رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد: فتنه 88 با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت/حماسه 9 دی ماه؛ نماد ولایتمداری و بصیرت افزایی

نمایش خبر : 143 | تاریخ انتشار : 9 دی 1396

حجت الاسلام خلیلی مدرس حوزه و دانشگاه و امام جمعه میلاجرد در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: در سال 88، اتفاقات تلخی و آزار دهنده در کشور به سبب فتنه 88 ایجاد شد که خسارات زیادی به وجود آورد.

وی در ادامه بیان کرد: عده ای از سردمداران این موضوع به خاطر بی بصیرتی و با پیروی از هوای نفس و امیال سیاسی بحث «تقلب» را مطرح کردند و همین موضوع باعث شد عده ای هم با بی بصیرتی و بی اطلاعی بازیچه شده و سبب متشوش کردن جامعه و اذهان عمومی و خساراتی را به بیت المال وارد کردند.

امام جمعه میلاجرد تصریح کرد: فتنه گران شهد شیرین دموکراسی مردم سالاری دینی که انتخابات دهم ریاست جمهوری بود را به کام مردم تلخ کردند و رعب و وحشت را در جامعه به وجود آوردند.

فتنه 88 با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت

استاد حوزه و دانشگاه گفت: هرکسی که از کوچک ترین هوش سیاسی برخوردار باشد متوجه می شود که هدف سران فتنه فقط «تقلب» در انتخابات نبود؛ بلکه «تقلب» در انتخابات را هدف براندازی حکومت جمهوری اسلامی قرار داده بودند و  برای براندازی نظام و ریشه آن با حمایت های دشمنان برنامه ریزی شده بود.

 

امام جمعه میلاجرد با اشاره به شعارهای فتنه گران، بیان کرد: عناد فتنه گران و دشمنان در شعارهایی که در تجمعات خیابانی سر می دادند کاملا محرز است. در این برهه زمانی دشمنی و انتقادات آن ها فقط انتخابات نیست بلکه بهانه ای برای هدف گرفتن ریشه نظام است.

وی خسارات فتنه 88 را فراموش ناشندنی دانست و افزود: فتنه 88 خساراتی همچون تشویش اذهان عمومی، ایجاد رعب و وحشت، بازی با حیثیت نظام در خارج از کشور، کشته شدن 39 نفر از مردم بیگناه توسط فتنه گران بود که در این فتنه که 13 نفر از آن ها بسیجی بودند.

حجت الاسلام خلیلی افزایش تحریم های مختلف در حوزه صادرات نفتی و ضربات جبران ناپذیر به ارتباطات بانکی را نمونه هایی از خسارات فتنه 88 نام برد.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر ما این اتفاقات تلخ را فراموش نمی کنیم به خاطر این است که ضربه هایی که به نظام اسلامی وارد کردند فراموش شدنی نیست. سرانجام این تلخی ها با حماسه بزرگ و شیرین 9 دی ماه به پایان رسید.

حماسه 9 دی ماه؛ نماد ولایتمداری و بصیرت افزایی

امام جمعه میلاجرد حماسه 9 دی ماه را نماد ولایتمداری و بصیرت افزایی دانست و تصریح کرد:  مردم ولایت مدار ایرانی بابصیرتی که دارند حق و باطل را تشخیص می دهند. غیرت دینی مردم به آتش کشیدن پرچم امام حسین(ع) را تحمل نداشتند و برای دفاع از اهل بیت (ع) و نظام اسلامی وارد میدان شدند.

حجت الاسلام خلیلی خاطرنشان کرد: درایت و مدیریت مقام معظم رهبری در 29 خرداد ماه که با سخنان خود فتنه را خاموش کردند. همچنین رهبری در آن برهه زمانی سفارشات مستمر در زمینه روشنگری و دستوراتی در خصوص شمارش آرا را دادند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir