رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

رنج بیماری و دردهای تمام نشدنی کمبود امکانات/تجهیز اتاق عمل، مطالبه اصلی بیماران کمیجانی

نمایش خبر : 267 | تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ شهرستان کمیجان یکی از شهرستان‌های تابعه استان مرکزی است که در فاصله ۹۶ کیلومتری از مرکز استان قرار دارد.

تنها بیمارستان این شهرستان پاسخگوی نیاز جمعیت بیش از ۳۶ هزار نفری این شهرستان نیست، بیمارستانی که به رغم قدمتی ۸ ساله هنوز از نظر امکانات و تجهیزات نتوانسته آنگونه که شایسته و بایسته است خدمات کیفی را در حوزه بهداشت و درمان به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه کند.

بیمارستان امام علی(ع) پس از تأسیس تنها در قالب یک درمانگاه به مردم شهرستان کمیجان و شهرهای اطراف خدمات ارائه می‌کرد و از سال ۸۷ دامنه خدماتی خود را گسترش دادد و با تجهیز شدن بخش بستری از قالب یک درمانگاه به بیمارستان تغییر چهره داد.

ولی این بیمارستان با گذشت چندین سال همچنان با کمبودهایی نظیر اتاق عمل و بخش‌های CCU و ICU مواجه است که برای بیماران مشکلاتی را به همراه داشته است.

رنج بیماری و دردهای تمام نشدنی کمبود امکانات

یکی از شهروندان کمیجانی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: وضعیت بهداشت و درمان شهرستان کمیجان نسبت به گذشته بهتر شده است اما این پیشرفت‌ها رضایت بخش نیست.

وی باتاکید بر اینکه فاصله این شهرستان تا مرکز استان زیاد است، ادامه داد: برای درمان بیماری‌هایی که نیاز به متخصص دارند مجبوریم چند روز وقت خود را صرف مراجعه به مرکز استان و دریافت خدمات درمانی کنیم که باتوجه به فاصله شهرستان تا مرکز استان علاوه بر تحمیل هزینه‌ها باید خطرات جاده‌ای را هم به جان بخریم.

تجهیز بخش جراحی بیمارستان مطالبه مردم کمیجان در حوزه درمان

یکی از بانوان کمیجانی به ضرورت تجهیز بخش جراحی بیمارستان اشاره کرد و گفت: انجام نشدن جراحی در این بیمارستان برای مردم مشکل آفرین شده و ایجاد بخش جراحی از اساسی‌ترین مطالبات مردم کمیجان در حوزه درمان است.

 وی افزود:به دلیل نبود امکانات کافی در این مرکز درمانی تعداد بسیاری از بیماران پذیرش نمی‌شوند و خدمات لازم را دریافت نمی‌کنند، مردم کمیجان از نبود امکانات درمانی در تنها بیمارستان شهر خود رنج می‌برند.

فعالیت بخش سونوگرافی و رادیولوژی در بیمارستان امام علی(ع) کمیجان

 یک سالی است که بخش سونوگرافی و رادیولوژی در این بیمارستان راه‌اندازی شده اما کمبود فضای فیزیکی و نبود امکانات سکونتی برای پزشکان کار را برای به‌کارگیری متخصصان مشکل کرده است.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان:

تخصیص ۶ میلیارد ریالی اعتبار برای احداث تالارهای عمل بیمارستان کمیجان

طیبه رضایی‌عارف رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با اشاره به خدمات ارائه شده در بیمارستان کمیجان گفت: بیمارستان امام علی (ع) کمیجان یک مرکز درمانی جنرال ۳۲ تختخوابی شامل بخش های اورژانس، درمانگاه و بخش‌های بستری، داخلی، کودکان، نوزادان، دیالیز و بلوک زایمان، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و واحدهای مشاوره تغذیه، دیابت و اتاق عمل است.

وی در ادامه با اشاره به بهینه سازی اتاق عمل بیمارستان افزود: عملیات احداث تالارهای عمل بیمارستان از چند ماه پیش آغاز شده و با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال در مراحل پایانی است و پیگیر اعتبارات لازم برای تجهیز آن نیز هستیم.

رضائی تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل این بخش و با به کارگیری متخصصان جراحی و بیهوشی و کادر مخصوص اتاق عمل، می‌توانیم شاهد خدمات‌رسانی بیش از پیش به شهروندان کمیجانی باشیم.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان با اشاره به تجهیز بودن این مرکز تصریح کرد: بیمارستان تمامی تجهیزات اورژانس و بخش‌های فعال را دارد. در دو سال گذشته نیز تجهیزات آزمایشگاهی بروز رسانی شد همچنین دستگاه سونوگرافی با پیگیری‌های مستمر خریداری شده که در حال ارائه خدمات به بیماران است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته دستگاه‌هایی مانند «اتوآنالیزر»، «سل کانتر»، دستگاه تولید کننده گازهای طبی، دستگاه بی‌خطرسازی زباله‌ها، آندوسکوپی و ماشین بیهوشی و تست ورزش برای این مرکز خریداری شده که بخشی از این تجهیزات که فعال نیست به محض آماده شدن فضای فیزیکی مناسب به بهره‌برداری می‌رسند.

رضائی ادامه داد: ۵ پزشک عمومی در بخش اورژانس و درمانگاه فعالیت دارند و متخصصین اطفال، روانپزشک، زنان و زایمان، رادیولوژیست و ۲ متخصص داخلی در حال خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.

اختصاص ۳ میلیارد ریال برای بهینه سازی بلوک زایمان

وی در ادامه به خدمات دهی در بلوک زایمان اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر و با شروع طرح تحول نظام سلامت با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال این بخش بهینه‌سازی شد و بخشی از تجهیزات آن از سوی وزارتخانه اختصاص یافت.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران خاص گفت: در حال حاضر ۱۰ بیمار دیالیزی شهرستان از امکانات بخش دیالیز با ۶ تخت و ۶ دستگاه همودیالیز استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: جهت رفاه حال بیماران، سرویس ایاب ذهاب به صورت رایگان در اختیار بیماران خاص قرار می‌گیرد هرچند که تامین وسیله نقلیه از وظایف بیمارستان نیست.

 رضائی وضعیت اوژانس  این مرکز درمانی را مناسب دانست و گفت: بخش اورژانس بیمارستان دارای ۷ تخت اورژانسی با تمامی امکانات مورد نیاز است که به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به بیماران است.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان به حضور متخصص زنان و زایمان در بیمارستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر متخصص زنان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد و با بهره برداری از اتاق عمل، متخصص زنان به صورت تمام وقت در اختیار بیمارستان قرار خواهد گرفت.

وی به طرح ها و برنامه‌های آتی بیمارستان اشاره و تصریح کرد: طرح توسعه اورژانس بیمارستان، احداث ساختمانی در مجاورت بیمارستان تحت عنوان کلینیک ویژه که شامل مجموعه انبارها، درمانگاه و نیز چندین پانسیون پزشک می‌شود در دست اقدام است.

افزوده شدن دو دستگاه آمبولانس جدید به بیمارستان امام علی (ع) کمیجان

رضائی از افزوده شدن دو دستگاه آمبولانس جدید به بیمارستان امام علی (ع) کمیجان در ماه های آینده خبر داد و افزود: دو دستگاه آمبولانس جدید با کلیه تجهیزات که یک دستگاه آمبولانس در اسفندماه سال جاری و دومین آمبولانس در اردیبهشت سال آینده افزوده می شود.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) کمیجان خاطرنشان کرد: بخش‌های داخلی و اطفال بیمارستان نیز در سال ۹۴ به طورکامل بهینه‌سازی شده و با بهره‌برداری از اتاق عمل تقریبا طبقه دوم بیمارستان به طور کامل بازسازی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir