رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

کارشناس مسائل سیاسی: تلاش دشمن برای اجرای پروژه سوریه در ایران/غرب با کسب تجربه از فتنه ۸۸ وارد میدان شده است

نمایش خبر : 135 | تاریخ انتشار : 12 دی 1396

جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با اشاره به حوادث و آشوب های اخیر در شهرهای مختلف کشور گفت: وضعیت اقتصادی نامناسب کشور که حاصل سوء مدیریت دولت و مجلس است سبب شده که اعتراضات مردمی در چند شهر صورت بگیرد.

وی در ادامه افزود: آمار اشتباهی که در مورد رشد اقتصادی، تورم و بیکاری ارائه می دهند با واقعیت زندگی مردم همخوانی ندارد همین امر بسترهای شکل گیری تجمعات اعتراضی را به وجود می آورد که در پی آن دشمن سعی می کند بحران سیاسی و امنیتی را به وجود آورد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: آنچه که در این اعتراضات شاهد بودیم حضور جوانان کم سن و سال در این آشوب ها نشان می دهد که با احساسات آن ها بازی شده و اعتراض به مباحث اقتصادی وجود ندارد که این امر ناشی از برنامه ریزی گسترده در پشت پرده دارد.

یاری با اشاره به تجربیات فتنه ۸۸ گفت: در فتنه ۸۸ مقامات آمریکایی اعلام کرند که اشتباه ما این بود که روی طبقه مرفه سرمایه گذاری کرده بودیم و در دفعات بعدی باید قشرهای پایین جامعه را با موضوعات اقتصادی درگیر کرده تا به اعتراضات خیابانی منجر شود و از این اعتراضات به نفع خود بهره ببریم.

ناکارآمدی عمدی اقتصادی؛ جرقه اول برای شروع نارضایتی های مردم

وی در ادامه عدم اجرای صحیح سیاست های اقتصادی کشور توسط مسئولین را عامل مهم این نارضایتی ها دانست و افزود: عدم اجرای صحیح سیاست های اقتصادی سبب می شود که مشکلات اقتصادی مردم بیشتر شده و مردم نسبت به مسئولان بی اعتماد شوند که ممکن است این عدم اجرای صحیح سیاست های اقتصادی از سوی برخی مسئولان عمدا صورت گرفته باشد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: اتاق فکرهایی توسط اصلاح طلبان به صورت پنهانی شکل گرفته که تلاش می کنند به ناکامی های اقتصادی دامن زده و بسترهای نارضایتی را شکل دهند و آن را به سمت مسائل اقتصادی و اداری برده تا مردم تحریک شوند.

یاری بیان کرد: ضد انقلاب هم با استفاده از این فرصت ها برای ورود به تحولات سیاسی امنیتی کشور وارد میدان می شود.

وی خنثی کردن توطئه ها را وظیفه مسئولین دانست و گفت: در این برهه زمانی بعضی از مسئولان با سخنان خود نباید این آتش را شعله ور تر کرده و مردم را تحریک کنند. همچنین مسئولان باید با اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی در بهبود اوضاع کمک کنند و برخورد جدی با مفاسد برخی مسئولین داشته باشند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: مجلس از حق استیضاح باید جدی و موثر استفاده کند تا بخشی از طبقات که خواسته های به حقی دارند، امیدوار شوند که با اختلاسگر و فتنه گر و این گونه جرایم برخورد می شود.

دشمن قصد دارد پروژه سوریه را در ایران پیاده کند

وی در ادامه افزود: دشمنان قصد دارند که آنچه که در سوریه شکل گرفته در ایران هم پیاده کنند مردم باید هوشیار باشند و در تجمعات مردمی توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

یاری با اشاره به عواقب این نوع سبک اعتراضات گفت: این سبک اعتراضات سبب ایجاد خسارات سنگین اقتصادی در حوزه بین المللی می شود، همچنین سرمایه‌گذاری خارجی صورت نمی گیرد و زمینه تحریم های بیشتر ایران را در حوزه بین المللی به وجود می آورد.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: آشوب ها فرصت تحولات اقتصادی و اصلاحات اقتصادی را نمی دهد و دستاورد دیگری برای ایران به وجود نمی آورد.

وی در ادامه تاکید کرد: دشمن درصدد براندازی جمهوری اسلامی است و اگر امیدوار شود و آن را ادامه داده و دست به اقدامات خونین می زند. دشمن اگر فرصت پیدا کند پروژه سوریه را در ایران پیاده می کند.

یاری با اشاره به دست های پشت پرده این اغتشاشات خاطرنشان کرد: مدیریت این فتنه توسط جمهوری خواهان آمریکایی برنامه ریزی شده و عوامل داخلی فتنه، بسترهای شکل گیری فتنه را در ایران فراهم می کنند. برخی افراد جریانات اصلاحات همان طور که در سال ۸۸ نامه درخواست تحریم بیشتر از سوی آمریکا شدند هم سهم بسزایی در ایجاد فتنه و مدیریت آن دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir