رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

رئیس بهزیستی کمیجان خبر داد: تخصیص بیش از ۷ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان بهزیستی کمیجان

نمایش خبر : 216 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1396

حسین آقامحمدی رئیس بهزیستی شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توانمندسازی مددجویان سازمان بهزیستی در کمیجان گفت: امسال ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در راستای توانمندسازی مددجویان شهرستان کمیجان تخصیص یافت.

وی افزود: ۴۲ نفر از واجدین شرایط موفق به دریافت تسهیلات شدند و با اجرایی کردن طرح‌های اشتغالزایی خود موفق شدند تا بستر لازم برای خودکفایی ۹۰ درصد از مددجویان تحت پوشش کمیجانی را فراهم سازند.

۱۱۵۰ معلول تحت پوشش بهزیستی کمیجان

رئیس بهزیستی شهرستان کمیجان تصریح کرد: در شهرستان کمیجان یکهزار و ۱۵۰ معلول (با درجه معلولیت شدید، متوسط و خفیف) تحت پوشش بهزیستی هستند و به طور مستمر از خدمات و حمایت‌های بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

آقامحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رفع دغدغه معلولان در بخش مسکن گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با بنیاد مسکن شهرستان امسال ۴ قطعه زمین برای ۸ خانواده دارای دو و سه معلول که فاقد زمین برای احداث مسکن بودند در نظر گرفته شد که این ۸ خانوار نیز برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

۵۲ خانوار دارای معلول در نوبت دریافت کمک‌هزینه ۱۰ میلیون تومانی مسکن

وی با یادآوری این موضوع که سال گذشته ۱۲ فقره تسهیلات مسکن به مددجویان کمیجانی اعطا شد، گفت: امسال هم ۵۲ خانواده برای دریافت ۱۰ میلیون تومان کمک هزینه مسکن در نوبت دریافت این کمک هزینه قرار دارند که در صورت تأمین اعتبار این مبلغ به آنان اعطا می‌شود.

آقامحمدی با اشاره به اینکه خدمات توانبخشی ارائه شده از سوی بهزیستی به معلولین کافی نبوده و نیازمند حمایت هرچه بیشتر خیرین هستیم، گفت: در صورتی که تأمین اعتبارات به طور کامل در شهرستان انجام شود، می‌توان افراد معلول بیشتری را تحت پوشش قرار داد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کمیجان تصریح کرد: اگر کارفرمایان و خیرین به معلولین اعتماد کنند و در راستای توانمند‌سازی و ایجاد طرح‌های اشتغالزایی برای آن‌ها تلاش کنند در حوزه معیشتی و اشتغال این قشر، می‌توان قدم‌های استوارتری برداشت.

وی اجرای طرح آموزش پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس متوسطه و طرح غربالگری شنوایی در دو شهر کمیجان و میلاجرد را گامی در راستای آگاه‌سازی و کاهش معلولیت‌ها دانست و گفت: بسیاری از معلولیت‌ها با اقدامات به موقع قابل پیشگیری هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir