رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

مجاهدت تبلیغی یک روحانی در روستای «اسفندان»/حرکت در جاده خدمت‌رسانی پای دل می‌خواهد

نمایش خبر : 451 | تاریخ انتشار : 28 آذر 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ توجه به تشکیل قرارگاه های فرهنگی در سال‌های اخیر در برنامه کاری مدیران و مسئولان فرهنگی قرار گرفته است. در دوره کنونی قرارگاه های فرهنگی نقش مهمی در جامعه ایفا می کند و این روزها مساجد و نهادهای فرهنگی هر شهر در یک کالبد گرد هم آمده اند تا در حوزه فرهنگی کارهای جهادی و انقلابی انجام دهند.

علاوه بر این که یک قرارگاه قدرت هدایت گری، هماهنگ کنندگی و پیش‌بینی دارد بایستی تقویت نیروهای انقلابی در جبهه فرهنگ انقلاب و فعالیت های خودجوش فرهنگی در کشور را نیز داشته باشد.

حجت الاسلام ابن علی مدتی است از مسئولیت های دولتی خود را فارغ کرده است و همراه با خانواده، روستای اسفندان از توابع شهرستان کمیجان را برای زندگی انتخاب کرده است.

وی از بهمن ماه سال گذشته با روحیه جهادی همراه با نهادهای فرهنگی روستا، اقدام به تشکیل قرارگاه فرهنگی «مدافعان حریم ولایت» اسفندان کرده است.

حجت‌الاسلام ابن علی امام جماعت روستای اسفندان و مسئول قرارگاه فرهنگی آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) اسفندان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای مقابله با تهاجم فرهنگی، همه نهادهای فرهنگی روستای اسفندان اعم از مساجد، خانه قرآنی، کانون های فرهنگی، هیئات مذهبی، پایگاه های بسیج، دهیاری و آستان مقدس امام زاده یحیی(ع ) فعالیت های فرهنگی خود را در قالب قرارگاه فرهنگی «مدافعان حریم ولایت» اسفندان تشکیل دادند.

وی افزود: قرارگاه فرهنگی «مدافعان حریم ولایت» مجموعه ای از نیروهای انقلابی است که به صورت خودجوش با هم‌افزایی در راستای فعالیت‌های فرهنگی گام برمی‌دارد و در راستای پیگیری مطالبات رهبری انجام وظیفه می کند.

تشکیل قرارگاه های فرهنگی؛ فرمان آتش به اختیار رهبری است

حجت الاسلام ابن علی به لزوم تشکیل قرارگاه های فرهنگی در سطح روستاها و شهرها اشاره کرد و افزود: ایجاد قرارگاه فرهنگی در روستاها نقش بسزایی در کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی خواهد داشت.

مسئول قرارگاه فرهنگی«مدافعان حریم ولایت» اسفندان با اشاره به فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: برای انجام فعالیت های فرهنگی نباید منتظر بخشنامه یا اقدام مسئولان بود، باید جوانان با روحیه انقلابی و جهادی خودجوش اقدام به فعالیت های فرهنگی کنند.

وی اظهار کرد: از برنامه های مهم این قرارگاه برگزاری نمایشگاه ها، یادواره های شهدا، مراسمات ملی و مذهبی است که در این زمینه برنامه های مختلفی در ایام مختلف سال برگزار می شود؛ و نمونه بارز آن برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در اسفندان است.

حجت الاسلام ابن علی بیان کرد: با کمک اهالی، فضای بلا استفاده ساختمان مدرسه قدیمی روستا را مرمت و بازسازی کردیم و آن را به عنوان مرکز قرارگاه در نظر گرفتیم که در ایام هفته کلاس های مختلف فرهنگی و قرآنی ویژه اقشار مختلف و رده‌های مختلف سنی را در این مرکز برگزار می‌کنیم.

مسئول قرارگاه «مدافعان حریم ولایت» با اشاره به تبلیغ چهره به چهره در سطح روستا گفت: این قرارگاه در راستای دیدار مردمی و سرکشی از خانواده های شهدا و سالمندان در طول هفته با تبلیغ چهره به چهره با خانواده های روستایی ارتباط برقرار کرده و از آنان برای حضور در فعالیت های فرهنگی دعوت می کند.

وی به برنامه های اخیر قرارگاه اشاره کرد و گفت: قرارگاه فرهنگی «مدافعان حریم ولایت» روستای اسفندان در مدت یک هفته برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بیش از ۷۰۰ میلیون ریال کمک های مردمی نقدی و غیر نقدی جمع آوری و به مناطق زلزله‌زده ارسال کرده است.

حجت‌الاسلام ابن علی خاطرنشان کرد: در برنامه آتی قرارگاه «مدافعان حریم ولایت»، جمع آوری آثار شهدای روستا در دستور کار قرار گرفته است که در قالب نمایشگاه در آستانه امام زاده یحیی(ع) برگزار می شود.

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir