رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

برگزاری مانور زلزله در مدارس کمیجان+تصاویر

نمایش خبر : 313 | تاریخ انتشار : 8 آذر 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی با شعار "مدرسه ایمن،جامعه تاب آور" و با هدف ارتقاء ایمنی و آمادگی دانش آموزان در واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله در شهرستان کمیجان برگزار شد.

 مانور سراسری ایمنی و زلزله در مدارس شهرستان و به صورت نمادین با همکاری اورژانس، آتش نشانی و مرکز بهداشت در مجتمع امام حسین(ع) و مدرسه محدثه روستای خسروبیگ بخش میلاجرد با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

موسوی مدیرآموزش و پرورش شهرستان کمیجان در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: کشور ما یک کشور زلزله خیز است و براساس آنچه که در آمار وجود دارد، هر ده سال یکبار شاهد رخ دادن یک زلزله با شدت قوی در کشور هستیم.

 

وی در ادامه افزود: همین امر لزوم آمادگی در برابر زلزله را دو چندان می کند و تمامی دستگاه ها و مردم بایستی این حادثه طبیعی را جدی گرفته و همواره آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش کمیجان با اشاره به اهداف برگزاری مانور زلزله در مدارس، تصریح کرد: دانش آموزان قشر عظیمی از جامعه را تشکیل داده و هر روز در مدارس حضور دارند، اگر آمادگی کامل در خصوص مقابله با زلزله در مدارس وجود نداشته باشد ممکن است عواقب جبران ناپذیری در مواقع بروز این حادثه طبیعی رخ دهد.

در این مانور به دانش آموزان آموزش های لازم در رابطه با نحوه مواجهه آنان با حوادث طبیعی از جمله زلزله توسط کارشناسان ارائه شد.

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir