رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

کارشناس رسانه: لزوم ساماندهی فضای مجازی/بستر لازم برای راه‌اندازی اینترنت ملی فراهم شود

نمایش خبر : 127 | تاریخ انتشار : 13 دی 1396

مهدی امت‌بهبهانی کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛  با اشاره به نقش پُررنگ رسانه‌های ضد انقلاب در حوادث اخیر کشور گفت: نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران تأثیرگذارترین نظام در منطقه و جهان است؛ جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی در شکست داعش در سوریه و عراق داشت، با پیروزی انقلاب اسلامی بود که موج بیداری اسلامی در منطقه ایجاد شد.

وی افزود: باتوجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران تمامی توطئه‌های استکبار جهانی را در منطقه خنثی کرده است، بی‌شک دشمنان قسم خورده نظام اسلامی درصدد آسیب به ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

دشمنان برای تضعیف وحدت و انسجام ملی به دنبال دامن زدن به اغتشاشات داخلی هستند

این کارشناس رسانه بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی قصد دارند تا کشور را درگیر مسائل داخلی کنند تا نظام اسلامی از اهداف منطقه‌ای و جهانی دست برداشته و توانمندی آن محدود شود.

بهبهانی تصریح کرد: ضد انقلاب و نیروهای معاند نظام اسلامی قصد دارند تا اغتشاشات داخلی را دامن زده و آشوب‌ها را گسترش دهند و وحدت و انسجام ملی تضعیف کنند.

اتاق فکرهای ضدانقلاب در داخل به دنبال ایجاد فتنه‌ای ایجاد

این کارشناس رسانه با اشاره به نقش فتنه‌گران داخلی گفت: عده‌ای از منافقین و ضد انقلاب هنوز هم در داخل کشور حضور دارند و در مدت ۴۰ سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد با ایجاد اختلافات قومی، نژادی و منطقه‌ای درصد ایجاد تفرقه‌ بوده‌اند، در سال ۷۸ و ۸۸ هم بیکار ننشستند و با قدرت برای براندازی نظام اسلامی دست به کار شدند ولی در حماسه ۹ دی‌ مشتی محکم از ملت ایران خوردند.

وی با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر، معاندین نظام بازهم در حال فتنه‌گری هستند، گفت: اتاق فکرهای ضد انقلاب در داخل کشور نیز فعال بوده و اهداف انقلاب را نشانه رفته‌اند، برای رسیدن به اهداف خود به دنبال فتنه‌انگیزی هستند. مسئولان بایستی هرچه سریعتر نسبت به شناسایی این افراد اقدام کرده و اجازه فعالیت به این معاندین را ندهند.

بهبهانی برگزاری اعتراضات غیرقانونی روشی نامناسب برای پیگیری مطالبات به حق دانست و گفت: باید بین اغتشاشات و اعتراض مسالمت‌آمیز تفکیک قائل شد، در قانون اساسی کشور هم به اعتراضات از نوع قانونی تاکید شده است؛ چیزی که در روزهای اخیر شاهد بودیم آشوب، شورش، خرابکاری و تخریب اموال عمومی است.

فضای مجازی؛ ریشه اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر

این کارشناس رسانه ریشه این اعتراضات غیرقانونی را فضای مجازی دانست و افزود: تفاوت حوادث اخیر با فتنه ۷۸ و ۸۸ در فضاسازی‌هایی بود که در فضای مجازی ایجاد شد و به مشکلات و اعتراضات دامن‌ زد.

وی با بیان اینکه سِرورهای شبکه های مجازی و اتاق مرکزی هدایت فضای مجازی در داخل کشور نیست، گفت: متاسفانه دشمنان نظام اسلامی با مدیریت این شبکه‌ها، ظرفیت این شبکه‌ها علیه نظام اسلامی استفاده می‌کنند.

بستر لازم برای راه‌اندازی اینترنت ملی فراهم شود

بهبهانی بر ایجاد بسترهای شبکه اینترنت ملی تاکید کرد و گفت: در سال های اخیر بارها دلسوزان نظام به مسئولان برای ایجاد زیرساخت‌های لازم اینترنت ملی تذکر داده بودند و باتوجه به مسائل اخیر و نقش کانال‌های تلگرامی معاند و ضد انقلاب در تحریک مردم برای ایجاد آشوب و اغتشاش اکنون ضرورت راه‌اندازی اینترنت ملی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

لزوم ساماندهی فضای مجازی

این کارشناس رسانه بر لزوم ساماندهی فضای مجازی تاکید کرد و گفت: درصد بالایی از جمعیت کشور عضو شبکه پیام رسان تلگرام هستند که سِرور مرکزی این شبکه در انگلستان قرار داد و به طور قطع دشمن از این فرصت برای پیشبرد اهداف خود علیه نظام استفاده خواهد کرد لذا می‌طلبد تا نظام سیاسی و دولت نسبت به ساماندهی و مدیریت فضای مجازی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

بهبهانی بر فراهم سازی بستر مناسب برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی توسط دشمن تصرف شده است در این حوزه مسئولان ذی‌ربط باید چاره اندیشی کنند و دولت هم با مسدود کردن کانال‌های ضد انقلاب و سایت‌هایی که افکار عمومی را تحریک، و حق و باطل را ادغام کرده و فتنه انگیزی می‌کند اقدامی مؤثر در راستای حفظ اهداف نظام انجام دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir