رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

حجت الاسلام شاهی بیان کرد؛ نسبت دادن برخی جملات به امام خمینی(ره) در طول تاریخ انقلاب/ولایت مداری اصل مهم در سیره نبوی

نمایش خبر : 190 | تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396

حجت الاسلام شاهی آشتیانی، مدرس حوزه و کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ در خصوص مبارزات مردم ایران در دوران انقلاب با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب در آستانه دهه چهارم قرار دارد؛ بی‌شک این انقلاب همانند انقلاب‌های دیگر نقاط قوت و ضعف دارد که همگی باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار بگیرد.

وی  اظهار کرد: ضرورت آسیب شناسی و راهکار مقابله با مشکلات در راه اهداف انقلاب، یک موضوع جدی است که مسئولان باید نسبت به آن چاره‌اندیشی کنند.

حضرت زهرا(س) الگوی ولایت‌پذیری در راه حفظ دین

این کارشناس مذهبی به دهه فجر فاطمی و ویژگی‌های شخصیتی حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: حضرت فاطمه(س) شخصیت والا و ممتازی در بین زنان برگزیده دارد که نمونه بارز ویژگی ایشان ولایت‌پذیری در راه حفظ دین بود.

حجت الاسلام شاهی آشتیانی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در لحظات پایانی زندگی با حضرت علی(ع) صحبت‌هایی پر از معنا بیان کردند که علاوه بر اینکه سرشار از عشق به همسر بود، مفاهیمی از امانتداری، راستگویی و ولایت‌پذیری هم در آن موج می‌زد.

این مدرس حوزه گفت: هر فردی که مسئولیتی در جامعه برعهده دارد باید نسبت به آن مسئولیت تعهد داشته باشد و نباید خیانت در امانت کند. اگرچه ولایت‌پذیری و امانتداری در کلام یک امری ساده محسوب می‌شود اما آنچه که مهم است ایستادگی و به مرحله عمل رساندن این دو اصل است.

حجت الاسلام شاهی آشتیانی با اشاره به تفرقه افکنی و توطئه‌های دشمنان تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سال‌هاست که نقاط قوت ما را نشانه رفته‌اند تا جایی که در حوز‌ه‌های مختلف جوانه‌ها را در نطفه خفه می‌کنند و اجازه رشد و ترقی در زمینه‌های علمی و مهندسی را نمی‌دهند.

هدف دشمن کم‌رنگ جلوه دادن ۲۲ بهمن است

این مدرس حوزه گفت: هدف دشمن کمرنگ جلوه دادن ۲۲ بهمن است اما مردم با بصیرت ایران هرسال نشان می‌دهند که به انقلاب پایبندترند و از اینرو موج خروشانی را در برگزاری راهپیمایی‌ها می‌بینیم. مردم ایران ولایت مداری خود را با حضور در انتخابات و راهپیمایی‌ها و برنامه‌های مختلف ملی مذهبی بارها به اثبات رسانده‌اند.

وی از بی‌برنامه‌گی در شبکه‌های اجتماعی گلایه کرد و افزود: در سال‌های اخیر شبکه‌های مجازی یکی از دغدغه‌های مهم مردم ایران شده به طوریکه این شبکه‌ها بازاری برای انتقاد نادرست و شایعه پراکنی شده است بنابراین مردم نباید در این فضا، هر شایعه‌ای را سریعا منتشر می‌شود، به راحتی بپذیرند.

پاسخ به شبهه «وعده امام خمینی در مورد آب و برق مجانی»

حجت الاسلام شاهی آشتیانی با اشاره به برخی از شبهات که در زمان ورود امام خمینی(ره) به ایران مطرح و همچنین نسبت دادن برخی از جملات به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گفت: متاسفانه پس از سال‌ها هنوز شبهاتی در اذهان مردم بی‌پاسخ مانده است و همین امر سبب می‌شود که انقلاب از اهداف اصلی باز بماند.

این مدرس حوزه تصریح کرد: جمله‌ای به امام خمینی(ره) نسبت داده شد که امام در در روز ۱۲ فروردین در بهشت زهرا بیان کرده اند که «آب و برق را مجانی می‌کنیم»؛ در صورتی که این جمله امام نیست و در تاریخ ۱۲ اسفند ۵۷ توسط سخنگوی دولت وقت این جمله بیان شده و اصل سخن امام خمینی(ره) در بهشت زهرا این است که «دلخوش به این مقدار نباشید که آب را مجانی می‌کنیم برق را مجانی می‌کنیم این‌ها معنویات شما را فاسد کردند».

جمله «انقلاب ما انفجار نور بود» را به امام خمینی(ره) نسبت داده‌اند

وی به شبهه دیگری اشاره کرد و افزود: جمله «انقلاب ما انفجار نور بود» که در برخی از بنرها و مراسمات فرهنگی به ویژه دهه فجر بارها به نقل از امام خمینی(ره) تکرار می‌شود، این جمله «یاسر عرفات» در دیدار با امام خمینی(ره) بود که در این دیدار یاسر عرفات از تحولات و دگرگونی‌های جهان با الگو گرفتن از انقلاب ایران می‌گوید و در ادامه این جمله را بیان می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir