رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

امام جمعه کمیجان مطرح کرد، ظرفیت ویژه غدیر برای فراگیر کردن فرهنگ برادری و برابری در میان بشریت

نمایش خبر : 145 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ همزمان با شب عید سعید غدیرخم، جشن بزرگ ولایت و امامت در ستاد نماز جمعه کمیجان با سخنرانی امام جمعه و مداحی مداحان شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام مقدسی پور، امام جمعه کمیجان با تبریک عید بزرگ غدیر گفت: روز غدیر را می توان «یوم الفصل» نامید؛ پس از عید غدیر به خصوص بعد از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) بسیاری از مردم پیمان شکنی کردند و از امام علی (ع) جدا شدند؛ به طوری که حضرت زهرا به همراه علی(ع) به درب خانه صحابه می رفتند و واقعه غدیر را یاد آوری می کردند بعضی از آنها می گفتند ما دور بودیم چیزی نشنیدیم.

 

 

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: یکی از پدیده ها و حماسه های بزرگ که می‌توان آن را به ابرحماسه تاریخ نامید «غدیر خم» است. پدیده ای که اگر به درستی همه ابعاد آن شناخته شود ظرفیتی حاصل خواهد شد که توان بسیج کنندگی همه انسان های روی زمین را در یک جبهه و مکتب با جهتی واحد دارد.

وی افزود: امنیت همه جانبه، پاکی و طهارت فراگیر، عدالتی استوار، برادری و برابری، کرامت و شرافت انسانی و نیز هر آنچه از خوبی و خیر و زیبایی آرزوی بشریت است.

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به روایات گفت: حضرت زهرا(س) در خطبه ای امامت حضرت علی(ع) را استدلال کردند؛«آیا سخن رسول خدا را فراموش کردید که در روز غدیر فرمود هرکس من مولای او هستم پس علی مولای اوست.» و در جای دیگری می فرمایند؛«خداوند بعد از واقعه غدیر خم، برای هیچ کس عذر و بهانه ای قرار نداده است.»

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: نکته قابل توجه آن است که پیامبر بعد از بیعت مردان و زنان با علی(ع) چند نفر را مأمور کرد به خیمه ها سر بزنند تا اگر کسی در خیمه بوده و صدای او را نشنیده است، اعلام کنند تا بیاید با علی (ع) بیعت کند.

حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد: به امید روزی هستیم که تنها یک نوا در جهان حاکم شود و آن هم نوای آرام بخش غدیر با تحقق دولت عدل حضرت مهدی (عج) که از ثمره شجره طیبه امامت و ولایت همه انسان ها را به صورت یکپارچه و امت واحده بهره مند خواهد ساخت.

 

 انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir