رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان بیان کرد: دوره حکومتی امام زمان(عج) شکوفا ترین فصل تاریخ انسان ها/شناخت امام زمان(ع)؛اولین وظیفه منتظر واقعی

نمایش خبر : 118 | تاریخ انتشار : 7 آذر 1396

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با اشاره به نهم ربیع الاول آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: حکومت امام زمان تجلی حکومت الهی بر پهنه گیتی است.

وی افزود: با وجود شرایط سخت و خفقان زندگی امام حسن عسکری(ع)، امام همانند ائمه دیگر زمینه را برای معرفی حضرت مهدی(عج) و نهادینه کردن دو غیبت را فراهم می کرد.

امام جمه کمیجان تصریح کرد: امام زمان(عج) در دوره غیبت صغری که 69 سال طول کشید با نواب اربعه با مردم در ارتباط بود و همچنان 1179 سال از غیبت کبری تاکنون نیز می گذارد. با وجود اینکه امام زمان(عج) در غیبت کبری هستند اما بازهم میتوانیم از وجود با برکت این امام بزرگوار بهره مند شویم. 

رشد و تریبت فرزندان در خانواده های مهدوی

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: امام عصر واسطه فیض بین خالق و مخلوق است و از وجود ایشان به انسان ها خیر می رسد. در احادیث متعدد هم به این نکته اشاره شده است که اصل وجود و استمرار و بقا موجودات عالم به خاطر وجود امام زمان (عج) است و انسان ها نعمت هایی که در طول حیات خود دارند به واسطه امام عصر است.

وی با اشاره به ویژگی های مهم حکومت امام زمان(عج) گفت: یکی از ویژگی های بارز حکومت حضرت مهدی(عج)، تربیت مهدوی است. رشد و آموزش فرزندانی که در دامان خانواده های مهدوی تربیت می شوند و جزء سربازان امام زمان قرار می گیرند.

دوره حکومتی امام زمان(عج) شکوفا ترین فصل تاریخ انسان ها

امام جمعه کمیجان بیان کرد: دوره حکومتی امام زمان(عج) شکوفا ترین فصل تاریخ انسان ها محسوب می شود. حکومت سراسر از عدل و داد و انصاف است. جهان با قدرت الهی آخرین پرچمدار توحید و عبادت را آشکار می کند.

قرآن؛ محور حرکت جنبش جهانی امامت حضرت مهدی(عج)

حجت الاسلام مقدسی پور مساله احیای قرآن را نمونه دیگری از حکومت مهدوی دانست و افزود: مورد دیگر در سیره حکومتی حضرت حجت(عج) مساله «احیای قرآن» است. قرآن؛ محور حرکت جنبش جهانی امامت حضرت مهدی(عج) است. با آموزش قرآن در بخشی از زندگی انسان ها قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: با ظهور حضرت مهدی(عج)  اسلام دوباره زنده می شود و مردم به اسلام گرایش پیدا می کنند.

گسترش عدالت؛ مهم ترین شاخص قیامت است

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: گسترش عدالت؛ مهم ترین شاخص قیامت است، امام زمان (عج) عدل و قسط را در سراسر گیتی به پا می کند  عدالت درتمامی حوزه های قضایی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، که هرکدام از آنها در روایات متعددی بیان شده است.

حجت الاسلام مقدسی پور به نقش زنان در حکومت مهدوی اشاره کرد و گفت: امام زمان(عج) با 313 نفر از یاران خاص در مقام کارگزاران تشکیل حکومت می دهد که 50 نفراز آنان را زنان تشکیل می دهند.

زنانی که در دوران قیام می کنند و زنانی که در قبل از قیام حضور داشته اند و از دنیا رفته اند و به سبب شایستگی هایی که در دفاع از حریم دین دشته اند جز یاران امام قرار می گیرند.

وی با اشاره به لزوم رسانه مهدوی در جامعه تصریح کرد: رسانه ها  در جامعه نقش بسیار مهمی دارند و باید سبب روشنگری در راستای احیای ارزش ها شده و موجب رشد فردی و اجتماعی در جامعه شوند.

شناخت امام زمان(ع)؛اولین وظیفه منتظر واقعی

امام جمعه کمیجان با اشاره به وظایف مختلف منتظران گفت: اولین وظیفه منتظر واقعی، شناخت امام زمان(ع) است. در چندین روایت به اهمیت شناخت امام زمان(ع) تاکید شده است «کسی که بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است».

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: در عصر حاضر که امام زمان(عج) در غیبت کبری هستند پیروی از فقهای جامعه شرایط که نمایندگی عام امام را در این دوره بر عهده دارند ضروری است. این ها متخصصان علوم دینی و احادیث اهل بیت هستند.

وی خودسازی را از دیگر وظایف مهم منتظران دانست و افزود: از دیگر وظایف مهم منتظران خودسازی است و تلاش برای خودسازی و تهذیب نفس به عنوان وظیفه مهم منتظر است. مسلمانان باید در انتظار ظهور آن حضرت باشند و با پرهیزکاری و اخلاق نیکو رفتار کنند.

امام جمعه کمیجان با اشاره به وظیفه مهم جامعه سازی منتظران گفت: باید با مبارزه با آسیب های اجتماعی شرایط را در جامعه طوری فراهم کرد که آمادگی رشد ارزش های الهی در آن فراهم شود که نمونه بارز آن امر به معروف و نهی ازمنکر است.

وی در ادامه افزود: باید لازمه فکری و فرهنگی در جامعه برای پذیرش ظهور حضرت مهدی(عج) و یاری آن حضرت فراهم شود که دعا برای تعجیل فرج از نمونه بارز آن در جامعه است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir