رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه میلاجرد تاکید کرد حماسه ۹ دی نماد بصیرت و دشمن شناسی ملت ایران

نمایش خبر : 155 | تاریخ انتشار : 9 دی 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ حجت الاسلام خلیلی امام جمعه میلاجرد و استاد حوزه و دانشگاه؛ در ویژه برنامه گرامیداشت حماسه ۹ دی شهر میلاجرد با اشاره به روایت امام صادق(ع) در مورد هدف خداوند از خلقت زمین و آسمان و مسخر شدن آن ها برای انسان ها، گفت: بندگی و اقامه حکومت اسلامی و نظام اسلامی از اهداف مهم آفرینش انسان بر روی زمین است.

امام جمعه میلاجرد بیان کرد: ایجاد یک جامعه اسلامی نیازمند رهبر و راهنما است تا مردم و رهبری در کنار هم قرار گیرند و با تشکیل جامعه اسلامی، رهبری اداره حکومت اسلامی را برعهده گرفته و بر اجرای مبانی اسلامی نظارت کند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حکومت اسلامی بدون حضور حاکم ممکن نیست و در زمان غیبت امام زمان(عج) براساس روایت امام صادق(ع) راویان حدیث یا همان ولی‌فقیه جامع الشرایط زمام حکومت اسلامی را برعهده می گیرد.

خلیلی با اشاره به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی گفت: اگر مردم روزی در مقابل نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی قد علم کردند و بر پدیدآوری انقلاب اسلامی افتخار می کنند با استناد به این روایت و تأسی از فرمان خدا از خلقت آسمان و زمین است.

فتنه ۸۸؛ ضربه محکمی بر پیکره انقلاب وارد کرد

این استاد حوزه و دانشگاه فتنه ۸۸ را یکی از تلخ ترین برگ های تاریخ انقلاب دانست و تصریح کرد: فتنه ۸۸ ضربه محکمی بود که بر پیکره انقلاب اسلامی ایران وارد شد و با مقاومت مردم خنثی و در تاریخ انقلاب ثبت و ماندگار شد.

خلیلی گفت: بررسی فتنه نشان می دهد که موضوع «تقلب» تنها یک بهانه است و مساله دیگری وجود دارد و آن ضربه زدن به ریشه های نظام اسلامی است.

وی خسارات فتنه ۸۸ را فراموش ناشدنی دانست و افزود: فتنه ۸۸ خساراتی همچون تشویش اذهان عمومی، ایجاد رعب و وحشت در کلان شهرها، بازی با حیثیت نظام در خارج از کشور و کشته و زخمی شدن جمعی از مردم بی‌گناه بود.

امام جمعه میلاجرد باج خواهی در پرونده هسته ای، افزایش تحریم های مختلف در حوزه صادرات نفتی و ... را نمونه هایی از خسارات فتنه ۸۸ دانست.

حماسه ۹ دی؛ برگ زرینی در تاریخ انقلاب ثبت کرد

خلیلی در ادامه افزود: سرانجام این تلخی ها با حماسه بزرگ و شیرین ۹ دی ماه به پایان رسید و حماسه ۹ دی برگ زرینی در تاریخ انقلاب با حضور میلیونی مردم ایران به ثبت رساند.

این مدرس حوزه و دانشگاه حماسه ۹ دی را نماد ایمان به نظام، ولایت و انقلاب دانست و افزود: مقام معظم رهبری در خطبه ۲۹ خرداد با بصیرت افزایی و روشنگری آتش فتنه را برای همیشه خاموش کرد و این به خاطر مدیریت هوشمندانه نائب امام زمان(عج) و بصیرت مردم ایران بود.

وی با بیان غیرت دینی مردم در روز عاشورای ۸۸ گفت: دشمنان ما افراد بسیار احمقی هستند، آن ها نمی دانستند مردم ایران علاقه ویژه ای به اهل بیت(ع) و دین مبین اسلام دارند، با آتش کشیدن پرچم امام حسین(ع) خون انقلابی مردم به جوش آمد و اهانت فتنه گران را محکم پاسخ دادند.

حماسه ۹ دی نماد بصیرت و دشمن شناسی ملت ایران

امام جمعه میلاجرد تصریح کرد: از صدر اسلام تاکنون هرجا دین اسلام ضربه خورده به خاطر بی بصیرتی بوده است. همان طور که امام خمینی(ره) در وصیتنامه سیاسی اجتماعی خود مردم ایران را با بصیرت تر از مردم زمان پیامبر دانستند؛ با وجود اینکه مردم ایران پیامبر را ندیده اند و حضور پیامبر اسلام(ص) را درک نکرده‌اند اما برای حفظ اسلام جانفشانی کردند.

وی با اشاره به برخی تجمعات در برخی از شهرهای کشور گفت: در روزهای اخیر در برخی از شهرهای کشور تجمعاتی مبنی بر اعتراض به مسأله گرانی برگزار شد. گرانی مساله مهمی است و همه مردم ایران با آن درگیر هستند، اما مساله مهم تری که برای آن انقلاب کردیم به خاطر پایه گذاری دین اسلام است.

خلیلی تاکید کرد: مسئولین در هر جایگاهی که هستند اگر کم کاری کنند باید پاسخگوی مردم باشند و اگر اعتراضی در این موارد کم کاری است مردم نباید دست به تجمعات غیرقانونی بزنند و شعارهای بی اساس سر دهند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به پیاده روی روستای خسروبیگ و فریبکاری یکی از کانال های معاند نظام گفت: دشمنان از هر فرصتی استفاده می کنند تا به تشویش اذهان عمومی بپردازند، همایش پیاده روی خانوادگی مردم شهیدپرور روستای خسروبیگ را به عنوان تحصن روستایی معرفی کردند.

امام جمعه میلاجرد گفت: با وجود این که در تصاویر حضور مسئولان شهری و بخش میلاجرد مشخص و بنرهایی همایش پیاده روی گویای همه چیز بود، دشمنان به طور احمقانه کتمان واقعیت کردند و از کوچک ترین اجتماع چند نفره مصادره به مطلوب کردند و مردم ایران را بی بصیرت تلقی کردند.

خلیلی خاطرنشان کرد: مردم ایران بسیجی و مدافع نظام اسلامی هستند؛ اگر مردم ایران همچنان روحیه بسیجی و انقلابی خود را حفظ کنند همه فتنه های داخلی و خارجی به سنگ خواهد خورد.

 

 

 

 انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir