رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان مطرح کرد: نهم دي ماه نمايش بصيرت انقلابي مردم و تقویت باورهای ملت ایران/ نگرانی و هراس غرب از قدرت الهام بخشی و الگوسازی انقلاب اسلامی در جهان

نمایش خبر : 134 | تاریخ انتشار : 7 دی 1396

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: 9 دی ماه یک حماسه ماندگار ملت ایران و یک حضور دهها میلیونی مردم در طول تاریخ انقلاب بود. در این روز باشکوه دشمن شناسی و بصیرت ملت ایران را نشان داد و در تاریخ همچنان باقی ماند.
وی 9دی ماه را به عنوان یک سرفصل نو در تاریخ انقلاب دانست و افزود: آنچه ماهیت این روز را تشکیل می‌دهد، غلبه بصیرت بر اغواگری است. فریب و اغواگری را می‌توان دال مرکزی فتنه دانست. امام جمعه کمیجان بیان کرد: خاصيت دوران فتنه غبارآلودگي و مه‌آلودگي است. فتنه‌گران در فضاي غبارآلود است كه مي‌توانند به مقاصد خودشان نزديك شوند. فتنه‌گر يك تكه حق و يك تكه باطل را مي‌گيرد و با هم مخلوط مي‌كند و این درست همان چیزی بود که در ماجرای انتخابات دهم ریاست‌جمهوری و فتنه ۸۸ دنبال شد.

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: در آن حوادث آنچه به آشوبگران و اصحاب فتنه کمک کرد تا چند روزي در خيابان‌هاي پايتخت جولان دهند، دروغ‌هايي بود که متأسفانه در اذهان بخشي از هواداران يکي از نامزدهاي انتخاباتي در چندماه پیش از انتخابات نشسته بود.

وی بیان کرد: رسانه‌هاي اغواگر توانسته بودند ادعای امکان تقلب در انتخابات و عدم پاک‌دستي دولت برگزارکننده انتخابات را آنچنان در برخي ذهن‌ها بنشانند که اثبات دروغ بودن آن و ناپاک بودن دروغگويان قانون‌شکن، مدت‌ها به طول انجاميد. تغییر باورها و اثبات حقیقت و تجلی دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای نیازمند زمان بود که این فرصت حدود هشت ماه به طول انجامید.
امام جمعه کمیجان با اشاره به مدیریت و روشنگری رهبر معظم انقلاب گفت: لطف و عنايت الهي، مديريت و هدایت رهبری، بصيرت ملت، نقش‌آفريني آگاهان جامعه و نقشه‌هاي جاهلانه اصحاب فتنه، موجب شد تا به تدریج پرده‌ها کنار رود. گذر زمان به نفع فتنه‌گران تمام نشد و هر چه گذشت شاهد ريزش حاميان اين جريان در بدنه اجتماعي بوديم و سيري نزولي که سرانجام به نهم دي ماه ۱۳۸۸ انجاميد.
حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: فتنه‌گران در عاشوراي حسيني سال ۱۳۸۸ حقيقت فاسد و بي‌اعتبار خود را با هتک حرمت اين روز آشکار کردند و نشان دادند به صفوف ملت تعلقي ندارند. در اين روز اکثريت ملت که در حال عزاداري براي سالار شهيدان بودند، چهره‌هايي را ديدند که به نفع سران فتنه شعار مي‌دادند؛ اما با کف و سوت و اباحي‌گري حرمت عزاي حسيني را شکستند. همين اقدام کافي بود تا آخرين پرده‌هاي اغواگري نيز از اذهان عمومي فرو ريزد و خشم ملت در راهپيمايي ميليوني نهم دي ماه تجلي يابد و اين روز، به روز برائت از فتنه‌گران و منافقين بدل شود.
وی با اشاره به دلایل ماندگاری 9 دی ماه گفت: حماسه تاریخی 9 دی ماه دستاوردهای بزرگی در داخل و خارج از کشور پدید آورد، انقلاب اسلامی و ملت ایران در 9 دی ماه نفس تازه ای کشیدند و به جهانیان ثابت کردند مردم و انقلاب اسلامی یک واحد است و می توانند فتنه را در نطفه خفه کنند.

نهم دي ماه نمايش بصيرت انقلابي مردم و تقویت باورهای ملت ایران
امام جمعه کمیجان تصریح کرد: یکی از محورها و دستاوردها تجمع بزرگ عاشورائیان در طی سال های مختلف است و نیز این حماسه ماندگار سبب افزایش اقتدار و استحکام نظامی کشور است.
حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به بصیرت انقلابی مردم در سال 88 گفت: نهم دي ماه نمايش بصيرت انقلابي مردم و تقویت باورهای ملت ایران بود. بصيرتي كه غبارها و نقاب ها را كنار زد و چهره واقعي مدعيان و فتنه گران را نشان داد، چهره كساني كه به خاطر رسيدن به قدرت از هيچ تلاشي حتي ضربه زدن به ريشه هاي انقلاب و اركان ركين نظام اسلامي دريغ نكردند.

وی افزود: چهره كساني كه سال ها با نقاب انقلاب گري در صفوف مردم نفوذ كرده بودند و ولايتمداري را فقط در شعار و ظاهر و نه در عمل و رفتار از خودشان بروز داده بودند، يقيناً بزرگ ترين پيام حماسه نهم دي ضرورت بصيرت مداري و پرهيز از غفلت بود .
امام جمعه کمیجان با اشاره به اینکه فتنه 88 توانست نظام را واکسینه کند، گفت: باوجود این که در دوران فتنه به همه دین باوران داخلی ثابت شد که همه این فتنه انگیزی ها و دسیسه ها از سوی غرب طراحی و برنامه ریزی شده است.

حماسه 9 دی ماه یک رفراندوم ملی بود
حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: حماسه تاریخی 9 دی ماه یک رفراندوم ملی بود و حضور میلیونی در راهپیمایی 9 دی یک راهپیمایی عادی نبود. همچنین این روز سبب افزایش و مقبولیت نظام، منفعل شدن فتنه، عمق بخشیدن به بینش و بصیرت مردم، پیوندهای مردم و رهبری و.. است.
وی با اشاره به دستاوردهای خارجی حماسه 9 دی گفت: فتنه 88 با بهره گيري از حمايت آشكار و علني استكبار جهاني بخصوص آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي و تكيه بر امكانات رسانه اي مدرن و گسترده فضاي يأس و نااميدي را در ميان انقلابيون و نهضت هاي مقاومت جهان حاكم كرده و نگراني ها و دغدغه هايي را دامن زده بود، اما تجلي غيرت و بصيرت عاشورايي مردم انقلابی در روز 9 دي تمامي نگراني ها را برطرف ساخت و يك بار ديگر اقتدار معنوي نظام اسلامي در سطح بين الملل و اميد و نشاط دوستداران انقلابي در سطح جهان را به ارمغان آورد .

نگرانی و هراس غرب از قدرت الهام بخشی و الگوسازی انقلاب اسلامی در جهان
امام جمعه کمیجان بیان کرد: اساسی ترین خصومت غرب با محوریت آمریکا، مساله نگرانی و هراس از قدرت الهام بخشی و الگوسازی انقلاب اسلامی در جهان است. به همین دلیل ایران را درکانون دشمن های غرب قرار داده است.
حجت الاسلام مقدسی پور اظهار کرد: حماسه 9 دی ماه که نمایشگاه غیرت دینی از انقلاب اسلامی بود در واکنش شیطنت دشمنان انقلاب اسلامی بود. این حماسه ملی و اسلامی که نشان داد پیوند  فتنه گران با دشمنان انقلاب اسلامی و کشورهای غربی است و به دستور آنان به هتک حرمت پرداختند.
وی با اشاره به اذعان غرب به اقتدار و قدرت بازدارندگی نظام اسلامی، گفت: کشورهای غربی چالشی ترین بحران را برای ایران اسلامی طراحی و عملیاتی کردند که با مشت محکم مردم و نظام اسلامی مواجه شدند.

تحرک بخشی به بیداری اسلامی منطقه
امام جمعه کمیجان تحرک بخشی به بیداری اسلامی منطقه را یکی از دیگر از دستاوردهای 9 دی دانست و افزود: پس از حماسه 9 دی ماه بیش از چندین خیزش و انقلاب ها در جهان به وقوع پیوست و آنان از حماسه بی نظیر مردم ایران آموختند.

حماسه 9 دی ماه؛ سبب حفظ اسقلال سیاسی کشور
حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد: غرب تردیدی در اقتدار سیاسی اسلامی ایران ندارد و بر همین اساس دشمن در فتنه 88 در راستای آزمایش مردم بود و استقلال ایران را نشانه رفته بود که با حضور آگاهانه مردم دفع شد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir