رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از عوامل بازدارنده توطئه بدخواهان انقلاب/نمایندگان کمیجان در مجلس به وعده‌های خود عمل کنند

نمایش خبر : 217 | تاریخ انتشار : 20 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان به اصل «پرهیز از حرام خواری و پیامدهای کسب درآمد حرام» در سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: در حالی که انسان از راه نامشروع و حرام درآمدی را کسب کند علاوه بر این که معصیت پروردگار نموده و دارای عقوبت های اخروی است در دنیا نیز موجب گرفتاری های جبران ناپذیری خواهد شد.

وی با اشاره به آثار مختلف حرام خواری و محرومیت از فیوضات الهی؛ ادامه داد: حرام خواری از بدترین عوامل نابود کننده انسان و از بزرگترین موانع توفیق و حجاب بین انسان و خدای متعال است که دل را تیره و تار می کند و از انس با خدابی متعال محروم می نماید.

حجت الاسلام مقدسی پور تاثیر لقمه حرام در نسل را یکی دیگر از آثار لقمه حرام در زندگی دانست.

 انقلاب اسلامی ایران؛ نقطه شروع تحولات در محیط سیاسی ایران، منطقه و بین الملل

امام جمعه کمیجان با اشاره به ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی هرچند خود بزرگترین حادثه زمانه بود؛ اما با وجود این نقطه شروع تحولات خیره کننده ی در محیط سیاسی ایران، منطقه و بین الملل شد.

وی افزد: انقلاب اسلامی از روزی که حادث شد تا امروز در بستری از چالش ها و موانع به پیش رفته است. در طی این 39 سال دشمنان خارجی و دوستان ناراضی داخلی سنگ اندازی های بسیاری کرده اند که هیچکدام نتوانسته اند مانع حرکت روبه جلوی انقلاب اسلامی شوند.

حجت الاسلام مقدسی پور ایجاد «نظم معنوی و اخلاقی در جهان» را نمونه ای از راه های رفته انقلاب در جهان دانست و گفت: یکی از مهم ترین پیامدهای انقلاب اسلامی پی ریزی ساز و کارهای دینی در نظام بین المللی بود. مولفه هایی نظیر اسلام، معنویت تشیع، روحانیت، مبارزه با فساد، استبداد و... مجموعه ای از اخلاقیات را در محیط سیاسی اسلام و منطقه و نظام بین الملل به وجود آورد.

نظام سازی معطوف به مردم سالاری دینی

خطیب نمازجمعه کمیجان تصریح کرد: انقلاب اسلامی زمانی رخ داد که بشر از بازگشت معنویت به پیکره سیاست و اجتماعیات ناامید شده بودند. دادن حق به مردم برای تعیین سرنوشت خود و جامعه از امتیازات نقاط قوت انقلاب اسلامی محسوب می شود. در طول تاریخ ایران که همواره قدرت های استبدادی مستقر بودند اساسا رای و نظر مردم کمترین جایگاه واقعی را نداشت.

حجت الاسلام مقدسی پور اظهار کرد: در استقلال سیاسی آنچه که مهم است وابسته نبودن به قدرت های بیرونی و تصمیم گیری مبتنی بر مصالح مردم است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران در طول تاریخ کمتر طعم استقلال سیاسی را چشیده بود و عمدتا به قدرت های استکباری خارجی به ویژه انگلیس و بعد هم آمریکا وابسته بود.

دستاوردهای خیره کننده علمی در سال های سخت تهدید و تحریم

وی با اشاره به دستاوردهای علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی گفت: عقب ماندگی ایران در بخش های علمی و فناوری در دوران پیش از انقلاب اسلامی برای ایرانیانی که از سابقه فرهنگی و دیرینه خود مطلع بودند بسیار آزار دهنده بود، اما انقلاب اسلامی توانست از دام «نمی توانیم» و نداشتن «اعتماد به نفس» رهایی یابد.

خطیب نمازجمعه کمیجان تصریح کرد: در عرصه های مختلف اقتصادی صنعت معدن، نفت و گاز، سدسازی، راه و حمل و نقل و... اقدامات اساسی صورت گرفته است اما با این حال رسیدن به وضعیت مطلوب و پایدار در اقتصاد راه های طی شده فراوانی دارد.

حجت الاسلام مقدسی پور تاکید کرد: کاستی ها و نارضایتی های کنونی در بخش اقتصادی و معیشتی این خطر را به همراه دارد و در حقانیت ارزش های بنیادی شبهه و تردید به وجود می آورد. در حالی که تمرکز فشارها و تهدیدهای دشمن نیز در اقتصاد متمرکز شده است.

فرهنگ و هویت اسلامی ایرانی، روح جامعه انقلابی است

امام جمعه کمیجان با اشاره به فرهنگ اسلامی ایرانی بر پایه هویت ملی گفت: از خدمات انقلاب اسلامی در گسترش اخلاق و فضیلت های معنوی در داخل ایران و حتی در سطح منطقه نباید بی تفاوت گذشت، اما در عین حال با جامعه و نظام فرهنگی ایده آل فاصله داریم.

وی ادامه داد: فرهنگ و هویت اسلامی روح جامعه انقلابی است؛ نباید اجازه داد افکار و اندیشه های انحرافی روح انقلاب را از انقلاب جدا کند.

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از عوامل بازدارنده توطئه بدخواهان انقلاب

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به فرارسیدن «۲۲ بهمن» و حضور مردم در راهپیمایی گفت:«۲۲ بهمن» یک روز ملی و جشن ملی است. این روز متعلق به گروه یا جناح جاصی نیست و کسی حق ندارد این مناسبت ملی و مذهبی را به نفع خود مصادره کند.

وی با بیان تاثیرات داخلی راهپیمایی «۲۲ بهمن» در کشور گفت: از عوامل تقویت کننده نظام جمهوری اسلامی حضور پرشور در راهپیمایی است، حضور مردم یکی از عوامل بازدارنده توطئه بدخواهان انقلاب است.

خطیب نمازجمعه کمیجان خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با انواع تهدیدها، تحریم ها و فشارهای مضاعفی که وارد می کنند قصد ناامید کردن مردم را دارد؛ به ویژه با ایجاد اغتشاشات ماه گذشته و تشدید تحریم هایی بعد از برجام درصدد جدایی مردم از حکومت هستند.

محورهای مواصلاتی شهرستان نیازمند اعتبارات

امام جمعه کمیجان با انتقاد از نمایندگان شهرستان کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از خواسته های مهم مردم شهرستان پیگیری جاده «وفس_ آقچه قلعه» بود که در زمان تبلیغات انتخاباتی از شما درخواست شد که به این موضوع بپردازید و شما قول پیگیری و تامین اعتبارات دادید اما اکنون پس از دوسال هنوز این خواسته محقق نشده است.

وی افزود: وضعیت جاده های مواصلاتی شهرستان کمیجان اصلا مناسب نیست و باید تعریض شود و روکش آسفالت لازم دارد و نقاط حادثه خیز جاده های شهرستان مرتفع شود.

حجت الاسلام مقدسی پور یکی از دلایل عدم سرمایه گذاری در شهرستان را جاده های نامناسب شهرستان دانست و تصریح کرد: علی رغم تلاش برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان اما به دلیل وضعیت بسیار بد جاده های شهرستان به هیچ وجه سرمایه گذار حاضر به سرمایه گذاری در این شهرستان نمی شود.

وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان کمیجان و میلاجرد مناسب نیست

امام جمعه کمیجان به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان اشاره و خاطره نشان کرد: وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان کمیجان و میلاجرد مناسب نیست و کمبود پزشک متخصص در بیمارستان امام علی(ع) کمیجان و درمانگاه میلاجرد وجود دارد که باید در این زمینه اقدامات موثری صورت گیرد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir