رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

موج همدلی ادامه دارد؛ حرکت خودجوش مردم «اسفندان» برای کمک به زلزله‌زدگان+عکس

نمایش خبر : 292 | تاریخ انتشار : 9 آذر 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ از نخستین روزهای اولیه پس از زلزله غرب کشور مردم شهرستان کمیجان به مانند آحاد مردم ایران خودجوش به جمع‌آوری کمک‌ برای زلزله‌زدگان پرداختند.

هر کسی هر آنچه در توان دارد برای یاری رساندن به هم‌نوع کمک می‌کند، از پیرزنی که بسته‌های کشمش و بادام‌ را برای اهدا آورده تا کودکی که قلک به دست آمده است تا نشان دهد زلزله دل‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر کرده است. 

حجت الاسلام ابن علی امام جماعت روستای اسفندان و مسئول قرارگاه فرهنگی آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) اسفندان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: این جمع‌آوری کمک‌ها، آتش به اختیار قرارگاه فرهنگی «مدافعان حریم ولایت» اسفندان و آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) متشکل از مردان و زنان روستای اسفندان است که در مدت یک هفته با حرکتی خودجوش اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرده‌اند.

وی افزود: تاکنون کمک های غیرنقدی شامل پتو، نان، مواد غذایی، لباس های گرم، آب معدنی و حتی وسایل زندگی به ارزش بیش از ۶۵ میلیون تومان و کمک های نقدی ۳۲ میلیون ریال جمع آوری شده است.

حجت الاسلام ابن علی خاطرنشان کرد: کار بسته بندی کمک های مردمی به پایان رسیده است و اولین محموله به مناطق زلزله زده کرمانشاه ها ارسال شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir