رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

برف‌روبی ۴۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی کمیجان/تمامی محورهای مواصلاتی شهر و روستا باز است

نمایش خبر : 202 | تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان، بارش برف از ظهر روز سه شنبه تا بامداد روز چهارشنبه 11 بهمن ماه، سرما و برودت هوا در شهرستان کمیجان به اوج خود رساند و پس از چند روز تأخیر در ساعات اولیه مدارس شهرستان کمیجان، پس از بارش دومین برف زمستانی روز چهارشنبه به علت کولاک و یخبندان و لغزندگی سطح معابر مدارس صبح شهرستان کمیجان را به تعطیلی کشاند.

در مجموع ۲۴ ساعت شبانه روز در شهرستان کمیجان 1 سانتیمتر برف بارید و نسبت به شهرهای دیگر استان مرکزی کمیجان دمای منفی 15 درجه سانتیگراد را به عنوان یکی از سردترین شهر استان تجربه کرد.

در طی 24 ساعت شبانه روز گذشته به علت بارش برف و کولاک و مه گرفتی سبب واژگونی چند خودرو در محورهای شهرستان کمیجان شد که خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت.

رئیس راهداری و حمل ونقل جاده ای کمیجان:

 برف‌روبی 400 کیلومتر از محورهای مواصلاتی کمیجان

 علی داودی رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کمیجان در گفتگو با سلام کمیجان گفت: برف روبی و نمک پاشی محورهای حوزه استحفاظی شهرستان توسط راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کمیجان از همان ساعات اولیه بارش برف در محورها آغاز شده است.

وی ادامه داد: بر اثر بارش سنگین برف از عصر روز گذشته تا بامداد روز چهارشنبه 11 بهمن ماه تردد در محورهای مواصلاتی کمیجان با مشکل مواجه شد که با تلاش بی‌وقفه پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کمیجان در کمتر از ۱6 ساعت تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان نمک پاشی و برف روبی شد.

 داودی تصریح کرد: اکثر محورهای مواصلاتی کمیجان به دلیل برودت هوای سرد یخ زده بودند که راهداران مجبور شدند در طول ۱۶ ساعت گذشته ۲ بار عملیات نمک پاشی و برف‌روبی را به طور مداوم انجام دهند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کمیجان گفت: عملیات بازگشایی و برف‌روبی راه‌های شهرستان توسط ۲ اکیپ ۱۵ نفره با بکارگیری ۱۰ دستگاه ماشین آلات برف‌روب سنگین و نیمه سنگین انجام شد.

وی افزود: پرسنل راهداری کمیجان تاکنون نمک پاشی و برف‌روبی ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی را به پایان رسانده‌اند که میزان نمک و ماسه مصرفی حدود ۷۵ تُن بوده است.

داودی بیان کرد: تا ساعت ۱۰ امروز در گردنه‌های وفس و چهرقان و محور کمیجان- اراک و کمیجان - خنداب به علت برودت هوا، بادروبه، کولاک شدید و یخبندان نیروهای راهداری را مجبور به پاک‌سازی دوباره مسیر کرد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کمیجان خاطرنشان کرد: هم اکنون تمامی راه‌های اصلی روستایی و بین شهری در شهرستان کمیجان باز است. رانندگان بایستی برای تردد در محورهای سردسیر و کوهستانی از تجهیزات زمستانی و ‌زنجیرچرخ استفاده کنند.

 

 

 

 انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir