رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: دشمنان سيلي خورده از نظام درصدد انتقام هستند/تلاش برای رفع مشکلات مردم بهترین راه مبارزه با استکبار است

نمایش خبر : 125 | تاریخ انتشار : 15 دی 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان به اصل «عزت مندی» در سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: در اسلام اساس تربیت بر «عزت» است و اگر فرد با عزت رشد یابد و تربیت شود؛ پیوسته در تلاش است در هر اوضاع و احوالی راست و استوار باشد.

وی در ادامه افزود: ریشه همه جرم و جنایت و تبهکاری ها در ذلت نفس است و از این رو بهترین اصلاح تربیت فرد و جامعه عزت بخشی و عزت آفرینی است. اگر انسان به عزت الهی عزیز شود از همه نارحتی ها وارسته شده و نفوذ ناپذیر در برابر باطل و گناه و محکم و استوار در حق می شود.

اطاعت از خدا و تقوای الهی از عوامل «عزت» است

امام جمعه کمیجان بیان کرد: انسان جدای از دیگران و جامعه نیست اما در این ارتباط و در رفع نیاز ها و خواسته ها هرگز نباید خود را حقیر سازد و نیاز خود را با شکستن عزتش تامین کند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: مومن حق ندارد کاری کند که سبب خواری و ذلتش می شود و مسئولیتی را بپذیرد که طاقت انجام دادن آن را ندارد و به ذلت کشیده می شود و همچنین تن به خواسته هایی دهد که حقیرش می سازد.

وی اطاعت از خدا و تقوای الهی را عوامل «عزت» دانست و افزود: هیچ چیز چون بندگی و اطاعت از خدا؛ آدمی را عزت نمی بخشد. تقوای الهی پوششی است که آدمی را مصون و محکم و استوار می سازد و او را از آسیب و سستی حفظ می کند.

دشمنان سیلی خورده به دنبال انتقام هستند

امام جمعه کمیجان با اشاره به اغتشاشات و حوادث اخیر گفت: ماهیت استکبارستیزی انقلاب اسلامی ایران از همان روزهای نخست در تعارض با نظام سلطه قرار داشته است، از همین‌رو به روش های گوناگون از سوی دشمنان مورد تهدید قرار گرفته است.

موج سواری و دخالت کشورهای استکباری در حوادث اخیر

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: در جریان اغتشاشات اخیر که به بهانه مطالبات و اعتراضات اقتصادی صورت گرفت، به روشنی موج سواری و دخالت کشورهای استکباری و جریانان ارتجاعی منطقه، بر همگان عیان شد و دشمنان سیلی خورده به دنبال انتقام هستند.

اعتراض و انتقاد به سوءمدیریت‌ها حق مردم است

وی در ادامه افزود: اعتراض به سوءمدیریت ها، ناکامی های اقتصادی و مشکلاتی مانند بیکاری و سختی معیشت حق طبیعی مردم است اما چگونگی بیان آن و راه های تحقق این حق، مساله مهم تری است. مردم ایران می خواهند این مشکلات از طریق روش ها و شیوه های قانونی و مسالمت آمیز حل شود و به هیچ وجه غیرت ایرانی به دشمنان و بدخواهان اجازه موج سواری در مسائل داخلی را نمی دهد.

امام جمعه کمیجان بیان کرد: مردم با بصیرت ایران دستان کثیف دشمنان ملت ایران را که از آستین ضدانقلاب و ناکامان فتنه ۸۸ بیرون آمده و شیرینی جشن بزرگداشت حماسه ۹ دی را در کام ملت تلخ کردند، در تجمعات اعتراضی شهرهای گوناگون مشاهده کردند که می خواستند با سوءاستفاده از صدای مردم روند تظاهرات و اعتراضات اقتصادی و صنفی را به ریل اعتراضات به اساس حکومت دینی برگردانند.

اعتراض با آشوب تفاوت دارد

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: در ۹ ماه گذشته ده ها تجمع اعتراضی کارگری، صنفی و اجتماعی در نهادهای امنیتی و قضایی ثبت شده و در هیچ یکی از اجتماعات شعار ساختارشکنانه داده نشده است.

وی ادامه داد: مردم ایران می دانند شمار زیادی از مشکلات اقتصادی به غیر از آن هایی که مربوط به سوءمدیریت برخی مدیران است، مربوط به فشارهای آمریکا و تحریم اقتصادی کشور به ویژه تشدید آن در دولت یازدهم و داوزدهم است.

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: اگر قرار است شعاری داده شود «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» است. اما عده ای ضد انقلاب مزدور و وطن فروشِ خارج‌نشین که امور خود را با کاسه لیسی، مزدوری و خیانت به مردم از طریق اخذ جیره جنگی از سیا و موساد می گذرانند، کجا طعم تلخ بیکاری و گرانی و تورم را احساس کرده اند.

خطیب نمازجمعه کمیجان تصریح کرد: اگر آمریکا و کشورهای غربی دلشان برای ایران می سوزد، پول های بلوکه شده ایران را در اروپا و آمریکا آزاد کنند، تحریم های اقتصادی و بانکی را براساس پیمان برجام بردارند. دشمنان از یک طرف فشار اقتصادی وارد می کنند و از طرف دیگر عده ای تبهکار و اغتشاشگر مزدور را به خیابان می ریزند و بعد هم حق ملت را بخورند و اشک تمساح بریزند.

«محاربه» جرم اصلی اغتشاش‌گران مزدور

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: متاسفانه در چند شهر آشوب طلبان به غیر از تخریب اموال عمومی، دست به کشتار زدند. این ها محارب هستند و باید حکم محارب درباره آن ها اجرا شود و به اشد مجازات برسند.

وی در ادامه تاکید کرد: رسانه ملی باید نقاب از چهره پیاده نظام خسته و زخمی جنگ نرم غرب عیله ایران بردارد تا مردم ماهیت منافقین جدید را بهتر بشناسند. مسئولین کشور باید در موضع گیری های داخلی و خارجی صریح تر و جسورانه تر علیه جنایات آمریکا و همپیمانانش در منطقه در باب مداخله در امور داخلی موضع بگیرند.

تلاش برای رفع مشکلات مردم بهترین راه مبارزه با استکبار است

امام جمعه کمیجان بهترین راه مبارزه با استکبار را تلاش برای رفع مشکلات مردم دانست و افزود: بهترین راه مبارزه با استکبار تلاش برای رفع مشکلات مردم است و راه مبارزه عملی با آمریکا راهی است که رهبری تعیین نموده است و آن اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است.

حجاب تحکیم بنیان خانواده را به دنبال دارد

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به ۱۷ دی ماه و اجرای طرح استعماری رضاخان و اعلام کشف حجاب گفت: یکی از آثار و فواید حجاب در بُعد فردی، ایجاد آرامش روانی افراد در جامعه است، حجاب سبب استحکام بیشتر کانون خانواده می‌شود.

وی افزود: زنی که حجاب و عفاف را رعایت می کند نه تنها اولین قدم را در حفظ کانون گرم خانواده برداشته بلکه آبرو و شرافت مادری را به این وسیله فراهم ساخته و خود را از آزار و اذیت ها و نگاه های زهرآگین محفوظ می‌دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir