رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

کمیجان سردترین شهر استان مرکزی/ برف‌روبی 7۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی کمیجان

نمایش خبر : 193 | تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان، با بارش برف از عصر روز شنبه تا بامداد روز یکشنبه ۸ بهمن ماه، سرما و برودت هوا در شهرستان کمیجان به اوج خود رسید و سبب تأخیر یک ساعته مدارس شهرستان کمیجان شد.

در مجموع ۲۴ ساعت شبانه روز در شهرستان کمیجان ۷.۴ میلیمتر برف بارید و نسبت به شهرهای دیگر استان مرکزی کمیجان دمای منفی ۵ درجه سانتیگراد را به عنوان سردترین شهر استان تجربه کرد.

رئیس راهداری و حمل ونقل جاده ای کمیجان:

 برف‌روبی ۷۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی کمیجان

 علی داودی رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کمیجان در گفتگو با سلام کمیجان گفت: بر اثر بارش سنگین برف از عصر روز شنبه تا بامداد روز یکشنبه ۸ بهمن ماه تردد در محورهای مواصلاتی کمیجان با مشکل مواجه شد که با تلاش بی‌وقفه پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کمیجان در کمتر از ۱۵ ساعت تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان نمک پاشی و برف روبی شد.

وی ادامه داد: عملیات بازگشایی و برف روبی راه های شهرستان توسط ۲ اکیپ ۱۵ نفره با بکارگیری ۱۰ دستگاه ماشین آلات برف روبی سنگین و نیمه سنگین انجام شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کمیجان تصریح کرد: پرسنل راهداری کمیجان تاکنون نمک پاشی و برف روبی ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی را به پایان رسانده اند که میزان نمک و ماسه مصرفی حدود ۹۶ تُن بوده است.

داودی بیان کرد: در حال حاضر نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای در حالت آماده باش بوده و مشغول برف روبی و نمک پاشی محورهای مواصلاتی هستند.

وی افزود: هم اکنون در گردنه ها و محور اراک، قهاوند و خنداب به علت برودت هوا، بادروبه و کولاک شدید وجود دارد که برای جلوگیری از یخ زدگی برف روبی و نمک پاشی مجدد در حال انجام است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کمیجان خاطرنشان کرد: هم اکنون تمامی راه های اصلی روستایی و بین شهری در شهرستان کمیجان باز است و تردد در آنها به روال معمول در جریان است. ولی رانندگان بایستی برای تردد در محورهای سردسیر و کوهستانی از تجهیزات زمستانی و ‌زنجیرچرخ استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir