رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

شهردار کمیجان مطرح کرد: نوروز بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های گردشگری/برگزاری جشنواره سفره هفت سین در کمیجان

نمایش خبر : 243 | تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396

محمود مرادی نراقی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با اشاره به برنامه نوروزی شهرداری کمیجان گفت: همزمان با آغاز سال نو و استقبال از نوروز المان های شهری در میادین و معابر کمیجان نصب می شود.

وی ارائه تصویری زیبا و مبلمانی رضایت بخش را از اصول شهرداری دانست و تصریح کرد: یکی از محورهای برنامه های نوروزی فضاسازی، زیبا سازی و طراحی المان های نوروزی است که به صورت دائم یا موقت در سطح شهر قرار داده شده و فضایی بهارانه را برای شهروندان و مسافران نوروزی ایجاد می کند.

مرادی در ادامه ساماندهی ورودی های شهر، گل کاری، رنگ آمیزی جداول، درختکاری میادین سطح شهر و پارک ها، نورپردازی خیابان ها، نقاشی روی دیوار، ترمیم و لکه گیری آسفالت سطح معابر شهر و... را از جمله اقدامات شهرداری کمیجان در این راستا بر شمرد.

نوروز بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های گردشگری کمیجان

شهردار کمیجان گفت: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های کمیجان در صنایع دستی، محصولات کشاورزی و همچنین جاذبه های گردشگری شهرستان است.

وی افزود: روستای تاریخی «وفس»، «غار قلعه جوق» چهرقان، «غار وفس»، «تپه باستانی چهل گزی» روستای سمقاور  و موزه آثار عیسی خان بهادری در  آقچه کهریز و «تپه باستانی چهل گزی» که ظرفیت تبدیل شدن به سایت بین المللی را دارد از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان هستند.

مرادی ابراز امیدواری کرد: در این ایام میراث فرهنگی با کمک شهرداری و دیگر نهاد های مسئول اقدام به برپایی بازارچه صنایع دستی در پارک انار کند تا فرصتی برای رونق صنایع دستی در این شهرستان تاریخی فراهم شود. 

برگزاری جشنواره سفره هفت سین در کمیجان

شهردار کمیجان با اشاره به برگزاری جشنواره سفره هفت سین در تاریخ ۲۴ و ۲۵ اسفندماه در کمیجان گفت: به نمایش گذاشتن خلاقیت شرکت کنندگان با بهره گیری از ابزار سنتی یا مدرن و ایجاد نشاط اجتماعی میان شهروندان در راستای حفظ فرهنگ و تمدن ایران از جمله اهداف این جشنواره است.

مرادی خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب آثار برتر این جشنواره «توجه به سادگی»، «زیبایی جلوه های هنری»، «خلاقیت در استفاده از نمادهای نوروز، آداب و رسوم محلی» است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir