رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

کارشناس مسائل سیاسی: هدف دشمن محدود کردن نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران/آمریکا داعش را در افغانستان برای ضربه‌زدن به ایران، روسیه و چین می‌خواهد

نمایش خبر : 123 | تاریخ انتشار : 14 دی 1396

حسین رجبی از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: دشمنان جمهوری اسلامی از قدرت و نفوذ ایران در منطقه و قدرتمند شدن جبهه مقاومت به شدت نگران هستند و از طرفی تمام نقشه های آنان در منطقه خنثی شده است از همین‌رو دشمن در پی ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی های جبهه مقاومت در منطقه، بیان کرد: «تشیع» قدرت بسیج کنندگی در منطقه پیدا کرده به طوری که لشگرهای فاطمیون، حیدریون، زینبیون شکل گرفته است، همچنین جمهوری اسلامی به حیات خلوت اسرائیل راه یافته و همین امر سبب شده مدیریت آمریکا به چالش کشیده شود.

هدف دشمن محدود کردن نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: استکبار جهانی برای ضربه‌زدن به ایران برنامه‌ها و طرح‌های بسیاری دارند، از طرفی رژیم صهیونیستی از این وضعیت نگران است و سعودی‌ها که بیشترین سرمایه گذاری مالی و حیثیتی در منطقه دارند، هرسه در تلاشند تا مانع توسعه نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران شوند.

رجبی در ادامه افزود: هدف اصلی دشمن در منطقه جلوگیری از اقتدار جمهوری اسلامی است، جمهوری اسلامی الگویی برای ملت های منطقه و جبهه مقاومت بوده از این‌رو دشمن در تلاش است تا این الگو شکسته شود.

وی اظهار کرد: ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران در رأس تمامی برنامه‌های آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بوده و از هر فرصتی برای تحقق آن استفاده می کنند،  آن ها در تلاشند تا پیروزی ها و موفقیت هایی را که نظام اسلامی در منطقه و جهان کسب کرده است را در کام ملت ایران تلخ کنند.

سوءاستفاده فرصت‌طلبان از اوضاع نابسامان اقتصادی کشور

این کارشناس سیاسی به نقش مهم دشمن در توطئه‌ها و حوادث اخیر کشور اشاره کرد و افزود: دشمن از فضای مشکلات اقتصادی، با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، از نارضایتیهای مردمی در حوزه اقتصادی سوء استفاده کرد و با کمک معاندین و دشمنان داخلی، از اوضاع نابه سامان اقتصادی برای تحریک و تشویش مردم و دامن‌زدن به مشکلات بهره‌برداری کردند.
 

حضور داعش در افغانستان؛ استراتژی جدید آمریکا

رجبی با اشاره به حضور داعش در برخی از کشورها و سازماندهی دوباره نیروهای داعشی گفت: نیروهای داعشی که همچنان زنده هستند، در برخی از کشورها علیه دشمنان آمریکا فعالیت دارند و اکنون این نیروها در حال سازماندهی هستند.

وی به جنایات داعش در افغانستان اشاره و بیان کرد: در روزهای اخیر شاهدیم که داعش در افغانستان فعال‌تر شده و اقداماتی را در دست اجرا دارد، آن ها تصمیم داشتند در لیبی و اُردن مستقر شوند اما به نظر می رسد افغانستان را به دلیل عدم سیطره دولت مرکزی در برخی از مناطق خودش، جای مناسب‌تری برای فعالیت می‌داند.

آمریکا داعش را در افغانستان برای ضربه‌زدن به ایران، سوریه و چین می‌خواهد

این کارشناس سیاسی نزدیکی افغانستان به ایران، روسیه و چین را دلیل دیگری برای این حضور دانست و افزود: حضور در افغانستان برای آسیب زدن به کشورهای ایران، روسیه و چین یک استفاده غیرمنطقی نیست و به احتمال زیاد آمریکا از این فرصت استفاده می کند.

جمهوری اسلامی ایران اجازه نفوذ دشمن را نمی‌دهد

رجبی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر نقطه که تهدید شود، تلاش می کند تا از دورترین منطقه امنیت را تأمین کند و اجازه نمی دهد دشمن نزدیک مرزها شود؛ جمهوری اسلامی ایران هرجا که لازم باشد باتوجه به اقتضای زمان از راه‌های مختلف همچون شلیک موشک یا اعزام نیرو با دشمن مقابله می کند و اجازه نفوذ دشمن را در داخل مرزها نمی دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir