رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

مراسم گرامیداشت 9 دی در کمیجان برگزار شد+تصاویر

نمایش خبر : 234 | تاریخ انتشار : 10 دی 1396

به گزارش سلام کمیجان ،مراسم گرامیداشت حماسه 9دی با سخنرانی حجت الاسلام لونی عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین قم و استاد حوزه و دانشگاه و مردم ولایتمدار شهرستان در حسینیه امام خمینی (ره) کمیجان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین لونی، استاد حوزه ودانشگاه و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این مراسم گفت: حماسه 9 دی یک حرکت بی‌نظیر بود. عزم و اراده و jفکر ملت  ایران به همراه بصیرت پشتوانه این حرکت بود.

وی در ادامه افزود: در واقع حضور حماسی مردم در 9 دی ماه سال 88 خودجوش بوده و هیچ گونه ساماندهی برای حضور مردم در این روز انجام نشد.خلق حماسه۹ دی توسط مردم بصیر ایران پس از فتنه‌ای بود که دشمنان با همراهی آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی هدفشان سوزاندن ریشه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

این مدرس حوزه تصریح کرد:  متاسفانه عده‌ای هم در داخل کشور با فتنه‌گران و دشمنان هم صدا شدند. مردم در۹ دی نشان دادند برای دفاع از انقلاب، نظام و رهبری و مقابله با انحراف در صحنه حضور دارند.

وی ادامه داد: مردم بی‌احترامی و هتک حرمت به عزای امام حسین(ع) را در روز عاشورا سال 88 تحمل نکردند و حماسه 9 دی با حضور تمامی مردم شکل گرفت.

حجت الاسلام لونی گفت: در روز 9 دی ماه تمام سلیقه‌ها و در برگیرنده تمام افراد جامعه بود در ۹ دی سال ۸۸ مردم عاشورایی و دلداده انقلاب با قیام خود علیه عاشورا ستیزان اقدام ماندگاری را در تاریخ مبارزات ملت ایران به نمایش گذاشتند. شعارهای مردمی انقلابی ایران در 9 دی معنادار، روشن و گویا بود و هر گروه با هر نگرش سیاسی برای دفاع کامل از نظام، انقلاب و رهبری در این روز حضور داشتند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: خطرناک‌ترین تهدید نظام در روز 9 دی به وسیله مردم دفع شد و این فضای غبارآلود سرآغاز یک استقلال همه جانبه برای ایران شد.

وی با اشاره به اینکه حماسه 9 دی سرآغاز یک استقلال همه‌جانبه برای دستیابی به تمدن اسلامی شد، خاطرنشان کرد: باید خدا را شاکر باشیم که به لطف وجود مقام معظم رهبری و ملت با بصیرت ایران تمامی توطئه‌های دشمنان در این روز خنثی شد و حماسه 9 دی الگوی مناسبی برای مردم و مسئولان کشور و نیروهای مومن و انقلابی به منظور مواجهه با چالشها و تهدیدها علیه نظام است

در این مراسم باشکوه مردم با شعار مرگ بر فتنه گر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، انزجار و نفرت خود را از توطئه دشمنان نشان دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir