من به دست شما رسید مرا در کنار مزار شهدای کمیجان دفن نمایید. مادر عزیز و مهربانم و ای پدر گرانقدر و برادران عزیز و خواهران هرگز گریه نکنید و اگر گریه‌ای می‌کنید برای مظلومیت حسین گریه کنید. این وصیت نامه را لحظاتی قبل از رفتن به عملیات نوشته‌ام. والسلام.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 عکس: مهدی یزدی

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
سلام و عرض ادب خدمت مدیریت و دست اندرکاران سایت بسیار مفید سلام کمیجان من این افتخار را داشتم تا قریب به چهار سال در یک اتاق در دانشرای کشاورزی کرج ؛ با این شهید بزرگوار ، زندگی کنم و تمای خصوصیات و اخلاق نیک ایشان را ببینم و باز این افتخار را داشتم که با هم به جبهه جنگ برویم و در یک گردان با دشمنان این مرز و بوم بجنگیم و ایشان تقرب بیشتری به خداوند متعال داشت و شهید آسمانی شد . پیکر پاک این شهد را خودم با نیرو های امدادی به پشت خط مقدم منتقل کرده و آنقدر مبارزه نمودم تا به درجه جانبازی رسیدم .تنها کسی بود که هنگام تیر اندازی به دشمن ، آنچنان فریاد الله اکبر سر میداد که تمامی همرزمانش را بهت زده و ترغیب به مبارزه می کرد . یادش گرامی و راهش پر رهرو.

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir