رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: تصویب طرح «اعاده اموال نامشروع مسؤولان»، تحقق شعارهای عدالت‏‌طلبانه انقلاب است/دولت فرانسه حامی رژیم صهیونیست و لابی آمریکایی

نمایش خبر : 123 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان به احیای سنت «میانجی گری خانوادگی برای پیشگیری از طلاق» اشاره کرد و گفت: زمانی که زن و مرد دچار مشکل می شوند و برای حل اختلاف داور انتخاب می کنند، این داوران باید به بررسی علل و جهات ناسازگاری و فراهم نمودن مقدمات صلح و سازش بپردازند.

وی ادامه داد: داوران باید از بین افراد پخته و با تدبیر و آگاه دو خانواده گزینش شوند. همچنین آنان وظیفه دارند با کمال دقت و انصاف به سخنان زوجین گوش کنند و آنان را  به گذشت و اغماض و رعایت وظایف زناشویی دعوت کنند.

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به میانجی گری و داوری خانوادگی بر داوری دادگاه ها مزیت های مختلفی دارد، گفت: اختلافات از راه های عاطفی حل می شوند، همچنین اسرار خانودگی پوشیده می ماند و نیز دلسوزی خویشاوند بیشتر از بیگانگان است به خاطر همین سعی می کنند تا صلح و صمیمیت را میان زوجین برقرار سازند.

 

 

 تصویب طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان؛ طرحی برای جبران بخشی از عقب ماندگی ها در حوزه عدالت

امام جمعه کمیجان با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» گفت: تصویب این طرح به شرط رفع برخی ابهامات و دقت نظر در اجرا می تواند بخش زیادی از عقب ماندگی جمهوری اسلامی در تحقق شعارهای عدالت طلبانه انقلاب اسلامی را جبران کند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در بخش های زیادی از اهداف انقلاب اسلامی کاملا موفق عمل کرده است؛ در «استقلال سیاسی»، «نظامی» و «دفاعی»، از همان ابتدا رفع کامل وابستگی سیاسی را به بیگانگان تحقق یافت و با تشکیل سپاه و بسیج در کنار ارتش با سرعت به سمت تکامل پیش رفت.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: در حوزه «فرهنگی» و «اجتماعی» به رغم پیشرفت های قابل توجه همچنان نشانه های وابستگی فرهنگی وجود دارد که امید است با فرمان «آتش به اختیار» از سوی فرمانده کل قوا بتوان با تکیه بر نیروی نسل جوان انقلابی و منابع غنی فرهنگی عقب ماندگی های فرهنگی را جبران کرد.

خطیب نمازجمعه کمیجان به عقب ماندگی در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود: در حوزه اقتصادی استقلال همه جانبه حاصل نشده است، پیشرفت های اقتصادی و صنعتی نسبت به گذشته حاصل شده اما با چالش فقر، فساد و تبعیض مواجه است.

وی بیان کرد: راه جبران عقب ماندگی فقر و رفع آن ایجاد رونق اقتصادی از طریق «اقتصاد مقاومتی» است که طی آن مدیریت جهادی می تواند با سرعت بخشیدن به تولید ملی و ایجاد اشتغال نقش میانبر را به خوبی در فع فقر ایفا کند.

وزیر خارجه فرانسه نماینده دولت آمریکا بود/دولت فرانسه حامی رژیم صهیونیست و لابی آمریکایی

امام جمعه کمیجان با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران گفت: این وزیر با هدف ایجاد محدودیت در برنامه های موشکی، برجام و نقش منطقه ای ایران وارد ایران شد، اما او پیش از آن که نماینده دولت خود باشد نماینده آمریکا بود.

خطیب نماز جمعه کمیجان ادامه داد: سفری که وزیر خارجه فرانسه در قالب نقش دلال از طرف ترامپ به ایران داشت بیش از آن که جنبه سیاسی یا اقتصادی و در قالب همکاری دو جانبه باشد، نشان از نقش حمایت دولت فرانسه از صهیونیست ها و لابی آمریکایی دارد.

آمار بالای بی بند و باری و ناهنجاری های اجتماعی در جوامع غربی

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به نگاه ابزاری به زنان در غرب گفت: زنان در غرب به عنوان کالا و ابزار سودآور صنعت تبلیغات و رسانه ها برای نظام لیبرال سرمایه داری محسوب شده و منزلت انسانی و اجتماعی آنان تنزل یافته است.

وی افزود: در غرب با اعطای آزادی های مختلف به زنان و دختران و ایجاد روابط نامشروع و از بین رفتن قبح آن، نه تنها امنیت زنان بیشتر نشده بلکه شاهد افزایش آمار تجاوز جنسی و بی بند و باری در غرب هستیم.

انقلاب اسلامی شأن و منزلت اجتماعی به زنان بخشید

امام جمعه کمیجان با اشاره به جایگاه ویژه زنان در جامعه اسلامی ایران گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر مبانی ارزشمند دین مبین اسلام و با الگو قرار دادن شخصیت حضرت زهرا(س) در عین اعطای حقوق اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به زن، شان و منزلت اجتماعی و خانوادگی به آنان بخشیده است.

حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد: زن در جامعه اسلامی در عین مشارکت داشتن در فعالیت های مختلف و قادر بودن به طی مدارج تحصیلی و علمی و نیز کسب درآمد و اشتغال به نقش های اصلی همچون مادری و همسرداری می پردازد.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir