رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان: آمارهای کاغذی با واقعیت زندگی مردم تناسب ندارد/ رکود اقتصادی و بیکاری و فشارهای معیشتی به قوت خود باقی است/ضرورت وجود بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان

نمایش خبر : 110 | تاریخ انتشار : 10 آذر 1396

 به گزارش  سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان به درس هایی از مکتب تربیتی پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: صبر و استقامت در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است، به گونه ای که جز با صبر و استقامت نمی توان در زندگی به رشد و کمال رسید.

وی در ادامه افزود: در قرآن کریم نیز برای بیان جایگاه و اهمیت صبر و استقامت و تربیت انسان ها در پنجاه آیه به صبر و استقامت توصیه و تشویق شده است و انسان های صابر محبوب خداوند معرفی شده اند.

 

لزوم توجه بیشتر مسئولین به زلزله زدگان کرمانشاه

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به زلزله ۲۱ آبان در کرمانشاه گفت: بعد از زلزله کرمانشاه برخی از مسئولان به کرمانشاه سفر کردند و رهبر انقلاب نیز با سفر به مناطق زلزله زده از نزدیک در جریان امدادرسانی به زلزله زدگان قرار گرفتند و بر تلاش بیشتر مسئولین تاکید کردند.

امام جمعه کمیجان بیان کرد: نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تلاش مضاعفی را در راستای آوار برداری، رسیدگی به مصدومان و اسکان موقت زلزله زدگان انجام دادند. ارتش و سپاه که پیش از این هم نیز در این گونه بحران های طبیعی کارنامه درخشانی را از خود به جای گذاشته بودند، در حادثه زلزله کرمانشاه نیز توانستند عملکرد موثری از خود به نمایش بگذارند.

 وی در ادامه افزود: هم اکنون کانکس جهت اسکان زلزله زدگان از ضروری ترین نیازهای مردم زلزله زده است و اقلامی چون پتو و کنسرو  بعد از کمک های نقدی مهم ترین نیاز زلزله زدگان کرمانشاه است.

آمارهای کاغذی با واقعیت زندگی مردم تناسب ندارد/ رکود اقتصادی، بیکاری و فشارهای معیشتی به قوت خود باقی است

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد از اظهارات تلویزیونی رئیس جمهور گفت: آیا آمارهای اقتصادی که رئیس جمهور در گزارش ۱۰۰ روزه ارائه داد در زندگی مردم ملموس است و مردم واقعا حس تورم یک رقمی دارند؟ درآمدهای کشور افزایش یافته ولی هیچکس آثار این در آمد را در زندگی شخصی و اجتماعی حس نمی کند.

خطیب نماز جمعه کمیجان تصریح کرد: به نظر می رسد آن سخن ها فقط روی کاغذ صحیح باشد ولی یقینا هیچکدام از این آمارها را مردم باور نمی کنند چون با گوشت، پوست و استخوان شرایط سخت معیشتی و تورم، رکود و بیکاری را که گریبان آنها و خانواده هایش را گرفته دست و پنجه نرم می کنند.

وی بیان کرد: آمارها از وضعیت اقتصادی و افزاش چشمگیر آمار فقر حکایت می کند. طبق گزارش های داخلی ۳۳ درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می کنند. شیب شتابی فقر و فقر زایی در کشور بسیار تند است و ظرف مدت ۴ سال گذشته این شیب به سرعت پیش رفته است.

آمار تخصیص بودجه عمرانی غلوآمیز است

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: آمار تخصیص بودجه عمرانی غلوآمیز است. رئیس جمهور اعلام کرد طی سه ماه اخیر ۲۵ هزار میلیارد تومان در امور عمرانی تخصیص داده شده؛ در صورتی که هنوز آمار بانک مرکزی منتشر نشده است و فقط آمار شهریور منتشر شده که رقم آن ۳ هزار میلیارد تومان است. یعنی باید ۲۲ هزار میلیارد تومان در ماه های مهر و آبان هزینه شده باشد که بعید است یکباره چنین رشدی داشته باشیم.

واقعیت هایی که رئیس جمهور پذیرفت

امام جمعه کمیجان با اشاره به پذیرش برخی از واقیعت ها توسط رئیس جمهور، افزود: در اظهارات رئیس جمهور شاهد اذعان به برخی ناکارآمدی ها در دولت بودیم؛ از جمله نقص عملکرد دولت در زلزله اخیر که مردم و نیروهای مسلح به خوبی این نقص را جبران کردند، عدم توفیق دولت در حذف یارانه ثروتمندان، افزایش نرخ ارز، مقابله با آمریکا، عدم مطالعه کافی در گرانی ها و...

دشمنان به دنبال برجامی دیگر

وی در ادامه بیان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی به واسطه شکست های مکرر خود در عرصه های مختلف به ویژه در مباحث منطقه ای ، به دنبال معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی تروریسم هستند و از سوی دیگر می کوشند نهادهای انقلابی مانند سپاه، بسیج و سپاه قدس را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهند.

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد شدید نسبت به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به «کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم» گفت: رئیس جمهور لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران را به «کنوانسیون بین الملل مقابله با تامین مالی تروریسم » را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد، روندی که می تواند در آینده چالش های فراوانی را علیه کشورمان به وجود آورد.

امام جمعه کمیجان با اشاره به مهم ترین مشکلات این لایحه، بیان کرد: تروریسم یکی از معضلات مهم دنیای امروز است اما همان طور که شاهد هستیم برداشت های سیاسی تروریسم آنقدر گسترده است که اهداف مذهبی را نیز می تواند تحت پوشش قرار دهد.

وی افزود: کشورهای قدرتمند به خاطر منافع ملی خود به استفاده ابزاری از مکانیسم تروریسم جهت اعمال فشار به برخی از کشورها  روی آورده اند و به خاطر نفوذ در شورای امنیت اجازه هرگونه اقدام موثر از این شورا را سلب کرده اند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: دولت باید پاسخ دهد براساس چه ضرورت و نیازی چنین لایحه ای که مبهم و مشکل ساز است را به مجلس ارائه داده است. این کنوانسیون مبارزه با تروریسم با بستن دست و پای کشور در حمایت از مظلومان، افتادن در چاه تحریم های جدید را به دنبال دارد.

وحدت در سیره پیامبر (ص)

خطیب نماز جمعه کمیجان با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت گفت: در سیره پیامبر اسلام(ص) وحدت امت اسلامی از اصول و ارزش های مورد تاکید است. از منظر آن حضرت عزت و اقتدار و پیشرفت های همه جانبه مسلمانان در پرتو وحدت و همبستگی در برابر دشمنان مشترک است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) وحدت امت اسلامی را از راهبرد های بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها دانسته است و برای برپایی و تحقق بخشیدن آن تلاش های فراوانی نموده اند.

ضرورت وجود بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان

حجت الاسلام مقدسی پور با انتقاد از نبود بیمارستان مختص تامین اجتماعی در شهرستان، گفت: شهرستان کمیجان علی رغم اینکه دورترین شهرستان به مرکز استان است از خدمات درمانی ویژه تامین اجتماعی محروم است. انتظار داریم که فرماندار شهرستان به عنوان نماینده دولت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان به این موضوع رسیدگی کنند که حداقل یک شعبه از خدمات تامین اجتماعی در شهرستان تاسیس شود.

امام جمعه کمیجان خاطرنشان کرد: استقرار اداره اوقاف و امور خیریه، سازمان هلال احمر و اداره ارشاد اسلامی از مسائل مهمی است که بارها پیگیری شده اما هنوز نتیجه ای قطعی حاصل نشده است.

 

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir