رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کمیجان خبر داد: فعالیت4700 «همیار طبیعت» در کمیجان

نمایش خبر : 353 | تاریخ انتشار : 17 اسفند 1396

هادی نکوئی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: در راستای اجرایی شدن بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ منابع طبیعی بایستی به معارف عمومی تبدیل شود، با پیگیری کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان کلاس‌های آموزشی-ترویجی در شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: به منظور افزایش مشارکت مردم در حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری بین آحاد مردم و آشنایی بیشتر آنان با اهداف سازمانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت افراد داوطلب در رسیدن به این اهداف، اقدام به عضوگیری در طرح «همیاران طبیعت» از بین اقشار مختلف شهرستان کرده‌ایم.

نکوئی تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح کارشناسان منابع طبیعی با حضور در مدارس سطح شهرستان، دانش آموزان علاقه‌مند به طبیعت به نیت حفظ این منابع ارزشمند و ثروت‌های خدادادی و تحویل آن به نسل های بعد، به عضویت «همیاران طبیعت» درآمدند.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: با توجه به پیگیری کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان، امسال تعداد ۱۷۰۰ نفر «همیار طبیعت» در سطح شهرستان فعال شدند که از سه سال گذشته تاکنون ۴۷۰۰ نفر به عضویت همیاران طبیعت درآمده اند.

نکوئی خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت افراد داوطلب در طرح «همیار طبیعت» در پیشگیری و کاهش عوامل تخریب مراتع که توسط عوامل انسانی(شخم، شیار، دام غیرمجاز و حریق) و غیر انسانی ایجاد می‌شود، استفاده کرد.

در گردهمایی همیاران طبیعت که در مدرسه شهید داوودی اسفندان برگزار شد پس از آموزش همیاران در راستای وظایف پیشبینی شده توسط نکوئی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان تعدادی از همیاران کار عضویت خود را از دست مسولان شهرستان دریافت کردند.

 

 

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir