رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

مرور خاطرات انقلاب در کوچه پس کوچه‌های کمیجان و فراهان

نمایش خبر : 196 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1396

 به گزارش سلام کمیجان؛ با نزدیک شدن به ایام دهه فجر و ورق زدن خاطرات دوران انقلاب اسلامی، در هر نقطه از کشور نام «کمیجان» موج می زند.

روزهای پر التهاب و درگیری مردم کمیجان با ژاندارم‌ها، در روزهای ۱۷ تا بیستم بهمن‌ماه به اوج خود می رسد. مردم کمیجان و روستاهای فراهان در روزهای منتهی به انقلاب علیه رژیم منحوس پهلوی همچون مشت محکمی یکپارچه شدند.

ابوالفضل فخرالاسلام یکی از فعالان انقلابی شهرستان کمیجان و وقایع نگار استان مرکزی است که در راه تبیین آرمان و اهداف انقلاب همچنان قلم به دست دارد و تاکنون کتب مختلف و مقاله هایی بسیاری را در حوزه مختلف سیاسی و فرهنگی به نگارش درآورده است.

فخرالاسلام در بهمن ماه سال ۷۷ اولین کتاب خود را تحت عنوان «حماسه حضور» در مورد مبارزات انقلابی مردم کمیجان به چاپ رساند و در قالب این کتاب ۳۰ صفحه‌ای خاطرات و مبارزات انقلابی مردم کمیجان و روستاهای فراهان را به رشته تحریر درآورد.

پس از سال ها خبرنگار ما به سراغ این مبارز انقلابی که اکنون انتشارات فخرالاسلام و مدیرمسئول نشریه شمس را در استان مرکزی برعهده دارد، رفته است تا با او به گفتگو درباره نگارش کتاب جدیدش درباره خاطرات انقلاب بپردازد.

 تالیف کتاب مبارزات انقلابی مردم کمیجان و فراهان

ابوالفضل فخرالاسلام، مبارز و وقایع نگار انقلاب در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، از تالیف کتاب جدید در حوزه مبارزات مردم کمیجان خبر داد و افزود: هدف از تالیف کتاب در حوزه انقلاب اسلامی و مبارزات انقلابی مردم کمیجان در طلیعه قراردان خاطرات مردم کمیجان و روستاهای فراهان است.

وی ادامه داد: پس از گذشت چندین سال از انقلاب اسلامی، با جمع آوری مستندات، مدارک و عکس های متفاوت، مطالعات در این حوزه گسترده‌تر شد و مجموعه ای را در قالب یک کتاب، در حال تالیف هستم. که در بهمن ماه سال ۹۷ هم زمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی می شود.

این نویسنده به ویژگی های متفاوت و ممتاز این کتاب اشاره کرد و گفت: مطالب این کتاب به حالت روزشمار و حالت تطبیقی با برنامه های کشوری تنظیم شده است که همزمان با وقایع تهران حرکت های انقلابی مردم کمیجان هم در این کتاب مطرح شده است.

فخرالاسلام تصریح کرد: در این کتاب تمامی مستندات و عکس های جمع‌آوری شده در یک بخش مجزا به چاپ می رسد و در بخش دیگر کتاب عکس و مشخصات بیش از ۳۰۰ شهید شهرستان کمیجان منتشر می‌شود.

وی به فصول دیگر این کتاب اشاره کرد و افزود: در این کتاب به ۴۰ دستاورد انقلاب اسلامی ایران در جهت بصیرت افزایی و آگاهی مردم از عظمت انقلاب و تبیین دستاوردها اشاره شده است.

این وقایع نگار استان مرکزی بیان کرد: از ویژگی های ممتاز دیگر این کتاب، به حرکت های جهادی مردم و حضور در صحنه های مختلف انقلاب پس از پیروزی اشاره شده و نام نامه های تمامی روستاهای کمیجان و فراهان و شخصیت های تاثیرگذار و بزرگان شهرستان در آن ذکر شده است.

فخرالاسلام خاطرنشان کرد: از همه کسانی که خاطرات ارزنده‌ای در ارتباط با حرکت های انقلابی از سال ۴۲ تا پیروزی انقلاب را در شهرها و روستاهای فراهان به خاطر دارند، خواستارم مستندات، عکس ها و خاطرات خود را به دفتر انتشارات فخرالاسلام در اراک ارسال نمایند تا در کتاب مذکور به چاپ برسد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir