رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

در مجمع بسیجیان شهرستان کمیجان مطرح شد؛اجرای طرح «توسعه کشت گیاهان دارویی با اولویت کشت زعفران»

نمایش خبر : 203 | تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان، هشتمین اجلاس مجمع بسیجیان شهرستان کمیجان عصر روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه در سالن فرمانداری کمیجان به همت دبیرخانه اقشار و متخصصین بسیج کمیجان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مسئولان شهرستان و اعضای کارگروه های هشت گانه بسیج برگزار شد، طرح «کشت و توسعه گیاهان داروئی با اولویت زعفران» توسط رئیس کارگروه اقتصادی ناحیه کمیجان مطرح شد.

طرح «کشت و توسعه گیاهان داروئی با اولویت زعفران» با اکثریت آراء به موافقت رسید که این طرح به زودی در شهرستان کمیجان اجرا می شود.

در این جلسه بخش های مختلف این طرح از تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت زعفران در قالب تصویری و کاربردی ارائه شد و آمار جامعی از میزان برداشت زعفران در مقایسه با کشت های دیگر منطقه و اشتغال‌زایی مطرح شد.

تاسیس «شرکت تعاونی زعفران کاران» شهرستان

یکی از مهم ترین اقدامات در این حوزه تاسیس «شرکت تعاونی زعفران کاران» شهرستان است که تمامی زعفران کاران منطقه به صورت یکپارچه در این تعاونی عضو می شوند و از تمامی مزایا و تسهیلات بانک ها و اداره کار و تعاون شهرستان بهره مند می‌شوند.

در این جلسه تمامی اعضا بر داشتن «نام نما» یا «برند» مختص شهرستان کمیجان و گیاهان داروئی به ویژه زعفران تاکید کردند.

براساس آمار به دست آمده در سال های اخیر شهرستان کمیجان با توجه به تراکم جمعیتی یکی از شهرستان های موفق در کشت زعفران در استان مرکزی محسوب می شود که با برنامه ریزی بلند مدت در حوزه اقتصاد مقاومتی به قطب بزرگ تولید زعفران در استان مرکزی تبدیل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir