رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

رئیس اتاق اصناف کمیجان خبر داد: پلمپ ۱۵ واحد صنفی در کمیجان

نمایش خبر : 313 | تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396

اسلامی، رئیس اتاق اصناف کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با اشاره به عدم برگزاری نمایشگاه بهاره در کمیجان تصریح کرد: به دلیل تورم و رکود حاکم بر بازار اصناف شهرستان خواستار عدم برگزاری نمایشگاه بهاره شده‌اند.

وی با اشاره به نقش فروشگاه‌های زنجریه‌ای در کاهش درآمد اصناف شهرستان گفت: وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستان، باعث شده تا بازار فروش اصناف دستخوش تغییرات و تزلزل شود تا جایی که برخی از اصناف تقاضای ابطال پروانه کسب خود را اعلام کرده‌اند.

رئیس اتاق اصناف کمیجان با اشاره به تشدید نظارت بر بازار شب عید گفت: برای نظارت‌های بازار شب عید، تیم مشترک از صنعت و معدن، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و اماکن شهرستان، بازرسی را از ۱۵ بهمن‌ماه آغاز کرده‌اند که این نظارت‌ها و بازرسی‌ها تا ۳۱ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

اسلامی یادآور شد: طرح نظارت بر عرضه محصولات شب عید در روز بازار کمیجان و میلاجرد هم انجام می‌شود و تخلفات بهداشتی در عرضه محصولات در صورت مشاهده به شبکه بهداشت شهرستان اعلام خواهد شد.

 رئیس اتاق اصناف کمیجان با تاکید بر فعالیت پایان سال اصناف اظهار کرد: در طرح نظارتی بر عملکرد و خدمات صنوف مختلف از جمله قالیشویی‌ها، خشک‌شویی‌ها، فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و پوشاک، مراکز توزیع میوه شب عید، عملکرد مراکز اسکان، و رستوران‌های درون شهری، بین راهی و مهمان پذیرها نظارت می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح «تخفیف شب عید» تصریح کرد: در طرحی که برای شهر کمیجان و میلاجرد در نظر گرفته شده است ۵ صنف در کمیجان و ۵ صنف در میلاجرد اجناس خود را با تخفیف فوق‌العاده ۲۰ درصد به فروش می‌رسانند.

اسلامی با اشاره به اینکه طرح نظارت بر بازار شب عید تشدید می‌شود، گفت: در ۶ ماهه دوم امسال ۱۴۰۱ مورد بازرسی انجام شده است. باتوجه به تشدید نظارت‌ها از ۱۵ بهمن تاکنون ۱۵ واحد صنفی به دلیل تخلف پلمپ شده و برای ۲۶۰ واحد نیز اخطاریه دریافت کرده‌اند.

رئیس اتاق اصناف کمیجان به اجرای «طرح ریجستری موبایل» در شهرستان خبرداد و افزود: در این طرح خریداران موبایل باید فاکتور از فروشنده بخواهند تا در صورت مشخص شدن کالای قاچاق امکان پیگیری آن توسط بازرسان اصناف وجود داشته باشد.

وی خواستار همکاری مردم برای گزارش تخلفات شد و از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی در شب عید را با تلفن ۱۲۴ یا ۰۸۶۳۵۴۵۲۲۰۲ و ۰۸۶۳۵۴۵۲۲۴۴ در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir