رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: وحدت و اتحاد مهم‌ترین عامل پیروزی در مقابل دشمنان

نمایش خبر : 269 | تاریخ انتشار : 14 آذر 1396

حجت‌الاسلام خلیلی مدرس حوزه و دانشگاه و امام جمعه میلاجرد در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، با اشاره به هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی مورد تأکید دین اسلام که بارها هم مورد سفارش پیامبر اکرم(ص) بوده، مسأله «وحدت» است.

وی در ادامه افزود: «وحدت» عامل اصلی پیروزی هر دین و مذهبی است و اختلاف مهم‌ترین عامل شکست انقلاب در هر جامعه محسوب می‌شود.

امام جمعه میلاجرد تصریح کرد: «وحدت و اتحاد» یکی از کلیدی ترین دلایل پیروزی رسول مهربانی بوده است. پیامبر اسلام (ص) از همان روزهای اول بعثت در تلاش بود که مسلمانان از هر قوم و قبیله ای که هستند اتحاد و وحدت را در جامعه پایه گذاری کنند و بر عقد اخوت بین مهاجرین و انصار برای پیوند برادری میان آنان تاکید داشتند.

این مدرس حوزه یکی از دلایل سفارش و تاکیدات پیامبراسلام(ص) بر وحدت میان مسلمانان را از بین بردن اختلاف در جامعه اسلامی دانست و گفت: اختلاف یکی از کلیدی ترین موضوعاتی است که سبب می شود هدف و آرمان انقلاب با چالش و مشکل مواجه شود.

امام جمعه میلاجرد با اشاره به تفرقه افکنی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر یکی از توطئه ها و دسیسه ها دشمنان کشور و انقلاب اسلامی، اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است. عده ای هم در داخل کشور خواسته یا ناخواسته و از روی سهل انگاری آب در آسیاب دشمن ریخته و در برخی از مراسمات سبب اختلاف شیعه و سنی می شوند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که اتحاد عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بوده و در حال حاضر دلیل اصلی حفظ و تداوم انقلاب همین اتحاد است.

 استاد دانشگاه تصریح کرد: اگر لحظه ای در جامعه ای اختلاف جایگزین اتحاد شود؛ این خطر عظیمی برای جامعه است. مردم و مسئولین باید نسبت به توطئه دشمن در ایجاد تفرقه میان مسلمانان هوشیار باشند و مسائل واهی و حرف های بیهوده را با هوشیاری و بصیرت خنثی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir